קוראים לי קנאביס

קוראים לי קנאביס.

הופללתי.

הורשעתי ונשפטתי לגלות על פשע שלא ביצעתי. אבל יש לי משפחה שאוהבת אותי ותומכת בי. משפחה שיודעת שלא עשיתי דבר כדי להיות ראוי לפגיעה הזו בשמי הטוב. הם מבקרים אותי לעיתים קרובות, למרות שהם מסכנים את עצמם במאסר רק בכך שבאו לראות אותי.

לדעתי אולי זה קצת חסר תועלת לחלום על כך שלבסוף אזוכה מעבירה זו. אני מכיר את הכוחות שמסרבים לשמוע את המקרה שלי. הם לא רוצים להודות שאני כלוא שלא כדין. כי אז הם יהיו חייבים להודות שזה היה משפט ארוך מאוד ולא הוגן, ולא קיימת שום דרך בה יוכלו אי פעם לגמול לי בחזרה על כל הזמן שאיבדתי. זה לא הוגן. להיראות בעיני כל כך הרבה אנשים כמצורע רק בגלל שלכמה מחוקקים הייתה היכולת להרוס את העתיד שלי.

משפחתי ותומכיי ממשיכים להילחם, ומנסים להוכיח את חפותי. הם כבר השיגו אלפי פיסות של ראיות שתומכות בי – מדעיות, כלכליות, משפטיות, מוסריות – אך אלה עם היכולת לנקות את שמי מסרבים לעשות זאת.

אתם מבינים, האנשים ששולטים בעניינים ונלחמים בי ללא הפסק קראו את הראיות… הם יודעים שאני לא נבל מסוכן או קטלני. הם יודעים היטב שמעולם לא הרגתי אף אחד. הם גם מודעים לכך שהיבטי הקיום היחידים שלי שגרמו נזק לאדם היו דווקא חוקי האיסור נגד גידול, בעלות, מכירה או צריכה שלי. נשיא ארה"ב ברק אובמה ואני בילינו יותר מערב מהנה אחד ביחד, אבל עדיין הייתה לו מספיק מוטיבציה כדי להיות נשיא. חברי כנסת לא מוכנים לגעת בי, אבל הם שותים אלכוהול ובולעים ריטלין.

קוראים לי קנאביס. צמח לא קטלני שמכיל תרכובות שיכולות להשפיע על התודעה במידה מסויימת ולא בהכרח באופן שלילי. בגלל תופעת הלוואי היחידה הזו, כל התכונות שאלוהים נתן לי מבוטלות בקשיחות. בגלל שיש כמה אנשים בחברה שעשויים להשתמש בי לבילוי – כפי שהם עושים הרבה עם אלכוהול ועודף של תרופות מרשם שעלולות להיות קטלניות – מי שבכוחם לחוקק חוקים (ולהרוויח מכך) החליטו שאין לי ערך ושיש לאסור עלי לצמוח כפי שהטבע התכוון.

אני יודע שאני לא היחיד שסובל מגזר הדין הזה. יש אנשים שנמצאים בתהליך גסיסה או סובלים ממצבים ומחלות שבגללן הם מתחננים למות. האנשים האלה נאלצים לסבול בשקט או ליטול תרופות יקרות מעשה ידי אדם, שיכולות להיות להן השלכות הרסניות או אפילו קטלניות. חלק מאותם אנשים חולים או גוססים הם קשישים – אנשים שבדרך כלל חלשים ונלחמים בבעיות בריאות מרובות. רבים מהם אינם מסוגלים לעבוד, מה שלא יכול לבשר טובות לפנקסי הצ'קים שלהם.

ישנם אנשים שנמקים בכלא ובבתי המעצר, פשוט בגלל שרכשו חלקיק קטן שלי כדי לעזור לסבתות החולות שלהם. רק בגלל שנתפסו עם שקית שלי, יש אנשים שאיבדו את החופש שלהם על שבחרו לעשן ג'וינט במקום לרוקן שישיית בירה.

מאחר ועדיין לא קם מנהיג אמיץ מספיק כדי להקל עליי ולבטל את החוקים נגדי, מספר מקומם של ארגוני פשע הוקם במטרה להגניב אותי לאנשים שרוצים להשתמש בי. קרטלי הסמים הללו נושאים אקדחים, כפי שעשו בעבר כאשר האלכוהול הורשע באותו הפשע כמוני. ואלה שמוכרים אותי לא טורחים לבצע אימות גיל.

קוראים לי קנאביס. אני מקווה שאם אי פעם יינתן לי חופש, שהרשויות ידאגו לכך שילדים לא ישתמשו בפרחים שלי, שצריכים להיות מותרים לשימוש רק על ידי מבוגרים כמו שהם עושים עם אלכוהול או למטרות רפואיות.

אני שונא שהפנים הירוקות והקטנות שלי מתלכלכות מהשיטות הכלכליות והמשפטיות המוזרות הללו. אני צמח של שלום וריפוי. אני קנאביס, הצמח שיכול להאכיל, להלביש, לתת בית, תרופות משככות כאבים, לבדר, ואפילו להניע בני אדם כדלק טבעי. אני יכול להיאכל, להתאדות, או להיות מעושן.

קוראים לי קנאביס. אני לא רשע. אני רק מבקש שתסתכלו על התכונות שלי. רופאים רבים למדו אותי. פרופסורים מכירים אותי. שופטים שמעו אותי. בוטנאים רבים יודעים את נקודות החוזק שלי. כלכלנים בכירים יודעים מה אני יכול לעשות כדי לעזור ליצור מקומות עבודה, לחזק את התעשייה ולהרוויח – באמצעות רגולציה ומיסוי – עשרות מיליארדים בהכנסות.

בכל מוח אנושי יש קולטני קנבינואידים, שאמורים לקבל את התרופה שאני מספק. אם אתה בן אדם, ולפעמים אתה מרגיש כאב או מכיר מישהו שמרגיש כאב, ויש לך מוח, תמוך בי. גם אם אתה לא רוצה להשתמש בי בעצמך, לא תמנע מאחרים שרוצים להשתמש בי.

קוראים לי קנאביס. אני רק צמח, אני גדל בטבע למרות המאמצים הבלתי נלאים והיקרים של הארגון ללוחמה בסמים למגר את קיומי. במקום להודות שאני לא מזיק ושלא היו צריכים לאסור אותי מלכתחילה.

כצמח בלבד, שגדל על ידי הטבע ואלוהים, אני לא יכול לבקש מהמועמדים לראשות הממשלה, לכנסת ולרשויות המקומיות לשחרר אותי מהשרשראות שלי. אני לא יכול לבקש שיקשיבו לדעות של רבים בציבור הישראלי שמסכימים שצריך לסלוח לי ושאני רשאי להסיר אות הקלון הזה.

כצמח הקשור אל הכוכב הזה על ידי השורשים שלי, איני יכול לצעוד לתוך הקלפי ולשכנע את כל מי שרוצה לשלוט על העולם לפעול על פי הרצונות שלי. אני רק יכול לסמוך על בני אדם שיש להם כרטיסי בוחר. אלה שמספיק אמיצים וחדורי מוטיבציה כדי לדבר בקול רם וברור. אלה שמספיק אמיצים כדי לדרוש עבורי מחילה.

קוראים לי קנאביס. עזרו לי לגדול ולצמוח.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט