אמו של ילד נקודות החן מבקשת עזרה עם קנאביס רפואי

בנה של רותי גאון, ארז, חי עם תסמונת נדירה המתבטאת בהופעת נמשים ונקודות חן על גופו. סיפור המשפחה עלה לפני חצי שנה לכותרות בעקבות תגובות לא נעימות מהציבור וכעת פעם נוספת – עם בקשתה של האם לעזור לה לקבל טיפול בקנאביס רפואי עבור בנה הסובל מכאבים.

ארז גאון חי עם תסמונת Giant Nevi, הגורמת להופעת נמשים גדולים ונקודות חן על פני כל עור גופו, ולסיבוכים רפואיים נוספים מהם הוא סובל, ביניהם גם כאב ובעיות אחרות.

סיפורו של ארז עלה לכותרות באוקטובר 2016 בעקבות סטטוס שפרסמה אמו רותי בפייסבוק, בו סיפרה כיצד סופג בנה תגובות נלעגות מהציבור.

בעקבות חשיפת הסיפור החל ברשת קמפיין בו העלו אזרחים ישראלים – כולל כמה מפורסמים בינהם גם קרוב המשפחה יורם גאון – תמונות של עצמם כשעל פניהם מצוירות נקודות הדומות לאלו של ארז.

רותי ארז גאון
ארז גאון ואמו רותי

החשיפה עזרה להעלות למודעות את הקשיים עמם מתמודדים הסובלים מהתסמונת, אך טיפול בכאבים שהחלו בחודשים האחרונים בני המשפחה לא הצליחו למצוא.

כעת, בסטטוס שפרסמה בפייסבוק וזכה תוך שעה קלה למאות שיתופים, מבקשת האם רותי את עזרת הרשת החברתית במציאת רופא שיעיז להמליץ על טיפול בקנאביס רפואי להתמודדות עם כאבו של בנה, ש”כמעט מת מכאבים,” לדבריה.

“חרדה מהיום שהקטן שלי יתייאש ויוותר. אמא, אין לי כבר כוח’ הוא אמר לי אתמול והמעט שנשאר מהלב שלי נמעך לו,” כותבת רותי ומתארת את הכאבים שהחלו לפני מספר חודשים ומאז לא עוזבים את בנה. “אוטוטו חודשיים מאז שגיהנום הכאב אוחז בו. לא מרפה ממנו.”

יורם גאון מזדהה ותומך בארז גאון
יורם גאון מזדהה ותומך בבן משפחתו ארז

“שבועות שאני מתחננת לרופאים לנסות קנאביס רפואי, אפילו המנתח, כמעט היחיד שאכפת לו, חושב שזה יכול לעזור, אבל רופאי הכאב המורשים אטומים,” היא מסבירה. “‘תפנו לרופא בקופת חולים’ כתב לי היום המורשה, כשהוא יודע שאין לאף אחד שם סמכות. ‘תפני לבית חולים אחר’ אמרה לי האונקולוגית, כשהיא יודעת שאין להם אינטרס להתערב (יודעת כי פניתי). ‘לא’ ‘לא’ ‘ולא’. לא יכולה לקבל את ה’לא’ שלהם שמבוסס על היעדר ניסיון. פשוט לא יכולה.”

“בייאוש מוחלט אני פונה לרשת החברתית הנפלאה שלא מאכזבת,” סיכמה. “מי יכול לעזור? מי הרופא המורשה שיש לו האומץ לנפץ את השמרנות ולעזור לילד שלי? בבקשה שתפו עד שנגיע לאמיץ.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר