מגלגל...

עוד פשיטת רגל בענף? תראפין עם חובות של 13 מיליון ש”ח – הגישה בקשה לעיכוב הליכים

כשלוש שנים אחרי שהחלה בפעילות רשמית בענף הקנאביס פונה חברת תראפין אל בית המשפט בבקשה לעיכוב הליכי חדלות פירעון, לאחר שנכנסה לחובות בסך 13.4 מיליון ש"ח

לאחר שהפסידה עשרות מיליוני שקלים מאז תחילת פעילותה בשנת 2020, חברת תראפין (Therapin) הגיעה לסף פשיטת רגל וחדלות פירעון ונכנסה לחובות בסך 13.4 מיליון ש”ח למשקיעים, בנקים וספקים שונים, בהם חברות קנאביס אחרות כמו חוות בר לב ממנה רכשה חלק מהקנאביס ששיווקה והחברות דוד וגוליית ותיקון עולם קנביט שסיפקו לה שירותי מפעל ואריזה.

בבקשה לעיכוב הליכים שהגישה החברה לבית המשפט בתקווה לקבל תקופת חסד נוספת לפני שתוכרז כחדלת פירעון, מציינת תראפין כי היא מצויה עדיין בשלבי פיתוח מוצר וצופה כי “בתוך חודשים תעבור מפסים של השקעות והפסדים לפסים של רווחיות”.

לדברי החברה, השקעות משמעותיות בהקמת מתחם גידול נוסף באמצעות חברת גרו-טק שבנייתו לא הושלמה, טלטלות, תחרות וירידות שווי בשוק הקנאביס הרפואי, כמו גם אירועי מלחמת חרבות ברזל בדרום, הובילו לצבירת חובות משמעותיים ולכך שהחברה לא מצליחה עוד לגייס מימון או השקעה הדרושים לעמידה בהוצאות השוטפות ובהחזר החובות.

מתקן הגידול של חברת תראפין בקיבוץ רמות מנשה (צילום מסך: יוטיוב)
מתקן הגידול של חברת תראפין בקיבוץ רמות מנשה (צילום מסך: יוטיוב)
יו"ר החברה פרופ' מו (משה) מידר ומנכ"ל החברה שלום מלכה
יו”ר החברה פרופ’ מו (משה) מידר ומנכ”ל החברה שלום מלכה (תמונות: אתר תראפין)

עוד מציינת החברה כי גיבנת האשראי, היעדר המימון והעובדה שחלק מהנושים כבר הודיעו לה שבכוונתם לנקוט בהליכי גבייה והוצאה לפועל, לרבות הפסקת מתן שירותים ואפילו אספקת חשמל, מסכנים באופן מיידי את פעילות החברה למרות שהושקעו בה כבר מיליוני שקלים ועל אף שברשותה מלאי של סחורה אותו היא מעריכה בשווי של 3.8 מיליון ש”ח.

תראפין נוסדה בשנת 2017 והחלה פעילות בתקווה להצליח להתמזג עם שלד בורסאי ולפעול כחברה ציבורית. מהלך זה לא צלח והחברה החלה פעילות של ממש בתחום בשנת 2020 עם הפעלת מתקן הגידול בקיבוץ רמות מנשה. החברה נמצאת בבעלות בעלי מניות תראפין (74%) וקיבוץ רמות מנשה (26%). היא מעסיקה 13 עובדים בהם יו”ר החברה פרופ’ מו (משה) מידר ומנכ”ל החברה שלום מלכה. נכון להיום החברה משווקת בבתי מרקחת 19 מוצרי קנאביס מתוכם 12 זנים בתפרחת ו-7 סוגי שמן.

תראפין מצטרפת בכך לכמה וכמה חברות קנאביס שהגיע לקשיים פיננסיים משמעותיים בשנתיים האחרונות, לעתים עד כדי פשיטת רגל, בהן למשל החברות קנטק, יוניבו, תיקון עולם, קאנומד, אינטליקנה, פנאקסיה, קנאשור, פארמוקן ועוד. לאחרונה נודע גם כי חברת הסטארטאפ גמאסרט נמצאת במצב דומה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר