מגלגל...

בן 12 בעדות מרגשת: “בלי קנאביס לא הייתי מסתדר”

שגיא שני, נער מתבגר בן 12, מתאר בעדות מרגשת כיצד הקנאביס עזר לו בהתמודדות עם סרטן הדם ממנו הוא סובל. בסטטוס שזכה לתשבוחות ברשת הוא מנתח בצורה מרשימה את השפעת רכיבי הצמח על הצורכים אותו. “תודה על הקנאביס הרפואי,” הוא אומר.

מרבית הישראלים, אם תשאלו אותם, יזדעזעו אולי למשמע בני נוער שצורכים קנאביס. מדובר למעשה באחת הסיבות העיקריות והבולטות ביותר בארסנל טיעוני המתנגדים ללגליזציה.

עם זאת, לעתים מתגלים סיפורים של ילדים ונערים שהקנאביס עוזר להם לא מעט. כך היה בעבר עם יהונתן וינברג שטופל בקנאביס עת היה בן 14, כך היה עם ערן בלינדרמן שטופל בקנאביס רפואי עת היה בן 15 וכך גם כעת עם שגיא שני, בן 12, המטופל בשמן קנאביס רפואי.

שגיא שני
שגיא בבית החולים

שגיא הצעיר, הסובל מסרטן הדם (לוקמיה), מטופל בשמן קנאביס ומרוצה מאוד מהתוצאות. את תחושותיו שיתף השבוע ברשת באופן מפורט ומרגש, וזכה לתגובות ותשבוחות רבות על דבריו.

זה סיפורו:

בתחילת דרכי במחלת הסרטן, הכימותרפיה והטיפולים הקשים שעברתי גרמו לי לבעיות רבות בגוף. הטיפולים גרמו לי לשברי דחיסה בחוליות בגב התחתון ובעיות בברכיים ובגלל זה אני נאלץ להשתמש בכיסא גלגלים ומחוך.

רופאה ממרפאת הכאב באה לבדוק אותי והייתי בטיפול נמרץ כתוצאה מפירכוס בגלל קריש דם בראש. היא בדקה אותי וראתה שרמת הכאב היא גבוהה! ובלתי נסבלת! והיא נתנה לי תרופה בשם גבפנטין וזה עזר לי מאוד ונתן לי הקלה, אבל הכאב נשאר.

באותה תקופה לא היינו מודעים לקנאביס רפואי ולא היינו חשופים למידע.

שגיא שני שלום מיכאלשווילי
שגיא עם חבר (שלום מיכאלשווילי)

אחות אחת (ופתאום יותר מאחת) אמרו שכדאי וזה עוזר. התחלנו לברר לשמוע ולקבל הרבה אינפורמציה ופידבקים חיוביים. פתאום גילינו שהרבה מטופלים משתמשים בקנאביס הרפואי וחייהם השתנו מקצה לקצה (חוץ מהבשורה על הסרטן).

לא יכול להגיד שהרופאים עפו על זה ומיד נתנו. זה דרש שיחה עם ההורים, איתי, עם פסיכיאטר, בדיקת רקע (מעניין שלא שאלו מידת נעליים חחחח…).

הרישיון המיוחל ניתן לי. נסענו לצוות המדהימים בתיקון עולם, כמה אהבה הקשבה אמפתיה והבנה במשרד אחד קטן. הדריכו אותי והביאו לי את מכשיר האידוי ושם חיי השתנו.

ברגעים הכי הכי קשים הקנאביס היה לצידי ובהשתלת מח עצם שעברתי לפני חודשיים זה עזר לי לעמוד על הרגליים כי סבלתי מחוסר תיאבון, כאבי רצח בגוף, געגוע, מצב רוח ירוד או כל דבר אחר, אני לא יודע איך הייתי עובר את כל מה שעברתי בלי הקנאביס הרפואי. לא ניראה לי שהייתי מסתדר רק עם משככי כאבים.

אני פעם שנייה במחלת הסרטן ואני “קצת” מכיר פה ושם איך הדברים עובדים ,הכרתי חברים וגם איבדתי לצערי הרבה חברים. הכרתי גם את נהוראי ז”ל בחור מדהים בעל שמחת חיים ולב ענק ששרד עד הרגע האחרון והרבה בזכות הקנאביס.

שגיא שני
שגיא בטיול

נהוראי הראה לי מה הקנאביס יכול לעשות, איך ההשפעות של הקנאביס. אני חושב שנהוראי היה רוצה שיחלקו לילדים חולים ולכל מי שזקוק לקנאביס כמו שמחלקים תרופות בכמויות! ושהקנאביס יהיה בחוק! רק מי שהחיים שלו ביום בהיר אחד הפכו לחיי גהנום לו ולמשפחה שלו יבין ויודע עד כמה אי אפשר בלי!

אני חושב שחוץ מזה שזה עושה נעים לנפש ומעמיד אנשים על הרגליים, בעיני זה כמו חיסון נגד שפעת. הקנאביס, ברגע שאתה מעשן או מאדה או מטפטף טיפות, אתה אדם חדש, נקי ממכאובי הלב הגוף והנפש. אתה ידידותי יותר לסביבה, פחות כעוס וכאוב ובהרבה יותר צוחק וזורם.

החיים הם פה עכשיו והרגע וצריך לעבור את זה כמה שיותר קל! אני בן 12 אבל ראיתי שמעתי חוויתי וכאב לי….. כאב לי מאוד!

תודה שזכיתי להכיר ולנסות קנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר