מגלגל...

בכיר במשטרת אנגליה: “הפסיקו המלחמה בסמים!”

אחד הקצינים הבכירים ביותר במשטרת אנגליה קרא השבוע לדה-קרימיניליזציה של כל הסמים ולהגדרה מחדש של מדיניות האיסור הפלילית.

מייק בארטון, מפקד משטרת מחוז דרהאם באנגליה, פירסם מאמר דעה ובו קרא להפסיק את המלחמה בסמים ודרש מהרשות האנגלית למלחמה בסמים לפעול לפיתוח תכנית במסגרתה תספק המדינה את הסמים למכורים .

בכך מקווה בארטון להצליח לשמוט את הקרקע מתחת לרגליהם של ארגוני הפשיעה ולשבור את המונופול שיש לכנופיות סוחרי הסמים על הסחר בחומרים הממכרים.

בארטון השווה את מדיניות הסמים של בריטניה לזו של ארה”ב בשנות ה-20 של המאה הקודמת, אשר הצמיחה את כנופיות הפשע של אל קפונה והמאפיה, וטען כי הגדרת הסחר בסמים כעבירה פלילית מכניס מיליארדים לקופותיהן של אותן כנופיות סוחרי סמים.

ראו גם: אל קפונה הוא תוצר של הממשל האמריקני – ממש כמו ספקי הסמים בארץ

מייק בארטון עם תמונתו של אל קפונה
מייק בארטון עם תמונתו של אל קפונה

“אם אדם המכור לסמים יוכל לקבל את החומר דרך רשות ממשלתית כלשהי, הם לא יצטרכו לרכוש אותו באופן בלתי חוקי,” כתב בארטון במאמר שפורסם ב’אובזרבר‘.

“נכון שלא כל ארגוני הפשע מתבססים על כסף המגיע מסחר בסמים, אבל מנסיוני, רובן בהחלט כן,” הוסיף. “אם נציע גישה נוחה יותר לחומרים הללו, נחתוך את מרבית הכנסותיהם של אותם ארגונים.”

“כל התמכרות – בין אם זה לסמים, לאלכוהול או להימורים – היא אינה דבר חיובי. אבל המדיניות הזאת פשוט מעשירה את כיסיהם של הפושעים, שמאז אמנת הסמים עליה חתמה אנגליה בשנת 1971, עשו מיליארדים ממכירת החומרים בשוק השחור,” סיכם בארטון.

המאמר פורסם שבועיים לאחר פרסום מחקר שמצא כי לגליזציה של מריחואנה וחשיש תניב לקופת האוצר הבריטי כ-2 מיליארד דולר בכל שנה. ראו כאן.

ראו גם: המפכ”ל: “לא מעניין אותי מי שמגלגל ג’וינט במרפסת”
ראו גם: בכירי משטרת קנדה: “יש להקל בעונשם של צרכני מריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר