ז’אן גי: לראשונה קנאביס תוצרת קנדה בישראל

לראשונה בישראל: זן הקנאביס הפופולרי "ז'אן גי" הגיע השבוע לישראל ישירות מקנדה באריזתו המקורית. מיום ראשון בבתי המרקחת. המחיר: 269 ש"ח לשקית.

הגיע לישראל הזן המפורסם “ז’אן גי” (Jean Guy) של המותג “טרו ורה” (Truverra) מבית תאגיד הקנאביס הקנדי “סופרים קנאביס” (Supreme). בקנדה מיוצר ז’אן גי ע”י חברה-בת נוספת של “סופרים” בשם “סבן אייקרס” (7Acres), והוא פופולרי מאוד בעיקר במחוז קוויבק, של דוברי הצרפתית בקנדה, הנחשב לבירת הקנאביס במדינה.

חברת “שאיפה לחיים” (BOL) היא האחראית על הייבוא, שהגיע השבוע במשקל 250 ק”ג לארץ וצפוי להגיע במשלוחים נוספים בהמשך. הוא נחשב לזן איכותי מאוד בקנדה וידוע כבעל ניחוח איכותי במיוחד. הוא גדל בחממות אינדור (חממות זכוכית) במתקני “סופרים” המשתרעים על שטח של 40 דונם בעיירה קינקרדין במחוז אונטריו.

אריזות ג'ין גאי - זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזות ג’ין גאי – זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת
פרחי קנאביס זן ז'אן גי
פרחי קנאביס מזן ז’אן גי – עכשיו בישראל
אריזת ז'אן גי בישראל
אריזת ז’אן גי בישראל

הזן, שאמנם נקרא באותיות באנגלית בשם ג’ין גאי (Jean Guy), אמור להיקרא בתעתיק צרפתי ז’אן גי. הוא קוטלג בישראל תחת אפיון סאטיבה, בקטגוריית T20/C4, ויעלה 269 ש”ח לשקית. הוא יהיה זמין בבתי מרקחת בכל הארץ מיום ראשון הקרוב (29.3). לגבי שאלה שחשובה לרבים מהמטופלים – על אף שלא הוכח עדיין שמדובר בבעיה – כן, גם הוא מוקרן.

הייבוא הזה של ז’אן גי הוא הראשון מקנדה כאמור וגם הראשון במסגרתו מגיעים לישראל מוצרי קנאביס בצורתם ואריזתם המקורית ישירות מהיצרן בחו”ל, ללא פתיחתם ואריזתם מחדש בישראל כפי שבוצע בשני משלוחי הקנאביס הקודמים מחו”ל – אחד של “קנדוק” והשני של “בזלת”.

פרח קנאביס ז'אן גי - זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
פרח קנאביס ז’אן גי – זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)

מסתמן כי את קטגוריית T20/C4 החברות הישראליות פשוט לא מצליחות לייצר בעצמן ואת הנתח הגדול ביותר בקטגוריה זו – המבוקשת ביותר – לוקחים המוצרים מייבוא מפורטוגל וקנדה: “אלפא” ו”בטא” של “קנדוק”, “ביקאן” של “בזלת” וכעת “ז’אן גי” של BOL מקנדה.

“בסיוע של BOL פארמה ניווטנו דרך הרגולציה המורכבת של קנדה וישראל כדי לעמוד בדרישות של שתי המדינות, כולל משרדי הבריאות והחקלאות, בדרך לביסוס מעמדה של טרוורה כמותג בינלאומי של קנאביס רפואי איכותי,” מסר קולין מור, סמנכ”ל סופרים קנאביס.

אריזת ז'אן גי - בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזת ז’אן גי – בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזת ז'אן גי בישראל
אריזת ז’אן גי בישראל
אריזת ז'אן גי - זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזת ז’אן גי – זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
ז'אן גי - זן קנאביס חדש בישראל (צילום: מקס פארם)
אריזת ז’אן גי – זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזות ז'אן גי - זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
אריזות ז’אן גי – זן קנאביס חדש בישראל: משבוע הבא בבתי המרקחת (צילום: מקס פארם)
Cannabis Stores and Doctors Lists