מורה הקבלה בעד קנאביס חוקי

מורה הקבלה מיכאל לייטמן מסביר מדוע הרבה אנשים מעשנים קנאביס ומתנגד להפללה ולאיסור: “כל דבר שקיים בטבע צריך רק לדעת איך נכון להשתמש בו – אני חושב שזו הצלה לאנושות, כבר אלפי שנים זה מוכר לכולם,” אמר.

הד”ר לפילוסופיה ומורה הקבלה הישראלי מיכאל לייטמן קורא בראיון בשידור חי להתרה של השימוש בקנאביס למעוניינים בכך, מתאר כיצד נכון להתייחס לתופעת השימוש ההולך וגובר בקנאביס ומסביר מדוע זה קורה.

“זה קיים בטבע”

“זה הכל סתם,” אמר לייטמן על המודל החדש לאי-הפללה. “לא רוצים להתייחס לזה ברצינות, אז אומרים בינתיים חלק מותר, חלק אסור, לרפואה כן, לרפואה לא – אני חושב שאנחנו צריכים פשוט להפסיק עם כל המשחק הזה. זה משחק מכור.”

“כבר אלפי שנים זה מוכר לכולם,” הוסיף בהתייחסו לשימוש בצמח. “אני בעד לא להגביל סתם את האנשים, אלא לעשות פעולת הסברה – עד כמה זה טוב ועד כמה זה לא טוב.”

“בטוח שבמקרים מיוחדים הדבר הזה הוא מועיל, ולכן הוא קיים בטבע,” אמר. “כל דבר שקיים בטבע צריך רק לדעת איך נכון להשתמש בו, אז בוא נרד מדיונים מטופשים לילדים, ‘אסור אסור’. בוא נראה עד כמה זה כדאי לאנשים ושהם יהנו מזה. אף פעם לא ראיתי שזה יכול לגרום לאחרים איזה נזק.”

“אנחנו מרשים”

כשנשאל לייטמן מדוע לדעתו תופעת השימוש בקנאביס הולכת ומתרחבת, אמר כי זה נעוץ בתחושת חוסר משמעות בחיים של רבים כל כך.

“אנחנו לא יכולים לסבול. החיים הם קשים, לא בגלל שיש לנו בעיה כספית או משהו. אנחנו לא מרגישים שהחיים ממלאים אותנו. חיים עם השאלה המתגברת ‘מה הטעם בחיי, בשביל מה אני חי’. אנשים לא יודעים בשביל מה לחיות, בשביל מה להחזיק משפחה, לגדל ילדים, יוצאים לאבטלה. אומרים שתוך כמה שנים מכונות יקחו את כל העבודות וכל אחד יקבל הבטחת הכנסה וישב בבית.”

“כל העולם נמצא ביאוש,” הסביר. “לפי כמות צריכת התרופות, 80 אחוז נמצאים ביאוש. אז אני חושב שזו הצלה לאנושות במקרים כאלה שזה מרגיע את האדם. לעשן אסור וזה אסור – אז מה נשאר לאדם. חייבים ללכת לקראת האנשים ובמקרים שהאדם לא מסוכן לציבור ולא מסכן את הבריאות שלו, אז אני חושב שזה ניתן.”

מביא הכתבה: אבירם מעיין, קפה קבלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר