ברזיל אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי – ללא גידול מקומי

אמנם במתכונת של "פיילוט" לשלוש שנים, ועם נהלים נוקשים כולל איסור על שיווק ושימוש בתפרחות, אבל ברזיל אולי בדרך להפוך לאחד משווקי הקנאביס הגדולים בעולם. לא יתאפשר גידול מקומי, מה שמהווה פוטנציאל עסקי לחברות הקנאביס הישראליות.

ברזיל אישרה אתמול (ג’) הקמת ענף קנאביס רפואי במסגרתו יוכלו מטופלים לרכוש מוצרי קנאביס בבתי מרקחת ולראשונה להשתמש בקנאביס באופן חוקי במרשם רופא.

עם זאת נדחתה ההצעה להתיר גם הקמת מתקני גידול וייצור במדינה, כך שמרבית הקנאביס ייובא מחו”ל, בעיקר מקנדה בשלב ראשון ואולי גם מישראל בהמשך – ללא ייבוא חומר צמחי אלא רק כמוצר מוגמר או כחומר גלם ממוצה.

החוקים החדשים יהפכו כנראה את ברזיל לשוק ייבוא הקנאביס הגדול בעולם. הענף יעבוד במתכונת של “פיילוט” לשלוש שנים בסופם ייבחן המצב מחדש. לא יתאפשר שיווק מוצרי קוסמטיקה ומזון מבוססי קנאביס.

הנהלים שנקבעו נוקשים למדי, בין השאר יאסרו ייבוא, ייצור, מכירה או שימוש בתפרחות קנאביס, המוצרים שיימכרו יהיו בתקן GMP מקומי, וכן כנראה גם אוסטרלי ואירופאי, ויאסר על החברות להשתמש במונח “רפואי” לתיאור מוצרי הקנאביס.

לפי ההודעה הרשמית משרד הבריאות הברזילאי יתיר שיווק מוצרי קנאביס המכילים THC (מעל 0.2%) רק כטיפול קו-אחרון, כמו בישראל, כלומר לאחר מיצוי וכישלון כל הטיפולים הקונבנציונליים האחרים, כ”מוצא אחרון”.

הודעת משרד הבריאות של ברזיל בדבר הקמת ענף קנאביס רפואי

עד כה אפשרה ברזיל רק לחברת התרופות GW לפעול בתחום הקנאביס במדינה, בעזרת מוצר הדגל שלה “סאטיבקס” – ספריי המכיל כמויות נמוכות יחסית של THC. במקביל נופקו כ-10,000 רשיונות ייבוא, בעיקר של CBD, למטופלים ספציפיים.

כמו בישראל, גם בברזיל הודיעו ארגוני רופאים כי הם מודאגים מכך שהם יהפכו להיות מן “שומרי סף” שיאלצו להתמודד עם הדרישה הציבורית הגבוהה לקנאביס חוקי. הם שיבחו על כך שהוחלט לאסור על גידול קנאביס מקומי.

ספר הנהלים המלא של ענף הקנאביס הרפואי בברזיל יפורסם כבר בימים הקרובים. בחלוף 90 ימים לאחר מכן ייכנסו הנהלים לתוקף.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר