מגלגל...
x

גראס 2: ד”ר סנג’י גופטה בסרט קנאביס חדש

“שגעון הקנאביס” – סרט דוקו-קנאביס חדש מאת ד”ר סנג’י גופטה, כתב הבריאות הראשי של רשת CNN שסרטו הדוקומנטרי “גראס” עשה כותרות בכל רחבי העולם.

ד”ר סנג’י גופטה, כתב הבריאות הראשי של CNN, פירסם בחודש אוגוסט 2013 מאמר יוצא דופן ובו התנצל על שנים בהן התנגד לקנאביס ונמנע מלבחון את פוטנציאל הטיפול הרפואי בו. “טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן – הוליכו אותנו שולל,” כתב אז גופטה.

סנג'י גופטה
סנג’י גופטה

מאמרו של ד”ר גופטה פורסם ימים ספורים לפני שידור הבכורה של “גראס” (Weed) – סרט דוקומנטרי מקיף אותו הפיק גופטה במהלך שנה בה חקר את הנושא לעומקו ובמהלכה אף ביקר בישראל לצורך צילומים (לחצו כאן לצפייה בסרט המלא בתרגום לעברית). כזכור, סירב אז משרד הבריאות לאפשר לגופטה כניסה לחוות הקנאביס הרפואי הישראליות.

כעת נודע כי ב-11 במרץ 2014 ישודר “גראס 2 – שגעון הקנאביס”, סרט דוקומנטרי נוסף של מבית היוצר של ד”ר גופטה.

בסרט החדש, באורך 60 דקות, צולל גופטה עמוק יותר אל תוך עולם הקנאביס, בודק את חוקי הממשל הפדרלי בארה”ב אשר קובעים, בדומה לישראל, שלקנאביס “אין כל ערך רפואי” ועוקב אחר מדענים וחוקרים בכירים שקובעים את ההפך.

אחרי שבסרט הראשון הוצג סיפורה של שארלוט פיגי, הילדה חולת האפילפסיה המטופלת בקנאביס רפואי, הסרט החדש יתמקד בין השאר בסיפורה של ויויאן ווילסון, ילדה בת שנתיים הסובלת גם היא מהתקפים דומים ונעזרת בקנאביס כדי להקל על סבלה ועל סבל הוריה.

על פי הדיווח יעקוב גופטה גם אחר “פליטי המריחואנה” – תופעת ההגירה של משפחות ילדים הסובלים מאפילפסיה שעוזבות את בתיהן לצורך קבלת טיפול רפואי בקולורדו בה הקנאביס חוקי – תופעה אשר קורמת עור וגידים גם כאן בישראל.

גופטה יציג גם מחקרים מעודכנים על פוטנציאל הטיפול בקנאביס ויבקר במדינות שונות בעולם, בין השאר בחברת התרופות הבריטית GW, מפתחת ה’סטיבקס‘ ומי שהכריזה לאחרונה על תחילת מחקר קליני ראשון מסוגו בבני אדם, לבחינת הפוטנציאל הטיפולי של הקנאביס כתרופה לסרטן המוח.

לצפייה בסרט הראשון לחצו כאן.
לקריאת מאמרו של ד”ר גופטה לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר