בקרוב: חברת תרופות תחזיק פטנט בלעדי על קנאביס לטיפול בסרטן

GW Pharmaceuticals, אחת מחברות התרופות הגדולות בעולם ומי שאחראית על פיתוח ה’סאטיבקס’ – תרסיס הספריי המכיל רכיבי קנאביס – קיבלה אישור ראשוני לרישום פטנט בלעדי על השימוש ברכיבי הקנאביס לטיפול בסרטן המוח.

GW Pharmaceuticals הודיעה השבוע באופן רשמי כי קיבלה מסמך אישור ממשרד הפטנטים האמריקני לרישום פטנט על השימוש ב-THC ו-CBD, שני הרכיבים הפעילים הבולטים בקנאביס, לטיפול בגליומה – סרטן המוח הקשה ביותר.

GW Pharmaceuticals
GW Pharmaceuticals

את הפטנט קיבלה GW כפי הנראה לצורך הקמת המחקר הראשון בהיסטוריה לטיפול בסרטן המוח בעזרת קנאביס, כפי שפרסמנו לראשונה כאן.

בהודעת החברה נכתב במפורש:

“רישום הפטנט מכסה באופן ספציפי את שיטת הטיפול בגליומה בבני אדם בעזרת שילוב של קנאבידיול (CBD) וטטרה-הידרו-קנאבינול (THC) ביחס של 1:1 עד 1:20 (THC:CBD) בעזרת פגיעה בתפקוד התאים הסרטניים, מניעה של גדילתם והפחתת נפחם.”

GW הגישה את הבקשה לרישום פטנט בתחילת השנה (מרץ 2013) וכפי שדיווחנו אז, היא לא לבד בתחרות לרישום פטנטים על רכיבי הקנאביס.

מאחר ולא ניתן לרשום פטנט על צמח הקנאביס עצמו, חברות התרופות רושמות את הפטנטים על תהליך המיצוי והטיפול.

למעשה, מה שהיה פעם בגדר סוד כמוס הוא היום דבר הידוע לרבים – ממשלת ארה”ב עצמה פועלת נמרצות בכדי להחזיק בזכויות הבלעדיות על הקנבינואידים. ב-7 באוקטובר 2003 רשמה ממשלת ארה”ב את הקנבינואידים כפטנט (#6630507) ומאז, בנוסף לבעלות על הקנאביס מתוקף חוקי האיסור על שימוש בצמח, מחזיק הממשל האמריקני גם בבעלות על הקנבינואידים עצמם וכל מה שמופק מהם כולל קנבינואידים סינתטיים וכל היתרונות הרפואיים המגיעים עימם.

לרשימה חלקית של הפטנטים שרשמה ממשלת ארה”ב על הקנבינואידים לחצו כאן.

ראו גם: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת
ראו גם: לראשונה בטלוויזיה: קנאביס מרפא סרטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר