אי הפללה בניו מקסיקו: 180 ש”ח קנס על שימוש עצמי בקנאביס

בדרך ללגליזציה: ניו מקסיקו הפכה היום (חמישי) למדינה ה-24 בארה"ב שמבטלת את הפללת צרכני הקנאביס. הענישה הפלילית על החזקת עד 14 גרם קנאביס הוחלפה בקנס מקסימלי של 50 דולר (180 ש"ח) בלבד.

מושלת ניו-מקסיקו מישל גרישהם (Michelle Grisham) חתמה היום (חמישי) על הצעת החוק לאי-הפללה שהונחה על שולחנה לפני חודש, לאחר שעברה בהצבעה בסנאט.

במסגרת החוק החדש החזקה של עד 14 גרם קנאביס לשימוש עצמי אינה מהווה עוד עבירה פלילית. ניו מקסיקו היא המדינה ה-24 בארה”ב שמבטלת את הפללת צרכני הקנאביס.

בניגוד ל’אי-הפללה’ שנכנסה לתוקף לפני כמה ימים בישראל, אשר מאפשרת למשטרה לתת קנס של אלפי שקלים לצרכנים, הקנס המקסימלי בניו-מקסיקו יעמוד על 50 דולר, כ-180 ש”ח.

תומכי לגליזציה בניו-מקסיקו שמחים על החוק החדש מצד אחד, אך מצטערים על כך שהצעת החוק ללגליזציה מלאה במדינה נותרת תקועה.

הצעת החוק ללגליזציה כבר אושרה אמנם בהצבעה בבית הנבחרים של המדינה בחודש שעבר, אך היא עדיין צריכה לעבור בהצבעה בסנאט לפני שתישלח למושלת לחתימה. מכיוון שהסנאט יצא עכשיו לפגרה, התהליך צפוי להתעכב.

המושלת מישל גרישהם, שהביעה תמיכה נלהבת בלגליזציה במהלך קמפיין הבחירות שלה, אמרה שהיא תפעל לקידום הצעת החוק ללגליזציה במושב הבא של הסנאט.

בינתיים, מלבד חוק אי ההפללה החדש חתמה השבוע המושלת גם על חוק שמאשר הקלות משמעותיות עבור תעשיית מוצרי ההמפ (“קנאביס לייט”) במדינה.

דו”ח שהוכן על ידי ועדת הכלכלה של הסנאט בניו-מקסיקו מצא כי למעבר לאי-הפללה “תהיה השפעה כלכלית חיובית על בתי המשפט, הפרקליטות, והסנגוריה הציבורית”, וכי “עומסי העבודה במערכת המשפט יופחתו משמעותית על ידי ביטול כתבי האישום על החזקת קנאביס לשימוש עצמי”.

23 מדינות אחרות בארה”ב כבר ביטלו את הפללת צרכני הקנאביס , 9 מהן עוד בשנות ה-70 של המאה הקודמת. 10 מתוכן עשו לגליזציה מלאה במהלך 6 השנים האחרונות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר