מגלגל...

ביל היקס – הקומיקאי האמיץ מכולם

לפני 20 שנים מת ביל היקס, אחד הקומיקאים הגדולים והחריפים ביותר שידע העולם. לפניכם קטעים נבחרים של הקומיקאי הגאון שהעיז לומר את מה שאף אחד אחר לא

בישראל המונח “קומיקאי” או “סטנאדפיסט” מתייחס בדרך כלל לבדרנים די פשוטים שנוהגים לספר בדיחות, לעשות חיקויים ולשאול את הקהל מי כאן מבת-ים. בארה”ב תעשיית הסטנדאפ נראית אחרת לגמרי עם אמני קומדיה כמו לני ברוס, וודי אלן, ג’ורג’ קרלין, קאט וויליאמס, לואי סי.קיי, רובין וויליאמס, ריצ’רד פריור, אדי מרפי ועוד רבים וטובים, אשר מצליחים במסגרת הקומדיה שלהם להעביר גם מסרים עמוקים יותר, בדרך כלל כנגד הממשל ובעד חופש הפרט.

ראו גם: קנאביס קומדי קלאב: 10 הסטנדאפיסטים המצחיקים ביותר

מי שבהחלט נמצא במקום טוב בראש רשימת הקומיקאים הללו הוא כמובן הגאון ביל היקס (William Melvin “Bill” Hicks) שנולד ב-16 בדצמבר 1961 ומת ממחלת הסרטן, 32 שנים אחרי, ב-26 בפברואר 1994.

לכבוד ציון 20 שנים למותו של ביל היקס, אולי הקומיקאי המיוחד ביותר שידע העולם, לפניכם קטעי הסטנדאפ הטובים ביותר של האיש שהעיז לומר את מה שאף אחד אחר לא.

סיפור סמים חיובי
היקס עשה סמים ולא התבייש בזה. באחד מקטעיו המוכרים תהה איך זה שבכל מהדורות החדשות תמיד נשמעים סיפורי סמים שליליים כגון “הוא אכל סמים וחשב שהוא דולפין”, בעוד שבמציאות כל כך הרבה אנשים נהנים מסמים באופן בטוח למדי וזוכים לחוויות מעצבות ומהנות.

הביטלס וסמים
דוגמה נוספת לפן החיובי של הסמים הציג היקס דרך אמני המוזיקה הגדולים בעולם. “אם אתה נגד סמים, אז לך לארון, תוציא את כל התקליטים ותשרוף את כולם. כי כל האמנים שביצעו את השירים שאתה כל כך אוהב – היו מסטולים מהתחת מסמים,” הוא אומר.

מריחואנה, פטריות ו-LSD
היקס נהנה לספר על החוויות הפסיכדליות שלו ולא התבייש בהן. להפך: “לא רק שמריחואנה צריכה להיות חוקית, היא צריכה להיות מנדטורית (חובה),” אמר ותהה מה יקרה אם כל הנהגים העצבניים בכבישים יקחו איזו שאכטה וירגעו קצת…

זה רק טיול
“זה רק טיול” הוא כנראה הקטע המוכר ביותר של היקס, בו הוא מנסה להעביר מסר חשוב לעולם: הפסיקו לחשוש ולהיות לחוצים, זה הכל טריפ אחד גדול וצבעוני.

רצח קנדי
היקס היה אחד הדוברים הבולטים נגד הממשל האמריקני, מלחמותיו המיותרות ברחבי העולם ופיתוח תעשיות הנשק והתרופות. הוא דיבר בגלוי על האינטרסים החבויים והקונספירציות השונות, כשאחת הבולטות שבהן היא כמובן אירועה הרצח של נשיא ארה”ב ג’ון פ.קנדי.

המלחמה בעיראק
אותם אינטרסים של תעשיות הנשק והקונספירציות מסביב להם היו אחד הנושאים הבולטים בהם התמקד היקס. המלחמה בעיראק, שהיום אנו כבר יודעים שהתחילה מתוך רצון להשתלט על מרבצי הנפט הענקיים ולא כפי שטענו – מפחד מאית הטרור העיראקי, היא נושא בו היקס התמקד לא מעט.

חלק 1

חלק 2

האליטות
היקס דיבר בלי בושה ובלי פחד על האליטות ששולטות בארה”ב ובעולם ואלו שגורמות לדברים להיראות כפי שהם נראים.

פרסום ומדיה
לטענתו של היקס, אנשי הפרסום והמדיה הם מהשטניים שבבעלי המקצוע ואלו שמנסים בכח לעוות את המציאות עבור כולנו, בתמורה להון ובצע כסף.

צפייה בחדשות

עב”מים
היקס צוחק על תופעת תצפיות העב”מים הנפוצות בארה”ב.

דינוזאורים

רוקנרול
היקס אהב סקס, סמים וכן – גם רוקנרול. בקטע חזק מאחת ההופעות הוא קורא לכם: “תנגנו מהלב!”

ניסים קטנים

“שום דבר לא הולך כמו שצריך”

ביל היקס הנער
ביל היקס בתחילת דרכו.

מחיאות כפיים ביד אחת
היקס שובר מוסכמות ומתווכח עם קונפציוס

חנות נעלי נשים
אחת מעבודותיו הראשונות של היקס היתה כמוכר בחנות נעלי נשים. הוא מספר על החוויות משם.

ההופעה האחרונה
היקס ידע שהוא חולה בסרטן אך לא סיפר על כך לאיש עד ימים לפני מותו.

בשביל מה אתה קורא?

הילדים שלכם לא מיוחדים

כלכלה מזוייפת

איך המלחמה יכולה לסייע לנו לסיים את הרעב בעולם?

“אדם שפוי” – ההופעה המלאה
אחת ההופעות המלאות של היקס – Sane Man (“אדם שפוי”) – היחידה שתורגמה לעברית. מומלץ בחום!

לסיפורו המלא של היקס לחצו כאן.
קטעים נוספים באנגלית והופעות מלאות ללא תרגום ניתן (ורצוי מאוד) למצוא כאן.

ראו גם: קנאביס קומדי קלאב: 10 הסטנדאפיסטים המצחיקים ביותר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר