‘המדען’ בהוליווד: 4 פרסים ראשונים לדוקו על רפאל משולם

הסרט הדוקומנטרי ‘המדען’ אשר עוקב אחר פועלו של פרופ’ רפאל משולם מגלה ה-THC, זכה ב-4 פרסים בפסטיבל סרטים דוקומנטריים בהוליווד, כולל פרס הסרט הזר הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר. “כיף לקבל הערכה מעבר לים, אך עיקר הרווח הוא החשיפה של הסרט ופועלו של משולם,” אומר הבמאי צחי קליין בראיון.

הסרט הדוקומנטרי “המדען” (לצפייה), שיצר הבמאי הישראלי צח קליין ועוסק בסיפורו של המדען הישראלי מגלה ה-THC ומומחה הקנאביס הבינלאומי פרופ’ רפאל משולם, זכה השבוע (ג’) בלא פחות מ-4 פרסים שונים במסגרת פסטיבל הוליוודי לסרטים דוקומנטריים עצמאיים (HIIDA).

פרס בו זכה הסרט 'המדען' של הבמאי צח קליין
פרס הבמאי הטוב ביותר – צח קליין (HIIDA 2015)

הסרט, בהפקתו של ארגון “קאנא” הספרדי, קטף את פרס הסרט הזר הטוב ביותר. כמו כן זכה הסרט בפרס נוסף על פס הקול הטוב ביותר. קליין עצמו זכה בפרס הבמאי הטוב ביותר וכן בפרס העורך הטוב ביותר.

“זה תמיד כיף לקבל הערכה מעבר לים, אך עיקר הרווח הוא שהסיפור ממשיך להיחשף לקהל רחב יותר ויותר,” אמר קליין בשיחה שערכנו עמו, “ראוי שסיפור של איש כזה יסופר ברבים, וכל המרבה הרי זה משובח.”

המדען - רפאל משולם
מתוך הסרט ‘המדען’, על פועלו של רפאל משולם. משמאל: במאי הסרט צח קליין

בנוסף להכרה האדירה שקיבל בפסטיבל, זכה הסרט החדש לשבחים רבים בתקשורת האינטרנטית, והשתתף בשני פסטיבלים נוספים בלאס וגאס ובוירגי’ניה. בנוסף הוא אף הוקרן באירוע מיוחד של מגזין ‘היי טיימס’ , בו הוענק לפרופסור משולם פרס על פועלו בתחום הקנאביס העולמי.

צח קליין, במאי הסרט, התמודד בבחירות האחרונות ברשימת ‘עלה ירוק’ לכנסת, והוא גם האיש שעומד מאחורי הסרט “גראס באישור רופא“, שפורסם בשנת 2009 בהנחייתו של אברי גלעד ושינה את התודעה הישראלית כלפי הקנאביס הרפואי וסגולות הטיפול בו.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
“מולקולת הרוח” DMT – הסרט המלא בתרגום לעברית
צפו: “גראס 3 – מהפכת המריחואנה” – לצפייה ישירה
תרבות ב’היי’ – לצפייה ישירה עם תרגום מובנה לעברית
דוקו: “מרשם להתמכרות” – מיליון ישראלים מכורים לתרופות

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר