אהוד ברק: “הבאתי 250 קילו קנאביס – רוצים לראות?”

ראש הממשלה לשעבר החליט לא להשתתף בבחירות 2020 ובמקום הוא נהנה מהחיים בתפקידו כיו"ר חברת קנאביס רפואי. היום הוא השלים את ייבוא הקנאביס החוקי הראשון לישראל. הקנאביס, של חברת "טילריי" הקנדית, גדל בפורטוגל וישווק בקרוב בבתי מרקחת.

מאות תגובות, רבות מהן מבודחות, בתגובה לפרסום של יו”ר חברת “קנדוק” אהוד ברק לאחר יבוא ראשון מוצלח לישראל של משלוח קנאביס. המשלוח מגיע ממתקן הגידול של חברת “טילריי” הקנדית בפורטוגל, המחזיק בתקן EU-GMP.

כפי שפרסמנו לראשונה בשבוע שעבר, אתמול (מוצ”ש) נחת בישראל מטוס של חברת לופטהנזה ובו 250 ק”ג תפרחות קנאביס עתירות THC. אלו יארזו במפעל בישראל וישווקו בבתי מרקחת כבר כנראה במהלך השבועיים הקרובים.

לפני שעה קלה הפיץ ברק ברשתות סרטון בו הוא נראה מחוייך ומתבדח בשלב קליטת התוצרת היום (א’) בנתב”ג. “הבאתי לארץ 250 קילו קנאביס במטוס מפורטוגל, רוצים לראות?” כתב.

“אהוד אתה מארגן אותנו?”, “מה הטלגרם שלך?” ו”תזמין אותי לשאכטה”, הן רק חלק ממאות התגובות להן זכה ברק לצד אלפי לייקים ושיתופים. “לא הצלחנו להזיז את ביבי אז לפחות נתמסטל אתה אומר,” כתב אחד העוקבים. “מזל שלא עשית קונקשן ברוסיה,” כתב אחר.

בסך הכל גם בטוויטר וגם בפייסבוק מרבית התגובות שקיבל ברק הן מפרגנות, למרות שמבחינת המטופלים חברת “קנדוק” היא אחת החברות שפגעו בהם כשעצרה את אספקת הקנאביס הסדירה בתנאי האסדרה הישנה כפי שקבעו השופטים בהליך המתנהל בימים אלו בבג”ץ.

על אף הכותרת המבטיחה של ברק, בפועל הוא עדיין לא באמת חשף כיצד נראה הקנאביס שהגיע מאירופה. יש הטוענים כי מדובר בסחורה “סוג ב” שנשלחה לישראל כי פה היא נמכרת במחירים נמוכים לעומת אירופה.

החברה מבהירה בתשובה למגזין קנאביס כי הטענות הללו אינן נכונות וכי מדובר בסחורה ברמה הגבוהה ביותר וכי בקרוב היא כמובן תיחשף למטופלים.

ייבוא קנאביס ראשון בישראל
משלוח הקנאביס של “טילריי” לישראל

לדברי ברק הקנאביס של טילריי יימכר בטווח המחירים הרגיל שקיים כיום בשוק המתחדש, כלומר עד כ-260 ש”ח לשקית של 10 גרם, אך לא ב-370 ש”ח לכל כמות כפי שהיה באסדרה הישנה.

התקן בו מיוצר הקנאביס הקנדי-פורטוגלי הוא EU-GMP ולא IMC-GMP כפי שהומצא בישראל. אף על פי כן כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס לפני כחצי שנה, משרד הבריאות החל להתיר לחברות לייבא ולשווק מוצרים מתקן זה בישראל.

“התקן האירופאי לא פחות מחמיר מהתקן הישראלי ולכן אין סכנה שהחומרים יהיו טובים פחות,” הסביר ברק בראיון. “ניתן להבין את הרגולטור שהוא תומך בייבוא כעת. נוצר מחסור בגלל הרצון של הרגולטור להעביר את השוק לאסדרה החדשה במהירות”.

משלוח זה של 250 ק”ג הוא חלק מהסכם של “קנדוק” עם “טילריי” במסגרתו אמורים להיות מיובאים בעתיד עד 2.5 טונות של קנאביס באופן דומה. הקנאביס ישווק במיתוג משותף של שתי החברות יחד. בנוסף מבטיחה קנדוק לייצא עד 5 טון מישראל לאירופה.

חברת “קנדוק”, אחת משמונה החברות הותיקות בישראל, נכנסה לפעילות בבורסה תחת מניית “אינטרקיור”, והיא חברת הקנאביס בעלת השווי הגבוה ביותר – קרוב לחצי מיליארד ש”ח. בין המשקיעים בחברה גם אדם נוימן מייסד WeWork ובכירים נוספים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר