האקונומיסט בחר: אורוגוואי – מדינת השנה

המגזין הבריטי המוערך 'האקונומיסט' בחר באורוגוואי כ'מדינת השנה' לשנת 2013.

בכתבה שפורסמה במגזין המוערך 'האקונומיסט', נבחרה אורוגוואי כ'מדינת השנה' וכזו ש"הרפורמות פורצות הדרך שלה עשויות להועיל לעולם כולו".

האקונומיסט
האקונומיסט

הבחירה מתייחסת כמובן להחלטת ממשלת אורוגוואי להפוך למדינה הראשונה בעולם שמעבירה חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש עצמי וכן להחלטתה להצביע בעד לגליזציה של נישואין חד מיניים – מדיניות שהאקונומיסט תיאר כ"מדיניות שהגבירה את אחוזי האושר וללא נזקים כלכליים בכלל".

המגזין, אשר לראשונה בחר את 'מדינת השנה', פירט את הסיבות לבחירה האורוגוואי: "לדעתנו, ההישגים שראויים יותר מכולם לשבחים, הן הרפורמות פורצות הדרך המטיבות לא רק עם מדינה אחת, אלא עם העולם כולו".

"אישור חוק הנישואין החד-מיניים זו דוגמה אחת למדיניות חוצת-גבולות שכזו, אשר הגבירה את כמות האושר האנושי ללא עלות כלכלית," נכתב. "מספר מדינות אישרו חוקים כאלו במהלך 2013 – כולל אורוגוואי, אשר גם, באופן ייחודי לה, העבירה חוקים ללגליזציה ורגולציה של ייצור, מכירה ושימוש בקנאביס."

חוסה מוחיקה אורוגוואי
חוסה מוחיקה, נשיא אורוגוואי

"שינויים אלו שנעשו באורוגוואי מאפשרים לרשויות האכיפה להתמקד בעבירות אמיתיות ולוקחים את הפרנסה של עבריינים ופושעים – כמו שאף מדינה אחרת לא עשתה זאת. אם מדינות אחרות יישמו את המדיניות הזו, ויכללו גם סוגי סמים אחרים, הנזק הנגרם מאותם סמים ילך וירד באופן משמעותי בכל רחבי העולם."

"יתרה מכך, האיש שבראש הרעיון, הנשיא חוסה מוחיקה, אשר מתגורר בבית צנוע, נוהג לעבודה בעצמו ב'חיפושית' מודל 87' וטס במחלקת תיירים, הוא סוג חדש ובלתי רגיל של פוליטיקאי."

"יחד עם הנשיא העניו אך האמיץ ביותר, הליברלי וחובב האושר, אורוגוואי היא מדינת השנה."

ראו גם: לגליזציה באורוגוואי: גרם מריחואנה בדולר אחד


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט