דלאוור אישרה לגליזציה: המדינה ה-22 בארה”ב עם קנאביס חוקי

תושבי דלאוור יוכלו החל מהיום להחזיק עד 28 גרם תפרחות קנאביס ועד 12 גרם מיצויי קנאביס באופן חוקי, לאחר שמושל המדינה יחתום ויאשר בכך סופית את הצעת החוק ללגליזציה. חנויות קנאביס צפויות להיפתח במהלך שנת 2024

החל מהיום (23.4) הופכת דלאוור (Delaware) למדינה ה-22 בארה”ב שמאשרת לגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש פנאי, לאחר שמושל המדינה הודיע בסוף השבוע כי יאשר את הצעת החוק ללגליזציה שאושרה בבית הנבחרים ובסנאט וכעת זקוקה רק לאישורו הסופי.

החקיקה החדשה תתיר לכל תושב מדינת דלאוור מעל גיל 21 להחזיק באופן חוקי עד 28 גרם תפרחות קנאביס או עד 12 גרם מיצויים. עם זאת, חנויות הקנאביס הראשונות במדינה צפויות להיפתח רק בשנת 2024, לאחר סיום ההליך הביורוקרטי של חקיקת התקנות הרגולטוריות לענף החדש.

בשונה ממדינות אחרות בארה”ב שעשו לגליזציה, דלאוור לא מתכוונת בשלב זה לאשר תושבים גידול קנאביס עצמי בבית, והם יוכלו להשיג אותו מהחנויות בלבד. עם זאת, סביר שהאכיפה בעניין זה תהיה שולית.

על מכירות הקנאביס בחנויות החוקיות בדלאוור יחול מס מכירות של 15%, שיעור מס כללי טיפוסי בהשוואה לשאר מדינות הלגליזציה, ובנוסף כמה אחוזים של מס בלו ומיסים מקומיים.

הצעת החוק אושרה בהצבעה בבית הנבחרים של דלאוור בתחילת השנה (2023) ברוב גדול של 28 בעד מול 13 נגד, וב-28.3, הצעת החוק אושרה גם בסנאט ברוב גדול של 16 בעד ורק 4 נגד.

כפי שכבר דווח במגזין קנאביס מוקדם יותר השנה, המושל של מדינת דלאוור, ג’ון קרני, הודיע בעבר כי הוא מתנגד ללגליזציה ואף הטיל וטו על הצעת החוק ללגליזציה שאושרה בשנה שעברה.

קרני הודיע אז כי בכוונתו להטיל וטו גם בעתיד כאשדר הצעה זו תובא שוב, אך ביום שישי האחרון (21.4) הפתיע והודיע כי שינה את דעתו וכי בכוונתו לאשר את הצעת החוק.

לדבריו, הוא עדיין מתנגד ללגליזציה באופן אישי, אך מכבד את ההצבעות שהתקבלו בבית הנבחרים ובסנאט.

בנוסף לכך ציין המושל כי הסיבה העיקרית בגללה החליט הפעם לא להתנגד להצעת החוק, היא כי לדעתו הגיע הזמן שהפוליטיקאים יגיעו להסכמות בנושא הקנאביס, ולו רק על מנת לפנות לבתי המחוקקים את הזמן להתעסק בנושאים חשובים יותר במקום, כלשונו.

מושל דלאוור ג'ון קרני, שינה את דעתו ברגע האחרון והחליט שלא יתנגד ללגליזציה
מושל דלאוור ג’ון קרני, שינה את דעתו ברגע האחרון והחליט שלא יתנגד ללגליזציה

סקר שפורסם באוקטובר 2022 מראה כי הרוב המוחלט של התושבים במדינה תומכים בלגליזציה, עם 60% מהמשיבים שהצביעו בעד, 30% שהצביעו נגד, ו-10% שאמרו שאינם בטוחים.

במאי 2022 בית המחוקקים בדלאוור כבר הצביע פעם אחת בעד הצעת חוק ללגליזציה מלאה, אך המושל קרני הטיל וטו על הצעת החוק ופסל אותה.

בדצמבר 2015 אישרה דלאוור אי-הפללה של החזקת עד 28 גרם קנאביס, עם קנס של עד 100$. דלאוור אישרה קנאביס רפואי ב-2011.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר