מגלגל...

קנאביס בהנחה: איפה הרפואי הזול בישראל

באיזה בית מרקחת הסיכוי הגבוה ביותר למצוא קנאביס רפואי במחירים מוזלים? 6 מ-10 הראשונים הם של רשת "סופר פארם" ורק 4 בבעלות פרטית כשאחד מהם, ממעלות-תרשיחא, במקום הראשון עם 15.1 ש"ח הנחה בממוצע למוצר

ענף הקנאביס החוקי בישראל הפך לפני כשנתיים, אפריל 2019, לשוק חופשי ותחרותי, כזה בו הצרכנים חופשיים לרכוש קנאביס מסוגים שונים מתוצרת חברות שונות. שינוי זה הביא שיפור במגוון המוצרים הזמינים, ולא פחות חשוב – באיכותם.

מלבד השיפור במגוון ובאיכות, להם אחראים היצרנים, החלה לאחרונה להשפיע התחרות בענף גם על החוליה האחרונה בשרשרת – בתי המרקחת. לרוקחים, שמורגלים לשוק הכפוף לפיקוח מחירים (מחירון ירפ”א) לקח כנראה זמן להיכנס לקצב, אך בתקופה האחרונה נראה שלא מעט מהם מתחילים להתחרות בעזרת הוזלת מחירים.

אחד הדברים שזירזו את התחרות, שכרגע מציבה את המחיר הממוצע למוצר קנאביס (10 ג’ תפרחת או בקבוקון שמן אחד) על 241 ש”ח, הוא טבלאות המלאי בעמודי המוצרים באתר “קנאביז”, שם בתחתית כל עמוד מוצר מופיעה טבלה בה החנויות המחזיקות את המוצר במלאי, כשסדר החנויות הוא לפי המחיר – מהנמוך לגבוה.

על בסיס נתונים אלה ביקשנו מהאתר לסכם טבלה ובה רשימת החנויות עם ממוצע ההנחות הגבוה ביותר (הנתונים מבוססים על מלאי שעידכנו החנויות ב-24 השעות האחרונות בלבד, כלומר בית מרקחת שלא עידכן את המלאי לא מופיע ברשימה).

הרשימה המעודכנת (בלייב 24/7) מופיעה באופן קבוע בעמוד החדש “מבצעים והנחות” באתר “קנאביז”, לצד טבלה חדשה נוספת המציגה את אחוז ההנחה המירבי שמוצע כרגע על מוצרים הנמצאים במבצע.

על פי הנתונים נכון להיום (19.4.21), בית המרקחת שמציע את ההנחה הממוצעת הגבוהה ביותר לכל מוצר מבין המוצרים הזמינים אצלו במלאי הוא בית מרקחת “אקופארם” במעלות תרשיחא שבממוצע מציע 15.1 ש”ח הנחה על כל מוצר.

אחריו במקום השני סופר פארם “סטאר סנטר” באשדוד עם 12.1 ש”ח הנחה בממוצע למוצר, במקום השלישי סופר פארם “ביל”ו סנטר” בקרית עקרון עם 11.1 ש”ח, במקום הרביעי סופר פארם “בית אמריקה” בפתח תקווה עם 9.8 ש”ח ובמקום החמישי בית מרקחת “ביו מקס פארם” בחולון עם 8.3 ש”ח.

במקום השישי סופר פארם “בית הכרם” בירושלים, במקום השביעי סופר פארם קרית מוצקין ואחריהם בית מרקחת “האני שבתאי לוי” בחיפה, סופר פארם גדרה ובית מרקחת “שור טבצ’ניק” סניף תל אביב. שאר בתי המרקחת ממקום 11 הם בית מרקחת “הנגב” בבאר שבע, בית מרקחת “תפרחת” בקרית ים, סופר פארם איכילוב בתל אביב ועוד…

איזה קנאביס אתה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר