מגלגל...

אמסלם נגד סער: “4 מיליון שקל ערבות מיו”ר פנאקסיה? זה שוחד!”

ח"כ אמסלם תוקף בנאום בכנסת את שר המשפטים סער ואת היועמ"ש מנדלבליט בהקשר לערבות בגובה 4 מיליון ש"ח שנתן יו"ר חברת פנאקסיה יונתן קולבר למפלגתו של סער טרום בחירות 2021 וניסיונו של סער לקדם הקלות בחוקי הקנאביס. "זה שוחד!" זעק

ח”כ דוד אמסלם (הליכוד) תקף היום (חמישי) בחריפות את שר המשפטים גדעון סער וטען שהערבות בגובה 4 מיליון שנתן יו”ר חברת פנאקסיה יונתן קולבר למפלגתו של סער תקווה חדשה לפני בחירות 2021 הינה בגדר שוחד.

אמסלם נראה כמי שתוקף גם את עצם היוזמה להקלה בחוקי הקנאביס למרות שהוא עצמו, מפלגת הליכוד וגם העומד בראשה יו”ר האופוזיציה בנימין נתניהו, תמכו בממשלה הקודמת בחוקים זהים בדיוק.

“היתה כתבה שאומרת שמר גדעון סער קיבל מיונתן קולבר, הבעלים של חברת פנאקסיה, 4 מיליון שקל ערבות, מתוך 16 מיליון,” אמר אמסלם. “ערבות זה כסף, זה שוחד, ויש לה גם מחיר, אם אתה לא נבחר אתה לא מחזיר את הכסף.”

ח”כ דוד אמסלם מאשים את שר המשפטים גדעון סער בקבלת שוחד מיו”ר חברת פנאקסיה (מתוך ערוץ הכנסת, קרדיט: Drum)

“הבנאדם הזה מר קולבר הביא לו 25% מהערבויות לבחירות ובמה עוסקת החברה שלו? בקנאביס! אני שברתי את הראש, איך בנאדם שמגיע לכנסת בגיל 50, עם משפחה עם ילדים, מכניס להסכמים הקואליציוניים קנאביס. קנאביס?! זו הבשורה שלך לילדים?”

עוד הוסיף: “לא הבנתי את זה, לא הצלחתי להגיע למעלות הנשגבות שיש לגדעון סער, פתאום התחוור לי הכל במכה. הבנאדם נתן לו 4 מיליון שקל והוא קידם לו את חוק הקנאביס, הכניס אותו להסכמים הקואליציוניים, ולמה הוא לא עבר? בגלל שמנסור עבאס החליט שהוא מוציא את החוק”. עוד הוסיף: “דרך אגב אותו קולבר רכש מניות בעסקאות חוץ בנקאיות בגובה של יותר מ-30% ממחיר המניה”.

לבסוף תקף את היועץ המשפטי לממשלה עו”ד אביחי מנדלבליט: “מר מנדלבליט אתה עדיין במקפיא? אתה יודע מה קורה? אתה קורא עיתונים? לא, אתה רק קורא שבמלון מסויים נתניהו הלך לבקר שם, אולי נתנו לו צ’ופר קטן, איזו דמות ב-4 שקלים, אבל מה שקורה פה, פרשת שוחד לטעמי פר אקסלנס, זה לא מעניין אותך, אתה לא שם, אתה עדיין במקפיא, היועץ המפלגתי”. לסיכום אמר: “אני לא מתכוון לרדת מהנושא הזה עד שתחקור את הנושא אתה”.

יש לציין שבניגוד לדבריו של אמסלם פנאקסיה לא ממש מרוויחה דווקא מחוקי אי ההפללה והלגליזציה שנכנסו להסכמים הקואליציוניים, אלא אם כבר מהסעיפים הנוגעים לייצוא שהוכנסו דווקא לחוק ההסדרים שאושר לאחרונה בממשלה ובימים אלה צפוי להתקבל גם בכנסת.

כמו כן, נסיונו של אמסלם נראה מאולץ שכן כאמור מפלגתו בעצמה קידמה חוקים דומים, וכן המאבק לאי-הפללה וללגליזציה לא החל במערכת הבחירות האחרונה. חברת המפלגה ח”כ שרן השכל פועלת בעניין זה כבר שנים רבות ועל כן הניסיון לקשר את קידום הלגליזציה נראה לא אמין לדעת רבים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר