100 רופאים חדשים יוסמכו לספק אישורי קנאביס רפואי

משרד הבריאות מתכוון לפרסם בשבועות הקרובים “קול קורא” ל-100 רופאים המעוניינים לעבור הסמכה שתאפשר להם לרשום בעצמם אישורי שימוש בקנאביס רפואי. טרם נודע מהם תנאי הקבלה לקורס ומתי יחלו הרופאים לספק הרישיונות בפועל.

עדכון: לרשימת הרופאים המלאה: לחצו כאן.

תכנית הקנאביס הרפואי החדשה שאושרה לפני חודשיים בממשלה ועתידה להסדיר אספקת קנאביס במרשם רופא בבתי מרקחת, מתחילה לרקום עור וגידים. אמנם טרם התבצע ולו סעיף אחד ברפורמה ואמנם על פי הערכות היא תיושם רק בעוד כמה שנים – אבל ייתכן שבקרוב יוכלו רופאים נוספים לאשר את השימוש בקנאביס לחולים.

למרות שהיום ישנם 36 רופאים המורשים לאשר רשיון בקנאביס רפואי – רובם ככולם הם רופאים בתחום האונקולוגיה המאשרים את הרשיונות לחולי סרטן בלבד – בפועל לכל מחלה אחרת יכולים רופאים רק “להמליץ” למשרד הבריאות לספק את הרשיון. אדם אחד בלבד, ד”ר מיכאל דור מהיק”ר (היחידה לקנאביס רפואי), הוא המורשה לחתימה על רשיון שכזה.

לצורך התמודדות עם בעיות החולים ואי היכולת של מרפאות הכאב ומשרד הבריאות להתמודד עם קצב הדרישה, הובטח במסגרת הרפורמה שיוסמכו רופאים נוספים לספק רשיון שכזה. כמעט שנה חלפה כבר מאז הפרסום הראשון כאן במגזין אודות הקורס לרופאים, אך טרם הוסמך ולו רופא אחד.

הבוקר מדווח “הארץ” כי בשבועות הקרובים יפרסם משרד הבריאות “קול קורא” לרופאים המעוניינים לעבור את קורס ההסמכה הזה, שאמורים בסיומו לקבל את האפשרות לרשום רשיונות קנאביס רפואי לחולים ללא צורך באישור נוסף של משרד הבריאות.

אל סבב ההסמכות הראשון, 4 קורסים של 4 מפגשים כל אחד מדי שבוע שיתבססו למעשה על שינון “הספר הירוק“, יתקבלו 100 רופאים בסך הכל (25 לכל קורס), ובסיומו הם יוכלו לספק את הרשיונות לא רק לחולים אונקולוגיים, אלא גם לשאר ההתוויות כגון כאב, גריאטריה ועוד.

יחד עם זאת משרד בריאות טרם פירסם את התנאים לקבלה לקורס זה ולא ברור עדיין מתי בפועל יוכלו רופאים אלו להתחיל לעבוד עצמאית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר