מגלגל...

אינטרקיור בשת”פ עם בינסק Binske: תייצר ותייצא מיצויים ועטי אידוי

אינטרקיור חתמה על הסכם שיתוף פעולה ל-7.5 שנים עם מותג הקנאביס האמריקאי בינסק (Binske), במסגרתו היא תייצר בישראל מיצויים לעטי אידוי, לייב רזין, שאטר, וקס, שוקולד, סוכריות "גאמיז" ועוד, ותייצאם לחו"ל. משרד הבריאות עדיין אוסר שיווק של מוצרים אלו בישראל אך הייצוא שלהם לחו"ל מותר החל מהשנה שעברה

חברת הקנאביס הישראלית אינטרקיור (Intercure), בעלת חברת קנדוק (Canndoc) ורשת חנויות הקנאביס גבעול (Givol) ובעלת הזכויות בישראל של מותג הקנאביס האמריקאי קוקיז (Cookies), מצרפת לארסנל שלה מותג מצליח נוסף, בינסק (Binske), שהינו אחד השמות החזקים כיום בענף הקנאביס האמריקאי.

במסגרת שיתוף הפעולה החדש, אשר נחתם בהסכם בין אינטרקיור לחברה האמריקאית פרטוריאן (Praetorian), בעלת המותג בינסק, אינטרקיור תחזיק בבלעדיות על שיווק מוצרי בינסק במדינות כמו גרמניה, בריטניה, אוסטרליה, ישראל ועוד, למשך 7.5 שנים לפחות, תייצר אותם על בסיס ידע ונוסחאות של פרטוריאן ותשווקם באותן מדינות.

בדיווח שפרסמה אינטרקיור היום (ב’) לנאסד”ק נכתב בין היתר כי “אינטרקיור, חברת הקנאביס הרפואי הצומחת ביותר מחוץ לצפון אמריקה, חתמה על הסכם עם חברת פרטוריאן מפלורידה – חברת האם של מותג הקנאביס עטור הפרסים בינסק – שמעניק לאינטרקיור זכות בלעדית רב-שנתית לטיפוח, ייצור, שיווק והפצה של מוצרי בינסק”.

בין היתר דווח כי “בינסק ידועה באיכות מוצריה ובסטנדרט הגבוה שלה, כמו גם במבחר הזנים ובמגוון של קרוב ל-200 מוצרים, ומפורסמת באריזות מיוחדות ויוקרתיות שהפכו אותה לאחד המותגים המוכרים ביותר בשוק האמריקאי, תוך שהוא זוכה בפרסים בתחרויות קנאביס בתחומי האדיבלס והמיצויים, שכעת יגיעו גם בייצור EU-GMP לשיווק והפצה לעולם”.

תפרחות מיצויים קנאביס של חברת בינסק
תפרחות ומיצויי קנאביס של Binske – התפרחות ישווקו בישראל, המיצויים בינתיים רק בחו”ל

על פי ההסכם, בינסק תספק לאינטרקיור גישה לקניין הרוחני שלה (‘IP’) וכן לגנטיקות, לנוסחאות ולידע בגידול וייצור מוצרי הקנאביס של בינסק, וכן את הקניין הרוחני הנוגע למיצוי פורמולציות, ואינטרקיור תייצר ותפיץ את המוצרים הממותגים של בינסק, “וזאת תוך שימוש ברשת ההפצה הבינלאומית ורשת בתי המרקחת הייעודיים לקנאביס של אינטרקיור”.

בחברת אינטרקיור מציינים כי המותג בינסק אומנם כולל בארה”ב גם פרחים, וכי אכן ישנה כוונה לשווק תפרחות קנאביס של בינסק בישראל במהלך שנת 2023, אך שגולת הכותרת של שיתוף הפעולה החדש היא דווקא הייצור והשיווק של מוצרי קנאביס שאינם תפרחות, כגון, למשל, עטי אידוי, מיצויים, אדיבלס וכד’ – האסורים לשיווק בישראל.

“שיתוף הפעולה יחבר בין יכולות הייצור של אינטרקיור לבין יכולות ומגוון המוצרים של בינסק, כולל מוצרי תפרחות ומוצרים שאינם תפרחות, כגון לייב רוזין, לייב רזין, ווקס, שאטר, גאמיז, שוקולדים, שמן זית ומכשירים לאידוי קנאביס,” נכתב בהודעה שפורסמה הבוקר.

כזכור, הנוהל המאפשר יצוא לחו”ל של מוצרי קנאביס האסורים לשיווק בישראל, נקבע בממשלה הקודמת במסגרת “חוק ההסדרים”, כאשר המרוויחה הראשונה והיחידה ממנה עד עתה הייתה חברת פנאקסיה. אותה חברה גם דיווחה על הכוונה לייצא מוצרים אלה עוד קודם להחלטת הממשלה בעניין – דבר שעורר תהיות ושאלות רבות.

מעבר לעובדה שהיתר לייצוא מוצרים האסורים לשיווק בישראל הוא דבר חריג בכל שוק שהוא, החריגות בלטה אף יותר משהתברר שיו”ר פנאקסיה, יונתן קולבר (שהודיע אגב בשבוע שעבר על פרישה מתפקידו בחברה), תרם 4 מיליון שקלים למפלגתו של גדעון סער, שכידוע הינו בכיר בממשלה שאישרה את הנוהל החריג – מה שעורר גם טענות לשחיתות לכאורה.

“השווקים הבינלאומיים מתעוררים ואנו מרגישים שזו חובתנו ואחריותנו לשתף פעולה עם מובילים עולמיים כמו אינטרקיור, המחזיקים באותה רמה של מחויבות לספק לצרכנים את המותגים המתוחכמים ביותר והיצע המוצרים הטובים ביותר מסוגם”, אמר מייסד, יו”ר ומנכ”ל פרטוריאן, היהודי ג’ייקוב פסטרנק.

“בינסק היא כיום אחד ממותגי הקנאביס המוכרים ביותר בארה”ב,” מסר מנכ”ל אינטרקיור אלכס רבינוביץ’. “חבירה שלנו עם מובילים עולמיים היתה תמיד חלק מהאסטרטגיה והיא שאפשרה לנו לפתח את קטלוג המוצרים שלנו ולהפוך למובילי מוצרי הפרימיום בתעשייה. אנו נרגשים משיתוף הפעולה עם בינסק ומהבאת האיכות הגבוהה של מוצריה לשוק הקנאביס הרפואי”.

ראו גם: מה ההבדל בין לייב רזין ללייב רוזין ואיך מעשנים את זה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר