מגלגל...

בריטניה: 100,000 חתימות הכריחו את הפרלמנט לדון בלגליזציה

מאה אלף מאזרחי בריטניה חתמו בתוך ארבעה ימים על עצומה שמחייבת את הפרלמנט לדון בנושא הלגליזציה. איסוף החתימות המהיר בא במקביל להצהרות של מפקדי משטרה בכירים באנגליה שקבעו כי לא יאכפו עוד את עבירות הגידול הביתי של מריחואנה.

פעילי לגליזציה באנגליה פתחו עצומה באתר העצומות הממשלתי הרשמי והצליחו לאסוף 100,000 חתימות בתוך ארבעה ימים – מה שמחייב כעת את הפרלמנט הבריטי לדון בנושא.

על פי נהלי אתר העצומות הממשלתי, כל עצומה שמגיעה ל-10,000 חתימות מקבלת תגובה מנציגי הממשלה וכל עצומה שמגיעה ל-100 אלף חתימות, עולה לדיון מסודר ורשמי אל מול כל חברי הפרלמנט.

אתר העצומות של ממשלת בריטניה
אתר העצומות של ממשלת בריטניה

פעילי הלגליזציה הבינו את הפוטנציאל שבהעלאת הנושא להצבעה באתר העצומות בעקבות הרעש התקשורתי שנלווה להצהרות מפקדי המשטרה והצליחו לעבור את רף 100,000 החתימות בקלות. העצומה, שנפתחה ב-21.7, עומדת כעת, 25.7, על למעלה מ-110,000 חתימות.

רון הוג מפקד משטרת דורהם אנגליה
רון הוג, מפקד מחוז דורהם: “לא נרדוף את אלו שמגדלים מספר קטן של צמחי קנאביס בביתם לשימושם האישי”

העצומה עצמה קוראת להפוך את השימוש, המכירה והייצור של קנאביס לחוקי. “לגליזציה של קנאביס תכניס 900 מיליון ליש”ט במיסים בכל שנה, תחסוך 400 מיליון ליש”ט שמושקעים באכיפת השימוש בקנאביס ותייצר למעלה מ-10,000 מקומות עבודה חדשים,” נכתב בתיאור העצומה.

“חומר שהוא בטוח יותר לשימוש מאלכוהול, בעל שימושים רבים מזה למעלה מ-4,000 שנה והפך לבלתי חוקי בבריטניה בשנת 1925.”

איסוף החתימות המהיר – שהפך את העצומה לפופולרית ביותר באתר – בא בעקבות הצהרותיהם החריגות של מפקדי משטרה בכירים באנגליה, ביניהם שלושה מפקדי מחוז, שהודיעו בימים האחרונים כי יפסיקו לאכוף את עבירת הגידול הביתי של מריחואנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר