מגלגל...
x

זני הקנאביס הפופולריים בישראל והטרנדים של 2023 – סיכום שנה

זן השנה הוא גרין קלובר, מגדלת השנה היא קרונוס ומשווקת השנה היא קנדוק, כך על פי נתוני סיכום שנת 2023. בנוסף, נרשמה התעניינות גוברת בזנים מגידול אינדור, ירידה בכמויות הייבוא וטרנדים נוספים

שנת 2023 באה לסיומה, זמן טוב לסכם את הנתונים הנוגעים לטרנדים בענף הקנאביס הרפואי. באמצעות נתונים שנחשפים כעת לראשונה בבלעדיות באדיבות אתר “קנאביז” – אתר הקנאביס הרפואי המוביל בישראל בו משתמשים מרבית מטופלי הקנאביס הרפואי – לצד מידע רשמי ממשרד הבריאות, אספנו מידע לגבי הפופולריות של קטגוריות מוצרים שונות, בדקנו מי היצרנים והמשווקים הפופולריים ביותר, ואיזה זן הגיע למקום הראשון.

בין היתר, על פי הנתונים, נרשמה עלייה חדה בביקוש לזני קנאביס מגידול אינדור. כמו כן נראה שבניגוד לדעה הרווחת אין רתיעה משמעותית מזנים בקטגוריית המחירים הגבוהה (מעל 300 ש”ח ל-10 גרם). כמויות הייבוא מחו”ל ירדו בשנת 2023 אך נמשכת העדפתם על פני מוצרים מתוצרת הארץ. בנוסף, בשנת 2023 חלה האטה משמעותית בקצב הגידול במספר בעלי הרישיון לקנאביס רפואי, העומד כיום על יותר מ-135,000.

האטה בקצב הגידול של מספר המטופלים

במהלך שנת 2023 (עד תחילת דצמבר, המועד האחרון שלגביו פורסמו נתונים בינתיים) נוספו 12,213 מטופלי קנאביס רפואי חדשים – גידול של כ-10% לעומת שנת 2022. מדובר בגידול שנתי נמוך יותר בהשוואה לשנים הקודמות שעמד על 20% בשנת 2022 ועל 37% בשנת 2021.

הגידול במספר מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, 2022-2023 (מקור: משרד הבריאות)
הגידול במספר מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, 2022-2023 (מקור: משרד הבריאות)

ההאטה הזו נבעה כנראה בעיקר מההשלכות של פרשת פרומדיס שהתפוצצה בתחילת השנה. בהתאם לכך, במחצית הראשונה של השנה כמעט ולא היה גידול במספר המטופלים, ו-8% מתוך הגידול השנתי של 10% בשנת 2023 התרחש במחצית השנייה של השנה.

מבחינת ההתוויות בגינן ניתנים רישיונות הקנאביס, לא היה שינוי משמעותי למעט ירידה של 19% בשיעור המטופלים שמקבלים קנאביס עבור פוסט טראומה, ירידה שנבעה ככל הנראה גם היא מתוך החשש להנפיק רישיונות חדשים עבור פוסט טראומה לאחר פרשת פרומדיס, במסגרתה הונפקו רישיונות רבים שלא כדין עבור התוויה זו.

רוב המטופלים (55.6%) מקבלים קנאביס עבור התוויה של כאב כרוני, 18% מקבלים עבור ההתוויה המעורפלת ‘אחר’, 12.3% מקבלים קנאביס עבור פוסט טראומה, 9.3% עבור התוויות אונקולוגיות (סרטן), כ-2% עבור מחלות מעי דלקתיות, כ-2% עבור פרקינסון, טרשת נפוצה, ותסמונת טורט, עוד כ-1% עבור אפליפסיה ואוטיזם, ועוד כ-0.6% עבור טיפול פליאטיבי, דמנציה, ואיידס.

עלייה חדה בביקוש למוצרים מגידול אינדור

מאז שהוקם שוק הקנאביס הרפואי בישראל, שיטת הגידול העיקרית שהייתה נהוגה בו היא מה שנקרא “גידול חממה”, והיא בוצעה בחממות חקלאיות פשוטות ללא פרוטוקולים קבועים. מאז הרפורמה בענף שהוחלה בשנת 2019 לערך, ובעקבות נהלים חדשים ודרישות מינימום שהוטמעו במסגרתה, החממות לגידול קנאביס רפואי עברו שדרוגים משמעותיים והפכו לחממות משוכללות בהרבה. במקביל, הוקמו לאורך 4 השנים שחלפו מאז כמה וכמה מתקני גידול “היברידיים” וגם לא מעט מתקני “אינדור”, גידול-פנים.

קראו עוד: ההבדל בין אינדור, חממה ומשולב

אט אט חלה עלייה בביקוש מצד הצרכנים, המטופלים, למוצרי קנאביס ממתקנים משולבים או אינדור, אך רק בשנה האחרונה, 2023, הם זוכים לראשונה לפופולריות גבוהה יותר מזנים המגיעים מחממות. מהנתונים עולה שהעניין של המטופלים בקנאביס שמקורו בגידול פנים או בגידול משולב, הלך ועלה בהתמדה השנה, עד שבחודש ספטמבר 2023 עקף בפעם הראשונה מספר הכניסות למוצרים אלו את מספר הכניסות למוצרים מגידול חממה, זאת למרות שמוצרי חממה מהווים עדיין כ-75% מהמוצרים בשוק.

שיעור הכניסות למוצרי חממה ומוצרי אינדור + משולב, 2022-2023 (מקור: קנאביז)
שיעור הכניסות למוצרי חממה ומוצרי אינדור + משולב, 2022-2023 (מקור: קנאביז)

המטופלים גם מוכנים לשלם יותר עבור אינדור

במקביל לעלייה החדה בביקוש למוצרים מגידול אינדור, חלה גם עלייה תואמת בביקוש למוצרי הקנאביס היקרים ביותר בשוק, כאלה שנמכרים במחיר של 300 ש”ח ומעלה לאריזה של 10 גרם. בשנת 2022, רק 16.8% מהכניסות למוצרים באתר קנאביז היו למוצרים שמחירם 300 ש”ח ומעלה, לעומת 30.5% בדצמבר 2023 – עלייה של 81.5%.

העלייה הזאת בביקוש למוצרים יקרים נובעת בעיקר מהעלייה בביקוש למוצרי אינדור, זאת משום שהמחיר הממוצע עבור תפרחת חממה עומד כיום על 230 ש”ח לעומת המחיר הממוצע עבור תפרחת אינדור שעומד על 300 ש”ח, פער של 30.4% במחיר. כמו כן, רוב המוצרים (60%) שעולים מעל 300 ש”ח הם מוצרים מגידול אינדור.

כניסות למוצרים במחיר מעל 300 ש_ח, 2022-2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים במחיר מעל 300 ש_ח, 2022-2023 (מקור: קנאביז)

הייבוא ירד, אך הביקוש למוצרים מחו”ל דווקא עלה

לפי נתוני משרד הבריאות שנחשפו לראשונה במגזין קנאביס בחודש שעבר, בשנת 2023 הייתה ירידה משמעותית של כ-34% בכמות הקנאביס שיובאה לישראל, מ-24.3 טון בשנת 2022 לכ-16 טון בשנת 2023. לאור זאת, מעניין לציין ששיעור הכניסות למוצרי קנאביס שיוצרו בחו”ל דווקא עלה ב-28% השנה, כאשר 41% מהכניסות למוצרים היו למוצרים שיוצרו מחו”ל, לעומת 32% בשנת 2022.

המגדלים המובילים של שנת 2023

חברת הגידול עם הכי הרבה כניסות למוצרים שלה בשנת 2023 הייתה קרונוס (Cronos), המייצרת את המותג ‘פיס נטורלס’ (Peace Naturals). במקום השני אחריה חברת קנדוק (Canndoc), ובמקום השלישי חברת גרין פילדס (Green Fields). שלוש החברות הללו שמרו על המיקום שלהן בראש הרשימה משנת 2022.

את המקום הרביעי תופסת חברת הקנאביס החדשה טריכום (Trichome) שהכפילה את הכניסות למוצרים שלה בכמעט פי 4 לעומת שנת 2022, בה היא דורגה במקום ה-23 בלבד ברשימת המגדלים המובילים. במקום החמישי נמצאת חברת טוגדר פארמה (Together Pharma) שהייתה במקום השישי בשנה שעברה, ובמקום השישי חברת אוונט (Avant) הקנדית שהייתה במקום ה-11 בשנה שעברה.

במקום השביעי נמצאת חברת דציבל (Decibel) הקנדית שזינקה אליו לאחר שהייתה מדורגת במקום ה-29 בשנה שעברה והכפילה את הכניסות שלה ביותר מפי 3, ובמקום השמיני נמצאת חברה שיח (Seach), שצנחה אליו לאחר שהייתה במקום הרביעי בשנת 2022. במקום התשיעי נמצאת חברת אורגניגרם (Organigram) הקנדית, לאחר שהייתה מדורגת במקום החמישי בשנה שעברה. החברות תיקון עולם (TIkun Olam) ובול פארמה (BOL Pharma) שנמצאות במקום 10 ו-11, הפסיקו לגדל קנאביס בעצמן במהלך השנה.

כניסות למוצרים לפי יצרן, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים לפי יצרן, 2023 (מקור: קנאביז)

המשווקים המובילים של שנת 2023

המשווקת עם הכי הרבה כניסות למוצרים שלה בשנת 2023 הייתה חברת קנדוק (Canndoc), שהייתה במקום השני במגדלים אך הגיעה למקום הראשון במשווקים בזכות תוספת הכניסות של המוצרים שהיא מייבאת מחו”ל. במקום השני נמצאת חברת בול פארמה (BOL Pharma) שהפסיקה לגדל קנאביס בעצמה כאמור ומשווקת כיום רק מוצרים שהיא מייבאת מחו”ל. שתי החברות הללו שמרו על המיקום שלהן ברשימה מהשנה שעברה.

במקום השלישי ברשימת המשווקים המובילים נמצאת חברת איי.אמ.סי (IMC) שעלתה מהמקום הרביעי בשנה שעברה וגם היא הפסיקה לגדל בעצמה ומשווקת כיום קנאביס מחוות צד ג’ בלבד. במקום הרביעי נמצאת חברת קרונוס (Cronos) שמוצריה משווקים תחת המותג פיס נטורלס (Peace Naturals) כאמור, וגם היא עלתה מקום אחד מהמקום החמישי בשנה שעברה. במקום החמישי נמצאת חברת טוגדר פארמה (Together Pharma) שעלתה גם היא מקום אחד מהמקום השישי בשנה שעברה.

במקום השישי נמצאת חברת שיח (Seach), שצנחה אליו מהמקום השלישי בשנה שעברה. במקום השביעי נמצאת חברת בזלת פארמה (Bazelet Pharma) ששמרה על המיקום שלה משנה שעברה, ואחריה במקום השמיני חברת תיקון עולם (TIkun Olam) ששמרה גם היא על המיקום שלה. במקום התשיעי נמצאת חברת דוד וגוליית (David and Goliath) שעלתה מהמקום ה-14 בשנה שעברה, ובמקום העשירי חברת פארמוקן (Pharmocann) שעלתה מהמקום ה-12.

כניסות למוצרים לפי משווק, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים לפי משווק, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המובילים של שנת 2023 – כל הקטגוריות

הזן הפופולרי ביותר בשנת 2023 היה גרין קלובר (Green Clover) שמיוצר על ידי חברת טריכום (Trichome) ומשווק על ידי חברת טוגדר פארמה (Together Pharma). במקום השני נמצא וודינג קייק (Wedding Cake) של חברת קרונוס (Cronos), שדורג במקום הרביעי בשנה הקודמת, ובמקום השלישי ג’י אם או (GMO) גם הוא של חברת קרונוס שדורג במקום התשיעי בשנה שעברה. במקום הרביעי נמצא איי.אף (AF) שמיוצר על ידי טריכום (Trichome) ומשווק על ידי חברת גרין בויז (Green Boyz).

במקום החמישי נמצא המוצר שהיה המוצר הפופולרי ביותר בשנת 2022, מיריקל אליין קוקיז (Miracle Alien Cookies) שמיוצר על ידי החברה הקנדית אורגניגרם (Organigram) ומיובא לארץ על ידי חברת קנדוק (Canndoc). במקום השישי הזן בראוניזז (Brownizz) שדורג במקום השלישי בשנת 2022, המיוצר על ידי גרינטון (Greentone) הקנדית ומשווק על ידי שיח (Seach). במקומות השביעי והשמיני מיאמי סקיי (Miami Sky) ורפאל (Raphael) של קרונוס, שדורגו במקום 19 ו-6 בהתאמה בשנה שעברה.

במקום התשיעי הזן ראנטז (Runtz) של חברת טריכום ובמקום העשירי מרמלדה (Marmalade) שדורג במקום השביעי בשנה שעברה ומיוצר על ידי זנאביס (Zenabis) הקנדית ומשווק על ידי שיח. במקום ה-11 נמצא קוקואה בומבה (Cocoa Bomba) של קרונוס, שדורג במקום השני בשנת 2022.

כניסות לכל המוצרים, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות לכל המוצרים, 2023 (מקור: קנאביז)

זני אינדיקה המובילים של שנת 2023

זני קנאביס אינדיקה הם הפופולריים ביותר בשוק הרפואי, והכניסות אליהם היוו 50% מכל הכניסות למוצרים בשנת 2023, פי 2 יותר מאשר מוצרי סאטיבה ומוצרי היבריד. האינדיקות הפופולריות ביותר בשנת 2023 היו גרין קלובר, GMO ומיריקל אליין קוקיז שהיה במקום הראשון בשנה שעברה, בראוניזז שהיה במקום השני בשנה שעברה, ורפאל שהיה במקום השלישי בשנה שעברה. במקום השישי נמצא סדאמן (Sedamen) שמיוצר על ידי אורורה (Aurora) הקנדית. במקום השביעי נמצא אור (Or) של טוגדר פארמה, במקום השמיני פי.קיי (Support PK) של בטר (Better), ואחריהם ג’לטו 33 (GLTO 33) וג’י.סי.סי (GCC).

כניסות למוצרי אינדיקה, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרי אינדיקה, 2023 (מקור: קנאביז)

זני סאטיבה המובילים של שנת 2023

הסאטיבה הפופולרית ביותר השנה הייתה מיאמי סקיי (Miami Sky) של קרונוס, אחריה מרמלדה (Marmalade) של שיח שהייתה הסאטיבה המובילה ב-2022, אחריה אוריגינל ג’י סי (Original GC) של קרונוס שהיה במקום השלישי גם בשנה שעברה, ואז תכלת (Tchelet) של שיח שהיה במקום השני בשנה שעברה, אולטרה סאוור (Ultra Sour) של אורגניגרם (Organigram) וקנדוק, ג’ין גאי (Jean Guy) של BOL פארמה, זיו (Ziv) של טוגדר פארמה, טרופיקנה גולד (Tropicana Gold) של IMC, ואלסקה (Alaska) של תיקון עולם.

כניסות למוצרי סאטיבה, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרי סאטיבה, 2023 (מקור: קנאביז)

זני היבריד המובילים של שנת 2023

זני ההיבריד הפופולרים ביותר בשנת 2023 הם וודינג קייק (Wedding Cake) של קרונוס שהיה במקום השני בשנה שעברה, איי.אף (AF) של טריכום וגרין בויז, ראנטז (Runtz) של טריכום, קוקואה בומבה של קרונוס שהיה במקום הראשון בשנה שעברה, אטומיק של קרונוס, פרויד אינדור (Freud Indoor) של קנאשור (Cannassure) שהיה במקום השלישי בשנה שעברה, ווטרמלון זקיטלז (Watermelon Zkittlez) של אוונט ו-IMC ממותג בלק מרקט (blkmkt) שהיה במקום הרביעי בשנה שעברה, אל בי סי (LBC) של קרונוס, קייק מיקס (Cake Mix) של קנדוק שהיה במקום החמישי בשנה שעברה, וספייס סי קיי (Space CK) של קרונוס.

כניסות למוצרי היבריד, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרי היבריד, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים הזולים המובילים בשנת 2023

כניסות למוצרים שהמחיר שלהם (ללא הנחה) נמוך מ-200 ש”ח היוו 16.5% מכל הכניסות למוצרים בשנת 2023, כך שעדיין מדובר בנישה יחסית מצומצמת של מוצרים זולים.

הזנים הזולים הפופולריים ביותר בשנת 2023 היו סדאמן של אורורה (99 ש”ח), אור של טוגדר (149 ש”ח), זיו של טוגדר (149 ש”ח), ספייס סי קיי של קרונוס (199 ש”ח), ובלו אורכיד (Blue Orchid), ווייט לילי (White Lily), ויולט פלאוור (Violet Flower), ו-ילו סאנפלאוור (Yellow Sunflower) של טוגדר, כולם במחיר 179 ש”ח. במקום התשיעי סוויט גנדי סמול (Sweet Gandhi Small) של גרינמד (Greenmed) (170 ש”ח), ובמקום העשירי פינק רוז (Pink Rose) של טוגדר (179 ש”ח).

כפי שניתן לראות, 7 מתוך 10 המוצרים הזולים הפופולריים ביותר בשנת 2023 הם של חברת טוגדר פארמה, שהפכה את קטגוריית המוזלים ליעד אסטרטגי מבחינתה.

כניסות למוצרים במחיר נמוך מ-200 ש"ח (לא כולל מבצעים), 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים במחיר נמוך מ-200 ש”ח (לא כולל מבצעים), 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים היקרים המובילים בשנת 2023

כאמור, הכניסות למוצרים שמחירם מעל 300 ש”ח עלו משמעותית בשנת 2023, והיוו 30.5% מכל הכניסות למוצרים – עלייה של 81.5% לעומת שנת 2022.

הזנים היקרים הפופולריים ביותר היו גרין קלובר (Green Clover) של טריכום וטוגדר, איי.אף (AF) של טריכום וגרין בויז, מיריקל אליין קוקיז של אורגניגרם וקנדוק, ראנטז של טריכום, ווטרמלון זקיטלז של אוונט ו-IMC, אולטרה סאוור של אורגניגרם וקנדוק, ג’לטו 33 של אוונט ו-IMC, ג’י.סי.סי של דציבל ובול פארמה, קייק מיקס של קנדוק, ופנפל פי (PNPL P) של אוונט ו-IMC.

כניסות למוצרים במחיר יקר מ-300 ש"ח (לא כולל מבצעים), 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים במחיר יקר מ-300 ש”ח (לא כולל מבצעים), 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המובילים מייבוא מקנדה בשנת 2023

37% מהכניסות למוצרים בשנת 2023 היו למוצרים שיובאו לישראל מקנדה. המוצרים הכי פופולריים שיובאו מקנדה היו וודינג קייק וג’י אם או (GMO) של קרונוס, מיריקל אליין קוקיז של אורגניגרם שמיובא ע”י קנדוק, בראוניזז שמיוצר על ידי גרינטון ומיובא ע”י שיח, מיאמי סקיי ורפאל של קרונוס, מרמלדה שמיוצר על ידי זנאביס ומיובא ע”י שיח, קוקואה בומבה של קרונוס, סדאמן של אורורה, ווטרמלון זקיטלז של אוונט שמיובא על ידי IMC, ואולטרה סאוור של אורגניגרם שמיובא על ידי קנדוק.

כניסות למוצרים מקנדה, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים מקנדה, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המובילים מתוצרת ישראל בשנת 2023

הכניסות לזנים מגידול ישראלי היוו 60% מכל הכניסות למוצרים בשנת 2023, ירידה קלה מ-68% בשנת 2022. הזנים הישראלים הכי פופולריים השנה היו גרין קלובר של טריכום וטוגדר, איי.אף (AF) של טריכום וגרין בויז, ראנטז של טריכום, אטומיק של קרונוס, פרויד אינדור של קנאשור, אוריגינל ג’י סי של קרונוס, תכלת של שיח, אור של טוגדר, פי קיי (PK) של בטר, ורד דליה אדומה של טוגדר.

כניסות למוצרים מישראל, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים מישראל, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המובילים מגידול אינדור בשנת 2023

כאמור, הביקוש למוצרי קנאביס רפואי מגידול אינדור עלה משמעותית בשנת 2023. הכניסות לזני אינדור השנה (לא כולל זנים מגידול במתקן משולב) היוו 35.2% מכל הכניסות למוצרים, לעומת 24.5% בשנת 2022, עלייה של 44%.

זן האינדור הפופולרי ביותר בשנת 2023 היה גרין קלובר של טריכום וטוגדר, אחריו איי.אף (AF) של טריכום וגרין בויז, מיריקל אליין קוקיז של אורגניגרם וקנדוק, ראנטז של טריכום, מרמלדה של זנאביס ושיח, פרויד אינדור של קנאשור, סדאמן של אורורה, ווטרמלון זקיטלז של אוונט ו-IMC, אולטרה סאוור של אורגניגרם וקנדוק, וג’לטו 33 של אוונט ו-IMC.

כניסות למוצרים מגידול אינדור, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים מגידול אינדור, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המובילים מגידול חממה בשנת 2023

הכניסות לזנים מגידול חממה היוו 53% מהכניסות למוצרים בשנת 2023 לעומת 66% בשנת 2022, ירידה של 24%. המוצרים הכי פופולריים מגידול חממה השנה היו תכלת של שיח, אור של טוגדר, פי.קיי (PK) של בטר, רד דליה אדומה של טוגדר, סוויט גנדי (Sweet Gandhi) של גרינמד, רומא (Roma) של IMC, קייק מיקס של קנדוק, זיו של טוגדר, אלסקה של תיקון עולם, וצונאמי (Tsunami) של הקסו (HEXO) ו-BOL.

כניסות למוצרים מגידול חממה, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים מגידול חממה, 2023 (מקור: קנאביז)

הזנים המאוזנים המובילים בשנת 2023

כפי שדווח כאן בחודש ספטמבר, נוהל חדש של משרד הבריאות מחייב מטופלים חדשים להתחיל עם קנאביס מאוזן מקטגוריית T10/C10 בלבד, מה שגרם לעלייה חדה בביקוש לזנים מאוזנים אלו בשנת 2023. בהתאם, הכניסות למוצרים אלו השנה היוו 2.6% מכל הכניסות למוצרים לעומת 1.5% בשנת 2022. הכניסות למוצרים מאוזנים עלו במיוחד במחצית השנייה של השנה, והגיעו לשיא של 3.25% באוקטובר, יותר מפי 2 לעומת השנה שעברה.

המוצרים המאוזנים הכי פופולריים בשנת 2023 היו ארגמן (Argaman) של שיח, ליברה (Libra) של תיקון עולם, סקיילס (Scales) של תראפין (THERAPiN), אוקיינוס ארקטי (Arctic Ocean) של טוגדר, מוקשה (Moksha) של BOL פארמה, קווין ג’קי (Queen Jackie) של קנדוק, דואט (Duet) של מדוקאן (Medocann), סי.אם.סי (CMC) של BOL, מידנייט (Midnight) של תיקון עולם, ו-ילו הייז (Yellow Haze) של גרינקום (Greenkom)

כניסות למוצרים מאוזנים, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרים מאוזנים, 2023 (מקור: קנאביז)

שמני הקנאביס הרפואי המובילים בשנת 2023

הפופולריות של שמן קנאביס רפואי הלכה וצנחה עם השנים, וכיום רק אחוז קטן מהמטופלים משתמשים בשמן. הכניסות למוצרי שמן בשנת 2023 היוו 2% מכל הכניסות למוצרים, ירידה של 25% מהשנה שעברה בה הן היוו 2.6% מהכניסות.

מוצר השמן הפופולרי ביותר בשנת 2023 היה שמן ספיישל טי (Special T) אינדיקה של בזלת, שהיה גם במקום הראשון בשנת 2022. אחריו במקום השני שמן תכלת של שיח, ואז שמן גורילה גלו (Gorilla Glue) של קנדוק, שמן בלאק של שיח, ושמן ספיישל טי (Special T) סאטיבה של בזלת.

כניסות למוצרי שמן, 2023 (מקור: קנאביז)
כניסות למוצרי שמן, 2023 (מקור: קנאביז)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר