טוען...

5 מיתוסים שגויים על גידול קנאביס בבית

רבים חושבים שכדי לגדל קנאביס צריך הרבה כסף, ידע ומקצוענות, אבל האמת היא קצת אחרת. הנה 5 טעויות והנחות נפוצות של מגדלי קנאביס מתחילים שמבוססות על מיתוסים.

בניגוד למה שרבים עשויים לחשוב, גידול קנאביס הוא מלאכה פשוטה וקלה למדי. אמנם זה נכון שיש הרבה מה ללמוד ולהעמיק בכדי להתמקצע בתחום, אבל האמת היא שכל טירון יכול לשתול זרע באדמה ולצפות לתוצאות סבירות.

עם זאת, עדיין ישנם לא מעט מגדלים פוטנציאליים שנאלצים לוותר על התחביב הנפלא של גידול קנאביס בבית, זאת בעקבות מספר מיתוסים ואמונות שגויות שהצליחו לדבוק בפעולה הזו.

1. דרוש כסף רב כדי לגדל קנאביס איכותי

מיתוסים על גידול קנאביס: צריך הרבה כסף
זהו כנראה אחד מהמיתוסים הנפוצים ביותר אשר גרם ללא מעט אנשים טובים עם יכולת כלכלית מוגבלת לנטוש את הרעיון של גידול ביתי. מובן מאליו שגידול פנים עשוי לעלות קצת יותר מגידול חוץ, זאת מאחר ויש צורך בציוד בסיסי אשר ידמה את תנאי הטבע, אולם אין זה הכרחי לרכוש את הסחורה האיכותית והיקרה ביותר על מנת לקבל תוצאות מספקות.

עבור המגדל המתחיל המבקש לגדל רק עציץ או שניים, ישנה את האפשרות לקנות “ערכת מתחילים” בסיסית וזולה יחסית עבור גידול פנים. ערכה זו תכלול בדרך כלל: אוהל גידול קטן, נורת גידול אלמנטרית, דשן בסיסי ועוד מספר מצרכים חיוניים. נכון שעלות הערכות הללו בישראל יכולה להגיע לאזור ה-1000 ש”ח, אולם בהתחשב בפוטנציאל היבול המתקבל אין ספק שזה זול יותר מלרכוש קנאביס בשוק השחור.

כאשר מדובר בגידול קנאביס בחוץ, ניתן לומר כי תכנון נבון של מיקום הצמח עשוי להוביל לגידול איכותי ויעיל, עם מינימום צורך בהתערבות חיצונית מצד המגדל, מינימום הוצאות נלוות ופוטנציאל לתפוקת יבול פנומנלית.

ראו עוד: כמה עולה לגדל גראס בבית – והאם שווה להפוך את זה לעסק

2. גידול קנאביס זה קשה, צריך להיות בעל ידע מקצועי

מיתוסים בגידול קנאביס: צריך להיות מקצוען
ברור שידע מקצועי מקדים יכול רק לתרום במצבים כאלה, אבל גם כאן אין זה הכרחי בשביל להגיע לתוצאות משביעות רצון. זה מפתיע עד כמה זני קנאביס מסוימים קלים לגידול ובעלי כושר הסתגלות טובה לתנאים קיצוניים. כל מה שצריך בכדי לשפר את כישורי הגינון זה מעט אהבה, אכפתיות, התמדה ורצון ללמוד…

3. הטכניקה חשובה יותר מהגנטיקה

מיתוסים על גידול קנאביס: טכניקה חשובה יותר מגנטיקה
למרות שפיתוח כישורי הגינון הינו נדבך חשוב בקריירה של המגדל החובבן, כישורים אלו מסוגלים להגיע עד לגבול מסוים. ידע תאורטי וניסיון מעשי הם דברים שיעזרו לכם להוציא את המיטב מהזרעים שברשותכם, אולם כל צמח קנאביס הוא מוגבל עד רמה מסוימת בהתאם לגנטיקה שלו. ברגע שהצמח הגיעה לשיא הפוטנציאל שלו מבחינה גנטית, אין שום טכניקה או יכולת שתהיה מסוגלת לקחת אותו רחוק יותר. זרעים טובים עם גנטיקה איכותית ישפרו באופן משמעותי את חווית הגידול מההתחלה ועד הסוף. ישנה אמירה וותיקה בקהילת המגדלים הגורסת כי: “גנטיקה טובה מהווה 50% מהעבודה”.

4. “זרעי קססה” עדיפים למגדל המתחיל

מיתוסים בגידול קנאביס: "זרעי קססה" עדיפים למגדל המתחיל
המונח “זרעי קססה” מתייחס לזרעים רנדומלים שנמצאו במקרה בתפרחת קנאביס מוכנה לעישון. ישנה תפיסה מסוימת לפיה הזרעים הללו מהווים כלי למידה מעולה ולכן הם מומלצים עבור מגדלים מתחילים. אמנם ישנו הגיון מסוים בהבנה שחבל למגדל חסר ניסיון לבזבז זרעים איכותיים ויקרים בגידול הראשון שלו (שכאמור עשוי לא לצלוח ב-100%), אולם חשוב לזכור כי אותם “זרעי קססה” או זרעים ממקור לא מהימן עלולים פעמים רבות להוביל לצמיחה חלשה ואיטית, בעלת רגישות יתר למזיקים, תנאים לא מתאימים ונטיה ברורה להרמפרודיזם.

ראו עוד: הרמפרודיט: הכל על קנאביס דו מיני

תכונות אלו יכולות לגרום למגדל הטירון לחשוב בטעות שהוא ביצע דברים שלא כראוי ולכן הצמיחה פגומה, כשבפועל הסיבה לכל זה הייתה אולי רק גנטיקה ירודה של הזרעים אותם הוא שתל. על מנת להתנסות באמת עם טעויות גידול, מומלץ להשיג גנטיקה איכותית. אין זה אומר שבהכרח חייבים ללכת על חבילת הזרעים היקרה ביותר בחנות, אבל כל גנטיקה מחנות זרעים מוכרת תהיה ברוב המקרים טובה מספיק.

5. השקיה במיץ פירות תשפר את טעם הפרחים

מיתוסים בגידול קנאביס: מיץ פירות משפר טעם
זהו אחד המיתוסים המשעשעים ביותר שנתקלתי בהם, אך עם זאת גם מהקטלניים ביותר: לעולם אל תשקו את הקנאביס שלכם במיץ פירות! במקרה הטוב זה לא יעשה לו כלום, ובמקרה הרע זה עלול לפגוע בו באופן קריטי. השאיפה של מגדלים רבים לשפר את טעם התוצר הסופי הוא מובן, אך לעתים כאמור היא גורמת ליותר נזק מתועלת.

במידה ואתם בכל זאת מתעקשים להתנסות בטכניקה הזו, עדיף שלא תשתמשו במיץ פירות אלא במים מהולים בתרכיז טבעי – כגון מיץ טבעי או תמצית וניל. המתינו ל-3-4 ימים לפני הקציר, ולאחר מכן הפסיקו את אספקת המים לצמח. ביום הקציר עצמו הקנאביס שלכם אמור להיות כבר מאוד צמא – כעת זה הזמן להשקות את הצמח בקוקטייל המיועד. לאחר ההשקיה המתינו 3-4 שעות בכדי לאפשר לצמח לספוח את הנוזלים.

התאוריה מאחורי השיטה הזו היא שגם אם הפעולה הזו תפגע בצמח – הרי שבמילא הוא נקצר תוך זמן קצר כך שפוטנציאל הנזק הוא נמוך. בנוסף, הצמח לא יספיק לפרק את התערובת בטרם הקציר, כך שהיא אמורה עדיין להיות מורגשת. עד כמה יעילה הטכניקה הזו? תלוי את מי שואלים. ספרות מקצועית בנושא לא ממש קיימת ולכן מומלץ לכל אחד לשקול האם כדאי לו לבחון את האופרציה הזו.

בשורה התחתונה ניתן בהחלט לומר כי כל אחד יכול לגדל קנאביס, אז אל תאפשרו לכל מיני מיתוסים לגרום לכם לוותר על הרעיון. זה תחביב מהנה ומספק ביותר לגדל את אספקת הקנאביס של עצמכם, וגם אם לא תהיו “מאסטרים” כבר על הגידול הראשון, אתם תיווכחו לראות כיצד היכולת שלכם משתפרת עם כל מחזור גידול שחולף. כל אחד צריך להתחיל מאיפה שהוא…

ראו גם:
למתחילים: כך נבדיל בין קנאביס איכותי ל’חשאב’
למגדל המתחיל: 8 טיפים להרחקת שוטרים
למתחילים: איך לקנות זרעי קנאביס באמסטרדם


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר