מגלגל...

קנבוס מציל חיים: בדים המיוצרים מ’המפ’ מונעים התפשטות של חיידקים קטלניים

בדיקות מעבדה שנערכו לאחרונה מגלות ממצאים חדשים ומדהימים במיוחד: בדים המיוצרים מהמפ יכולים להציל חיים

על יתרונותיו של צמח ה’המפ’ (קנבוס) כתבנו כבר לא מעט – זרעיו הם מזון בריאות אולטימטיבי ונחשבים ל”מזון על” של ממש, ניתן להפיק ממנו דלק, בדים, נייר, פלסטיק, ניילון ואפילו בטון שחזק יותר מבטון רגיל.

בדיקות מעבדה שנערכו לאחרונה מגלות ממצאים חדשים ומדהימים במיוחד: בדים המיוצרים מהמפ יכולים להציל חיים!

סטפילוקוק זהוב (שם מדעי: Staphylococcus aureus) הוא חיידק אנארובי פקולטטיבי ממשפחת coccaceae בעל שיעור נשאות גבוה במיוחד באוכלוסייה אשר גורם לאלפי מקרי מוות בכל שנה – בעיקר באנשים שמערכת החיסון שלהם פגיעה (זקנים, חולי HIV, אנשים לאחר ניתוח) – וגורר זיהומים בבתי חולים. החיידק מחולל זיהום נקרוטי מוגלתי (הגורר הרס מסיבי של הרקמה), במקומות שונים בגוף.

גירסה “משודרגת” של החיידק נתגלתה שנים ספורות לאחר התחלת השימוש בפנצילין כאשר התפתחו זנים של החיידק העמידים לתרופה. זנים אלו (MRSA) מהווים בעיה בריאותית קשה, וגורמים לתמותת אלפי אנשים בשנה, בפרט מזיהומים הנרכשים בבית חולים.

MRSA
זיהום MRSA

מחקר חדש מצא שבדים המיוצרים מ’המפ’ – צמח הקנאביס התעשייתי אשר אינו מכיל חומרים פסיכואקטיביים ואף על פי כן מוגדר כסם מסוכן ובלתי חוקי – מסוגלים להרוג בקטריות וחיידקים כולל MRSA.

גם זה בטח יעניין אותך

במחקר בו נבדק בד המפ מעורב (60% המפ / 40% ויסקוזה) שהודבק בכוונה בחיידק הסטפילוקוק הזהוב נדהמו החוקרים לגלות כי הבד חיסל 98.5% אחוזים מהחיידק כבר בבדיקה הראשונית. הבד הודבק במקביל גם בחיידק “פנאומוניה” אשר גורם לזיהום ולדלקת ריאות ונמצא כי ההמפ הצליח להסיר 65.1% אחוז ממנו.

המשמעויות של תוצאות אלו הן עצומות! החיידקים הקטלניים הנ”ל עוברים בהדבקה על ידי מגע מיד שנייה ויכולים להתפשט על מוצרים כמו מגבות, חלוקים ומצעים של בתי חולים למשל ומסוגלים להישאר פעילים במשך יממה שלמה לפחות ולעיתים עד ל-90 יום. החלפה של כל אחד מהמוצרים הללו במוצרים המיוצרים מבדי המפ יכולים למנוע את התפשטות החיידקים הקטלניים.

מעבר לטיעונים הרגילים למען לגליזציה של המפ (חומר ללא השפעה פסיכואקטיבית שניתן לייצר ממנו אינספור מוצרים ולפתח רבות את התעשייה), המחקר הזה מוכיח ששימוש בהמפ יכול להציל חיים.

ראו גם: קנאביס כאנטיביוטיקה: יעיל לטיפול בדלקות, הרפס ו-MRSA

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר