האם קנאביס גורם לצמיחת שדיים אצל גברים?

לדבריו של מנתח פלסטי בארה”ב, קנאביס גורם לצמיחת שדיים, התכווצות האשכים וירידת רמת הטסטוסטרון, ההורמון הזכרי.

ד”ר אנטוני יון (Anthony Youn), מנתח פלסטי מדטרויט, טוען שצריכת קנאביס עשויה לגרום לגינקומסטיה, תופעת צמיחת שדיים אצל זכרים – התפתחות חריגה של בלוטות חלב גדולות בזכרים, הגורמת לגדילת החזה לממדים לא פרופורציונליים ולא אסתטיים.

על פי ויקיפדיה, הסיבות לגינקומסטיה קשורות לרוב בחוסר איזון בהורמוני המין, ובמיוחד עלייה באסטרוגן. כשלאדם יש יותר מדי אסטרוגן, הוא עלול לפתח רקמות שד חדשות.

אנטוני יון
ד”ר אנטוני יון – מנתח פלסטי

במאמר ל-CNN, כותב הבוקר (5.12) ד”ר יון כי לדעתו שימוש קנאביס עלול לגרום לצמיחת שדיים אצל גברים.

לגיבוי דבריו הוא מפנה את הקוראים למחקר שנערך על בעלי חיים (כלבים ועכברים) ומצא כי רכיבים בקנאביס עלולים לגרום ל”ירידה ברמות הטסטוסטרון, הקטנת גודל האשכים ואי-תקינות של תפקוד הזרע”.

“בשנת 1972 נערך מחקר שאישר לראשונה שאכן קנאביס עלול לגרום לגינקומסטיה,” כותב ד”ר יון. “עם זאת, המחקר הזה מנוגד למחקר שנערך בשנת 1977 על חיילים בצבא ארה”ב ומצא שאין כל קשר בין עישון קנאביס לצמיחת שדיים אצל גברים.”

על אף עמדתו, מודה ד”ר יון במאמר שהשפעת הקנאביס על רמת ההורמונים בבני אדם אינה מוכחת.

“על אף שהקשר בין מריחואנה לגינקומסטיה לא הוכח באופן חד משמעי, זה כן מתקבל על הדעת,” כתב. “מסיבה זו, מרבית המנתחים הפלסטיים עימם התייעצתי, נוהגים להמליץ למטופלים שלהם אשר סובלים מגינקומסטיה להפסיק לעשן גראס לאלתר.”

ד”ר יון מקווה שכעת, כשהקנאביס הופך לחוקי, יוכלו חוקרים לבחון את ההשפעות של הקנאביס על רמות ההורמונים והקשר לצמיחת שדיים אצל גברים.

עד אז הוא ממליץ שאם מישהו מודאג מהשדיים שלו, “עדיף שיניח את הג’וינט בצד”.

איננו יודעים האם אכן שימוש בקנאביס גורם לגינקומסטיה, אבל מסקר קצר שנערך בקרב חברי מערכת המגזין, איש עדיין לא קנה את החזייה הראשונה שלו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר