בליז מצטרפת לגל הלגליזציה ששוטף את דרום אמריקה

ממשלת בליז מינתה וועדה בראשותו של שר המשטרה לשעבר, דאגלס סין, אשר תבחן דרכים ליישום של דה-קרימינליזציה במדינה.

דגל בליז
דגל בליז

בליז (באנגלית: Belize) היא מדינה באמריקה המרכזית, על חוף הים הקריבי. היא גובלת במקסיקו מצפון-מערב ובגואטמלה במערב ובדרום. בהיותה מושבה בריטית לשעבר, בליז היא המדינה היחידה דוברת האנגלית במרכז אמריקה. בליז סיטי היא העיר הגדולה במדינה, כמו גם עיר הנמל הראשית ועיר הבירה לשעבר. עיר הבירה הנוכחית היא בלמופן.

בליז מצטרפת לגל הלגליזציה ששוטף את דרום אמריקה והולכת בעקבות אורוגוואי, קולומביה ומקסיקו שכבר החלו במהלכים ליישום לגליזציה או דה-קרימינליזציה של מריחואנה.

צמח הקנאביס גדל באופן טבעי בבשטחים רבים ברחבי המדינה והשימוש במריחואנה הינו נפוץ ביותר. עם זאת, חוקי המדינה הינם מחמירים מאוד ומי שנתפס כשברשותו מריחואנה או חשיש, גם אם אינו בעל עבר פלילי כלל, עלול ברוב המקרים לקבל עונש מאסר בפועל.

בהודעה רשמית לעיתונות שפורסמה אמש על ידי ממשלת בליז דיווח השר לבטחון פנים כי הקים וועדה בראשותו של שר המשטרה לשעבר, שתפקידה לבחון יישום מדיניות של הפסקת הפללה של צרכני קנאביס המחזיקים כמות המוגדרת לשימוש עצמי.

דאגלס סין - שר המשטרה לשעבר של בליז - ראש הוועדה ליישום מדיניות דה קרימינליזציה
דאגלס סין – שר המשטרה לשעבר של בליז

הוועדה תבחן אפשרויות לביטול תיקים פליליים שנרשמו למי שנתפס כשברשותו כמויות מריחואנה לשימוש עצמי בלבד וכן בניית תכנית הסברה חינוכית במקום מדיניות הפללה נוקשה.

המדיניות הנוכחית קובעת כי החזקה של כל כמות מריחואנה של עד 60 גרם הינה עבירה פלילית שעלולה להוביל לקנסות של עד 50,000$ דולר ו/או עד לשלוש שנות מאסר בפועל. ההצעה החדשה תבטל את ההפללה על החזקת עד 10 גרם מריחואנה אך תאפשר לגורמי האכיפה להטיל קנסות מסויימים ו/או הפנייה לתכניות הסברה.

“התכנית החדשה הוקמה בעקבות העובדות בשטח המוכיחות כי מדיניות ההפללה הנוכחית אינה עובדת. בתי הכלא מלאים בעבריינים בלתי אלימים והרישום הפלילי פוגע באזרחים נורמטיביים רבים בהמשך חייהם. הוועדה מדגישה כי אין כוונה ליישם לגליזציה מלאה של מריחואנה, אך כן לחתור למהלך של דה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה)”, אמר ראש הוועדה דאגלס סין. “הוועדה מבינה כי נושא הפסקת ההפללה הינו נושא רגיש ומזמינה את המעורבים בתחום להביע את דעתם לגבי שינוי המדיניות. הוועדה תיבחן את ההצעות ותסכם הצעה רשמית שתועבר לממשלת בליז”, סיכם סין.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר