דנמרק: הצעת חוק חדשה ללגליזציה בקופנהגן

שלשום סיפרנו שבשוויץ יעבור בקרוב חוק המאשר לגדל עד ארבעה שתילי מריחואנה והיום מגיע דיווח משמח נוסף: קופנהגן, בירת דנמרק, מתכוננת להצבעה על לגליזציה של קנאביס.

במידה ותאושר הצעת החוק החדשה על-ידי הפרלמנט הדני, תהפוך קופנהגן לעיר הראשונה בדנמרק בה ישנה לגליזציה מוחלטת ולא רק דה-קרימינליזציה כמו בערים אחרות בדנמרק (בעיר קריסטינה ניתן לרכוש מריחואנה וחשיש ברחובות באופן חופשי לחלוטין למרות שתיאורתית מי שנתפס עם קנאביס עלול לשלם לבית המשפט קנס של עד 450£).

* עדכון – הצעת החוק החדשה נדחתה בחודש מאי 2012.

“התכנית היא להקים בין 30 ל-40 תחנות מכירה בהן המוכרים לא יחפשו רק למכור יותר ויותר כמו ברחוב אלא את טובת הצרכן עצמו” אמר מיקל וורמינג, האחראי על תחום יחסי הציבור בעיריית קופנהגן והוסיף: “מי עדיף שימכור את המריחואנה לצרכנים? סוחר סמים ברחוב אשר רק רוצה למכור יותר חומר ולעודד רכישת סמים קשים יותר? או שמא עדיף שזה יהיה בחסות ובפיקוח הממשלה ויחולק ע”י עובדי ציבור?”.

קופנהגן
קופנהגן
ישיבת המועצה ערכה הצבעה ביום חמישי האחרון בה נקבע שיש להתחיל בנקיטת אמצעים ליישום ההמלצות של מיקל וורמינג ע”י רוב של 39 מול 9.

לאחר סיכום ההמלצות, יועבר הדוח המפרט את תכנית הפעולה אל ממשלת דנמרק ויופעל כבר בתחילת השנה הבאה.

“אנו רוצים להגדיר בדיוק איזה סוג של לגליזציה אנו רוצים ליישם. האם זה יתבצע באמצעות רכישה ציבורית פתוחה? האם תהיינה הגבלת גיל מסויימת?” הסביר וורמינג.

“כל עיקוב בהעברת החוק משאיר את 200 מיליון הליש”ט בידי חבורות של אופנוענים במקום שיגיעו לאוצר המדינה” טען וורמינג והוסיף: “אנו לא מעוניינים במודל האמסטרדמי אלא בחוקיות מוחלטת של ייבוא וגידול מריחואנה”.

גידול ואחזקת מריחואנה באמסטרדם אינם חוקיים לחלוטין גם היום והקופי-שופס אינם פועלים על-פי חוק אך הנושא מוגדר כ’נסבל’.

חשוב להזכיר כי לפני 3 שנים דחה כבר הפרלמנט הדני הצעה דומה שהועלתה בנושא הלגליזציה של קנאביס.

קופי שופ - Coffe Shop
קופי שופ - Coffe Shop

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר