מגלגל...

8 זני קנאביס חמים ששווה לנסות באוגוסט 2021

גורילה גלו חוזר למדפים מחר, דה אוריג'ינל (אמרלד לשעבר) בהמשך החודש, ג'ין גאי כבר בשבוע הבא, ג'ונגל דרימס בעוד שבועיים וגם מקום של כבוד לזנים מתוצרת הארץ - רשימת הזנים שיעשו לכם את הקיץ

לאחרונה נפתרה הבעיה שמנעה יבוא של קנאביס רפואי מחו”ל, מה שתקע במשך יותר מ-9 חודשים את האספקה של כמה מהזנים המבוקשים ביותר שביקרו כאן בשנת 2020. החל מהחודש, אוגוסט 2021, לא מעט מהכוכבים הגדולים ביותר מביניהם חוזרים למדפים מה שבהחלט שווה רשימה. בחרנו (בסדר רנדומלי) 4 מתוצרת חו”ל ועוד 4 מתוצרת הארץ.

דה אוריג’ינל (The Original) – אינדיקה T20/C4

דה אוריג'ינל חדש 2021 (אמרלד לשעבר)

דה אוריג’ינל (The Original) הוא שמו החדש של זן שבסיבוב הקודם שלו בישראל, בשנה שעברה, שווק על ידי חברת בזלת (Bazelet) בשם אמרלד (Emerald). היבואנית החדשה שלו, קנדוק (Canndoc), נאלצה לבחור בשם אחר כאשר ברקע מתנהל סכסוך משפטי קטן בין הצדדים אצל רשם סימני המסחר. בכל אופן, מה שעכשיו הוא דה אוריג’ינל והיה אמרלד, הוכתר בשנה שעברה בסקר השנתי של מגזין קנאביס בתואר “הזן הפופולרי ביותר בישראל לשנת 2020”, אך אזל מהמלאי בתחילה עקב בעיות ביורוקרטיות מול הרשויות באורוגוואי ולאחר מכן בגלל עצירת היבוא על ידי משרד הבריאות הישראלי. בשבוע שעבר נחת בישראל משלוח של 549 ק”ג היישר מאורוגוואי, מבית היצרנית פוטמר (Fotmer) – מחברות הקנאביס המובילות בדרום אמריקה. לדברי החברה מדובר בזן שגדל ללא שימוש בחומרי הדברה. מבחינת גנטיקה דה אוריג’ינל הוא תוצר הכלאה של הזנים גורילה גלו (Gorilla Glue) עם שוקולד דיזל (Chocolate Diesel). דה אוריג’ינל אמור להגיע לחנויות בעוד כשלושה שבועות, לקראת סוף החודש, אז כדאי לשמור חלק מהמרשמים עד אז. המחיר לצרכן טרם נקבע אבל סביר להניח שהוא לא יהיה זול ויעמוד כנראה על קרוב ל-300 ש”ח לפחות.

גורילה גלו (Gorilla Glue) – אינדיקה T20/C4

גורילה גלו חדש 2021

לא בטוח שתוכלו להתאפק עד סוף החודש עם המרשמים מכיוון שכבר מחר (5.8) מגיע לחנויות אחד הכוכבים הגדולים של המחצית השנייה של שנת 2020 – גורילה גלו (Gorilla Glue) של חברת טילריי (Tilray) הקנדית. הגורילה שווק בישראל אז וישווק גם עכשיו על ידי היבואנית קנדוק (Canndoc) תחת סדרת דיאמונדס (Diamonds). גם הוא, כמו אחרים, חזר לאחר היעדרות ארוכה של כ-9 חודשים בעקבות הקשחת נהלי היבוא. משהו כמו 600 ק”ג ממנו נחתו בחודש שעבר בישראל כפי שפורסם לראשונה כאן במגזין קנאביס אך הנהלים החדשים, כך לדברי היבואנית, הביאו לעליית מחירים קלה כך שהגורילה יימכר ב-299 ש”ח ולא ב-279 ש”ח כמו מחירו המקורי. לדברי החברה מדובר בזן שגדל ללא שימוש בחומרי הדברה. מבחינת גנטיקה מדובר בהכלאה של שוקולד דיזל (Chocolate Diesel) עם סאוור באד (Sour Bud) ועם כם סיסטר (Chem Sister). אגב, יחד עם הגורילה הגיע במשלוח מקנדה, במשקל של מעל 1 טון יחד, גם הזן פרפל דוגבאד (Purple Dogbud) שבשנה שעברה נשא את השם סיגמא (Sigma).

ג’ין גאי (Jean Guy) – סאטיבה T20/C4

ג'ין גאי חדש 2021

זן קנאביס נוסף מרשימת הפופולריים ביותר של 2020 חוזר לראשונה בשנת 2021 לחנויות, ליתר דיוק ביום שלישי בשבוע הבא (10.8) – ג’ין גאי (Jean Guy) של המותג טרוברה (Truverra) מבית תאגיד הקנאביס הקנדי “סופרים קנאביס” (Supreme Cannabis). בקנדה ג’ין גאי גדל במתקני האינדור של חברה-בת נוספת של סופרים בשם סבן אייקרס (7Acres), והוא פופולרי מאוד בעיקר במחוז קוויבק של דוברי הצרפתית בקנדה הנחשב לבירת הקנאביס במדינה ובבירתו מונטריאול. זה הזן הראשון שהגיע לישראל מקנדה והוא יישאר כאן כנראה עוד זמן רב. היבואנית, בול פארמה (BOL Pharma) תשווק אותו הפעם באריזה חדשה אך מבפנים הוא נראה איכותי בדיוק כמו קודם. גם מחירו הגבוה יחסית יישמר ויעמוד על 299 ש”ח.

מינט ג’י.אס.סי (Mint GSC) – היבריד T15/C3

מינט GSC חדש 2021

כפי שכבר אמרנו לא פעם, מינט ג’י.אס.סי (Mint GSC) – ראשי תיבות של גירל סקאוט קוקיז – הוא כנראה הזן המומלץ ביותר מבחינת עלות-תועלת. מחירו עומד על 229 ש”ח בלבד – בפער גדול מאחרים ברמתו – אך איכותו לא יורדת מהטובים ביותר למרות שהפרחים שלו די קטנים. הוא גם מגיע בצנצנת פלסטיק רב-פעמית ובניגוד לאחרים ברשימה הזו משווק בקטגוריה T15/C3 למרות שמבחינת נתונים, עם 18% THC, היה יכול להיכלל גם בקטגוריה T20/C4. עובדה זו הופכת אותו לנגיש גם למי שלא מחזיק ברישיון ל-T20, ערך מוסף נוסף. המינט מיוצר על ידי חברת הקנאביס הקנדית הגדולה קרונוס (Cronos) ומיובא ומשווק בישראל על ידי נציגות שפתחה החברה בישראל בשם פיס נצ’ורלס (Peace Naturals) או ‘פיס’ בקיצור. מבחינת גנטיקה מינט GSC מורכב מהכלאה של או.ג’י קוש (OG Kush) עם דורבן פויזן (Durban Poison).

ג’ונגל דרימס (Jungle Dreams) – אינדיקה T20/C4

ג'ונגל דרימס חדש 2021

הזן המבוקש ביותר היום בישראל שגם מיוצר בארץ הוא כנראה ג’ונגל דרימס (Jungle Dreams) ממתקני חברת הקנאביס הותיקה פארמוקן (Pharmocann) במושב ציפורי שבגליל התחתון. הג’ונגל, שנכנס לראשונה למלאי במארס 2021 והפך תוך זמן קצר לאחד השמות החמים בענף הוא תוצר הכלאה של זנים ממשפחת אוג’י קוש (OG Kush). מחירו עומד על 282 ש”ח ולמרות שהיום הוא לא זמין במלאי החברה מסרה לנו כי הוא כן צפוי להגיע לחנויות במהלך החודש – אז שווה לשמור מרשמים עבורו.

בלאק (Black) – אינדיקה T20/C4

בלאק חדש 2021

בלאק (Black) הוא הזן הותיק ביותר ברשימה הזאת, שחזר לאחרונה למדפים בגרסה משודרגת אחרי שהיצרנית, שיח מדיקל (Seach Medical), שיפרה באופן משמעותי את פרוטוקול הגידול שלה. המקור הגנטי של בלאק הוא מהזן אורגנקיד אוג’י קוש (Organkid OG Kush). מחירו ממוצע ועומד על 249 ש”ח והוא זמין היום בבתי מרקחת רבים בכל רחבי הארץ.

אור (Or) – אינדיקה T20/C4

אור גלוברי חדש 2021

הזן אור (Or), שהוא בעצם כינוי שנתנה חברת טוגדר (Together) לזן המפורסם גלוברי אוג’י (Glueberry OG), ממשיך להיות אחד הזנים המוצלחים ומהמבוקשים ביותר בארץ. מחירו עומד על 265 ש”ח, קצת מעל הממוצע, אבל נמוך יחסית לזנים אחרים ברשימה הזאת.

פרויד (Freud) – היבריד T20/C4

פרויד חדש 2021

הזן פרויד (Freud) הוא אחד הזנים המצליחים ביותר של חברת קנאשור (Cannassure) – שני אולי רק לזן ניוטון (Newton) שלא יהיה זמין במהלך אוגוסט בכלל. פרויד אמנם לא זמין נכון להיום אך החברה מסרה כי הוא כן ייכנס למלאי שוב בימים הקרובים אך שימו לב – מדובר בכמויות קטנות בכל פעם אז כדאי לעקוב אחר הטבלה בעמוד המוצר כדי להתעדכן מתי הוא מגיע והיכן הוא זמין. פרויד מיוצר במתקני האינדור של קנאשור ומגיע מהכלאת גנטיקה של הזנים קריטיקל פלוס (Critical Plus) עם בלוברי (Blueberry). מחירו עומד על 270 ש”ח כך שהוא גם משתלם יותר מאחרים ברשימה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר