10,000 ישראלים חתמו בעד קנאביס חוקי

הקריאה ללגליזציה בישראל מתרחבת: בתוך פחות משבוע חתמו למעלה מ-10,000 מאזרחי ישראל על עצומה רשמית הקוראת להסדרת שוק הקנאביס בחוק ולתמיכה באי הפללת הצרכנים – שיא חדש בישראל.

עצומת הלגליזציה החדשה שוברת שיאים: כבר אחרי סוף שבוע אחד הגיעה העצומה ל-7,500 חתימות, והיום (ה’), פחות משבוע מאז הושקה, הגיע המספר ללא פחות מ-10,000 חותמים.

העצומה קוראת לתמיכה בהצעת החוק שהגיש ח”כ ינון מגל לאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל וכן להסדרת שוק הקנאביס בחוק.

עצומת לגליזציה

העצומה היא הראשונה בישראל שהיא גם רשמית ומבוססת על תעודות זהות מקוריות – מה שגם גורם לרבים מאוד לחשוש מלהביע תמיכתם ולחתום. בעבר פורסמו עצומות באינטרנט, אך הן אינן ניתנות לבקרה ופתוחות להצבעות כפולות. יש לציין כי העצומה מפוקחת על ידי עורך דין והפרטים חסויים לחלוטין ולא מועברים בשום צורה ואופן.

על אף שזו העצומה הישראלית הראשונה שמגיעה למספר חתימות רב כל כך, רבים קוראים לתמיכה רחבה יותר. “פשוט עלוב,” כתב אחד הגולשים בדף הפייסבוק. “83 אלף עוקבים והגענו בקושי ל10 אלף חתימות”. בפורום גם כן נפתחו דיונים בנושא.

גם זה בטח יעניין אותך
גילה גמליאל
גילה גמליאל, השרה היחידה בועדת השרים התומכת בהצעת החוק של מגל

מלבד דף הפייסבוק הפופולרי 0404, שפירסם את העצומה והסיר אותה 27 דקות לאחר מכן מסיבות לא ברורות, טרם פירסם ארגון או גוף תקשורת כלשהו תמיכה בעצומה בפומבי.

22 חברי כנסת תומכים בהצעת החוק נכון להיום ומבין כל חברי ועדת השרים – האנשים שיקבעו האם ההצעה תאושר על ידי הממשלה – רק השרה גילה גמליאל אישרה שתתמוך בהצעה.

פנו עכשיו לשאר חברי ועדת השרים בכפתור “מה עוד אפשר לעשות?” בדף העצומה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר