בגלל הלגליזציה: סוחרי הסמים מגדלים עגבניות

קרטלי הפשע במקסיקו עוקרים עשרות דונמים של שדות מריחואנה ושותלים במקומם עגבניות, שעועית ועוד. “זה כבר לא רווחי,” הם מסבירים. בקליפורניה נרשמה ירידה של 50% בנסיונות הברחת המריחואנה ממקסיקו.

לאחר שנים ארוכות במהלכן הרוויחו קרטלי הפשע במקסיקו מילארדי דולרים מהברחת קנאביס לתוך ארה”ב בעזרתם התעצמו ומימנו את פעולותיהם הרצחניות, מתחילים כעת ראשיהם להבין שעסקי המריחואנה הולכים והופכים לפחות ופחות כדאיים עבורם – זאת כמובן בעקבות חוקי הלגליזציה החדשים ב-4 מדינות בארה”ב והפסקת ההפללה ברבות אחרות.

ראו: כך נראה ביתו של סוחר סמים מקסיקני

בעוד שבשנה שעברה קיוו ראשי הקרטלים שחוקי הלגליזציה בארה”ב יבוטלו וטענו ש”זה פוגע בעסקים”, השנה, לאחר צניחה חדה ברווחים מהברחות מריחואנה לארה”ב, מכירים רבים מהם בתופעה ההפוכה של הברחת קנאביס איכותי ‘תוצרת USA’ אל מקסיקו, שם הוא נמכר במחירים של עד פי ארבעה מהקנאביס המקומי.

מגדלים עגבניות במקום קנאביס
תעשיית הקנאביס המתרחבת בארה”ב מכריחה כעת את קרטלי הסמים הידועים לשמצה לצאת מתחום המריחואנה וכצעד נואש הם עוברים לגידול סוגי ירקות שונים, כאשר חלקם מנסים עדיין את מזלם בגידול פרג להפקת אופיום והרואין.

עיקר העלייה בגידול ירקות משוייך להשתתפות של חקלאי הקנאביס לשעבר בתכנית ממשלתית המסבסדת את אלו הבוחרים לעבור לגידול עגבניות או שעועית ירוקה במקום מריחואנה. “בשנתיים האחרונות גדל מספר חקלאי הירקות ב-30 אחוזים,” אומר ראש העיר – ומייחס את הגידול, לעלייה בייצור מריחואנה איכותית בארה”ב מאז הלגליזציה.

בעוד שבעבר רק שישית מהקנאביס הנצרך בארה”ב גדל בתוך 50 המדינות האמריקניות; היום מדובר לפחות בשליש, כך על פי נתונים רשמיים של האו”ם. קנאביס מקולורדו וקליפורניה דוחק החוצה את החומר ברמה נמוכה שהוברח דרך קבע במשאיות, מנהרות, וסירות ממקסיקו (ראו: 10 נסיונות הברחת סמים שנכשלו).

חוקי קנאביס ארה"ב
המפה המעודכנת של חוקי לגליזציה, אי הפללה וקנאביס רפואי בארה”ב – כל החוף המערבי מלא בקנאביס איכותי תוצרת USA

על פי הדיווחים ממקסיקו, עיקר ההשפעה מורגשת באזור סינלואה, לבה של תעשיית ייצור המריחואנה מקסיקנית. חקלאים שם עסוקים גם היום בעקירת שדות מריחואנה מהגבעות. “עוקרים בכל רחבי העיר את המריחואנה כי זה כבר לא רווחי,” אומר ראש העיר של בדירגואטו, עיר הולדתו של ברון הסמים הרצחני “אל צ’אפו”, שנלכד ב-2014.

בשנת 2014 הסתכמו תפיסות המריחואנה על ידי רשויות המכס והגנת הגבולות של ארה”ב במעברי הגבול של קליפורניה בכ-132,075 פאונד – מחצית בלבד מהסכום שנתפס חמש שנים קודם לכן.

עם זאת, מלבד גידול ירקות, ברוני הסמים של מקסיקו לא מוותרים בקלות ומנסים להגביר את ייצור ההרואין והמתאמפטמין בכדי לנסות להרוויח מסמים בלתי חוקיים אלו.

ראו עוד:
שוטרים פשטו על חוות קנאביס וגילו שדה עגבניות
נחשפה מנהרה מתוחכמת להברחות סמים ממקסיקו לארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר