אוניברסיטת חיפה תגריל 500 ש”ח לצרכני קנאביס שישתתפו בניסוי

בניגוד למחקרים שעורכת הרשות למלחמה בסמים, מחקר חדש שנערך על ידי אוניברסיטת חיפה בשיתוף עם מגזין קנאביס מבקש לבדוק את הסיבות, ההשפעות והכמיהה לעישון קנאביס בישראל. שוברים ע”ס 500 ש”ח יוגרלו בין המשתתפים. “מרבית המחקרים דבקים בגישה מתחסדת ומכפישה,” הם אומרים ומציעים גישה חדשה לנושא.

לפני שנתיים בדקנו כאן במגזין, בשיתוף עם אוניברסיטת חיפה, כמה קנאביס מעשנים ישראלים מדי יום, כמה ימים בשבוע ומאיפה מגיע אליהם המוצר האסור.

כעת, במחקר משותף חדש וראשון מסוגו, רוצים באוניברסיטה לאפיין מה הן השפעות הקנאביס על הצרכנים הישראלים, מה הן הסיבות לעישון ומה הם מאפייני הצריכה.

בניגוד לסקרים דומים שעורכת מדי פעם בפעם הרשות למלחמה בסמים, מחקר זה בא מנקודת מבט חיובית ובמטרה להציג גם את ההשפעות החיוביות של הקנאביס על צרכניו.

לצורך המחקר הפיקו באוניברסיטה שאלון ייעודי עבור צרכני הקנאביס הישראליים והם אף מציעים 12 שוברים על סך 500 ש”ח שיוגרלו בין המשתתפים בניסוי.

לאחר מילוי השאלון הראשוני (10 דק’) יחל המחקר, שיימשך 5 ימים במהלכם ידווחו המשתתפים על פעילותם, חוויותיהם, תחושותיהם וכיוצ”ב, זאת בעזרת תשובות להודעות פוש בסמארטפון (2 דק’, 5 פעמים ביום).

“לשימוש בקנאביס יש לעיתים מוניטין שלילי וזאת בין היתר מאחר ואין הבנה מספקת לגבי השפעותיו של שימוש תדיר וקבוע,” אומרים באוניברסיטה. “מרבית המחקרים בתחום מציגים את השפעותיו השליליות של השימוש ודבקים בגישה מתחסדת ומכפישה כלפי המשתמשים. פועל יוצא של גישה זו הינו היעדר ידע בנוגע לתופעות נוספות כמו השפעות חיוביות, כמיהה, והסיבות לשימוש.”

אם את/ה מסכימ/ה להשתתף, אנא לחצ/י כאן.

המחקר בניהולה של ד”ר שרון שניטמן, מרצה בכירה באוניברסיטת חיפה, בפקולטה למדעי הרווחה והבריאות בבית הספר לבריאות הציבור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר