האו”ם לוחץ על ארה”ב: “בטלו את חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו”

הוועדה הבינלאומית לפיקוח על סמים באו”ם טוענת כי ההקלה בחוקי האיסור על מריחואנה במדינות וושינגטון וקולורדו, נוגדת את ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתומה ארה”ב.

הוועדה הבינלאומית לפיקוח על סמים באו”ם (INCB), האחראית על כל תחום הסמים, קוראת בתוקף לממשל האמריקני לפעול לביטול חוקי הלגליזציה החדשים שעברו במדינות וושינגטון וקולורדו בתחילת השנה וכן לצמצם את הנגישות לקנאביס רפואי בשאר המדינות ובעיקר בקליפורניה בה כל רופא יכול לרשום אישור רפואי בקלות יתרה.

ריימונד יאנס
ריימונד יאנס

כבר לפני 4 חודשים התייחס לנושא נשיא הוועדה, ריימונד יאנס, כשאמר כי “חוקי הלגליזציה החדשים בארה”ב מעבירים מסר שגוי גם לאזרחי ארה”ב וגם לשאר העולם” ודרש מאריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, לבטל את החוקים החדשים.

ראו עוד: בכיר באו”ם קורא לביטול חוקי הלגליזציה החדשים בארה”ב.

בכנס השנתי של הוועדה, שנערך השבוע בלונדון, נשא יאנס דברים וקרא שוב לארה”ב לפעול לביטול חוקי הלגליזציה החדשים שלטענתו נוגדים את האמנה הבינלאומית עליה חתומה ארה”ב.

“חוקי הלגליזציה החדשים מנוגדים לאמנה הבינלאומית עליה חתומה ממשלת ארה”ב,” אמר יאנס. “ההתייחסות לקנאביס כתרופה היא נסיון של גורמים מסויימים להביא ללגליזציה בדלת האחורית וזהו דבר מסוכן שפוגע בבריאות הציבור.”

פרח מריחואנה

הוועדה הזהירה את ארה”ב כי עליה לפקח ביתר תשומת לב אחר התנהלות תחום הקנאביס הרפואי ואופן חלוקת האישורים למטופלים. “בחלק ממדינות ארה”ב מחולקים אישורי שימוש בקנאביס רפואי באופן מפוזר ובלתי אחראי,” נכתב בדוח.

אזרחי ארה”ב עדיין ממתינים להחלטה חד-משמעית בנוגע לפער בין החוקים שנקבעו במשאלי-עם במדינות וושינגטון וקולורדו לבין החוק הפדרלי הקובע כי קנאביס הוא סם מסוכן ללא כל תועלת רפואית. נשיא ארה”ב, ברק אובמה, כבר הבטיח כי הממשל האמריקאי לא ירדוף אחרי צרכני קנאביס במדינות בהן אושרו חוקי לגליזציה, אך דבר עדיין לא חתום.

סעיף נרחב בדוח התייחס אף לתופעת “סמי הפיצוציות” – סמים סינתטיים הנפוצים מאוד בכל רחבי העולם, בעיקר בקרב צעירים אשר אינם מצליחים להשיג מריחואנה, וגורמים לנזקים רבים ואף למקרי מוות מצערים.

“תופעת הסמים הסינתטיים מתרחבת למימדי ענק וגדלה במהירות,” נכתב בדוח הוועדה. “ישנם היום אלפי סוגי סמים הפזורים בשוק ללא כל פיקוח ועל המדינות החברות לפעול למיגור התופעה.”

ראו עוד: 2012 – שנת הסמים הסינתטיים

בשבוע הבא ייפגשו בוינה, אוסטריה, נציגי המדינות החברות באו”ם במטרה לדון לראשונה בתכנית לשיתוף פעולה בינלאומי למיגור תופעת הסמים הסינתטיים.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר