10 אירועי קנאביס בעולם ששווה לבקר בהם ב-2022

תעשיית הקנאביס פורחת ברחבי העולם, ושלל אירועים, תערוכות וכנסים בנושא קנאביס צפויים להתקיים השנה באירופה, ארצות הברית ואפילו באוסטרליה. אספנו כמה אירועים ששווה לכם לבדוק

סימן היכר מובהק לתחום שנמצא במגמת צמיחה, הוא עצם קיומם של כנסים ותערוכות רבי משתתפים. ודאי שמעתם על אירועי ענק כגון תערוכת ה-CES השנתית בלאס וגאס, תערוכת ה-EXPO המפורסמת (המתקיימת השנה בדובאי), הסלון האווירי בפריז, ועוד תערוכות המתקיימות בשלל תחומים שונים כגון תעופה, רובוטיקה, סלולר וכדומה; כל אלו מהוות עדות חזקה להתעניינות העסקית הרבה שתחומים אלו מעוררים בקרב משקיעים ונלהבי טכנולוגיה למיניהם. 

גם נושא הקנאביס מצליח להביא קהלים גדולים לאירועים, כנסים ותערוכות בכל רחבי העולם. חלק מהאירועים הללו מתקיים כבר שנים ארוכות. עם זאת, לאור הקפיטליזציה המדהימה שחווה תחום הקנאביס, והחדירה המהירה שלו למיינסטרים מבחינה תרבותית ועסקית בשנים האחרונות, כעת הפוקוס הוא פחות על הפיכת הצמח לחוקי, ויותר נוגע לפן העסקי של התחום. אספנו עבורכם רשימה חובקת עולם של אירועי קנאביס מסקרנים.

ספנאביס – Spannabis

מתי: 11.3–13.3

איפה: ברצלונה, ספרד.

מחיר: 20 אירו ליום (50 לשלושת הימים).

אנחנו לא בטוחים איפה אתם בעודכם קוראים את שורות אלו, אבל אנחנו מקווים בשבילכם שאתם בברצלונה, כי אם כן, אז שווה לכם לקפוץ ליום האחרון של כנס ספנאביס (Spannabis), ואם לא, תמיד יש את שנה הבאה. מדובר בפורום ענק בקנה מידה עולמי בנושא קנאביס, המתקיים זו השנה השמינית. האירוע הוא אירוע עסקי במהותו, ובו חברות ומפתחים בתחום הקנאביס יציגו את המוצרים והפיתוחים שלהם באחד מיותר מ-280 דוכנים וביתנים במתחם. במקום יש גם במה להופעות, וכן כנס מיוחד ומכובד תחת המטריה של World Cannabis Conference, עם דוברים ונואמים רבים מכל העולם שיש להם נגיעה כזאת או אחרת לצמח הקנאביס. 

לפרטים נוספים: https://spannabis.es/bcn/en/home/

מרדי גראס נימבין – Nimbin MardiGrass

מתי: 29.4–1.5

איפה: נימבין, ניו סאות’ ויילס, אוסטרליה

מחיר: 55 דולר אוסטרלי (ללא קמפינג) עד 150 (עם קמפינג).

מרדי גראס הוא אירוע מסורתי המתרחש בכל שנה ברציפות משנת 1993 בעיירה נימבין, אוסטרליה, ומטרתו לחגוג את האהבה לצמח הקנאביס, וכן לשם חינוך הציבור לשינוי התפיסה התרבותית כלפיו (החזקה של קנאביס עדיין אינה חוקית במרבית הפדרציה האוסטרלית). שמו של האירוע נגזר מחג המרדי גרא הנוצרי (שהוא די ביג דיל באוסטרליה, בצורתו החילונית). האירוע הוא כולו חגיגה של פאן וקנאביס, עם שלל מופעים, הקרנות של סרטים, סימפוזיונים, מסיבות, צחוקים ואווירה ליברלית וכיפית.

לפרטים נוספים: https://nimbinmardigrass.com/

קנאפה מונדי – Canapa Mundi

מתי: 1.4–3.4

איפה: רומא, איטליה.

מחיר: 8 אירו ליום, או 15 אירו לשלושה ימים.

כנס ה-Canapa Mundi, יתקיים בחודש הבא ב-Fiera di Roma, אולם כנסים גדול ומרכזי ברומא. זו תהיה השנה השביעית בה מתקיים הכנס, והשנה תתקיים גם גרסה מקוונת עקב אילוצי קורונה למיניהם (תהיה גישה חינמית לגרסה המקוונת). הצפי הוא ליותר מ-25,000 מבקרים פיזיים בכנס (אחד הכנסים הגדולים בתחום הקנאביס באירופה), אשר מציע פאנלים בהשתתפות מומחים בנושא רפואה וקידום לגליזציה, תצוגת אופנה, מוזיקה, מסיבות וכן ולמעלה מ-260 ביתנים ודוכנים בנושא קנאביס והמפ, בהם תמצאו מוצרי עישון, תרופות, ציוד גידול, מוצרי פופ, ציורי גוף ועוד.

לפרטים נוספים: https://canapamundi.com/

קנאבה פסט – Kanaba Fest

מתי: 7.5–8.5

איפה: גדנסק, פולין

מחיר: 10 זלוטי לכניסה חד-יומית, 15 זלוטי לכניסה ליומיים.

האירוע Kanaba Fest בפולין מתקיים זו השנה ה-6, ופעם הראשונה במספנה של עיר הנמל הפולנית גדנסק, אזור אורבני בואכה היפסטרי למהדרין. באירוע יציגו מותגי קנאביס מקומיים את מרכולתם, יתקיים מרכז ידע בנושא קנאביס, אוכל, תרבות ופאן. אם אתם חובבים של תרבות אורבנית מזרח-אירופית, הפסטיבל הזה הוא עבורכם. הדיבור הוא שאסור לעשן במקום, אלא רק במתחמים המיועדים לכך.

לפרטים נוספים: https://kanabafest.com/

קנאטרייד – CannaTrade

מתי: 20.5–22.5

איפה: ברן, שוויץ.

מחיר: 39 פרנק לכל שלושת הימים.

תערוכה בינלאומית לעוסקים וצרכנים בנושא קנאביס המתקיימת משנת 2001, ומארחת בעלי עסקים בהמון תת-תחומים בנושא קנאביס והמפ: תפרחות, שמנים, ציוד גידול, שימושים רפואיים, מזון, Vaping, תרבות, אופנה וכל דבר שקשור בקנאביס שתוכלו לחשוב עליו (קנאביס אינו חוקי בשוויץ מבחינה רשמית אך נפוץ ונגיש. מה שכן, מוצרי קנאביס “לייט” חוקיים בתנאי והם מתחת ל-1% THC). בגדול, מדובר ביריד מכירות גדול, עם אווירה טובה, אוכל, קנאביס וצ’יל.

לפרטים נוספים: https://www.cannatrade.ch/en/

קנאפסט – Cannafest

מתי: 4.6–6.6

איפה: פראג, צ’כיה.

מחיר: 12 אירו לכל שלושת הימים (16 למשלמים במקום).

זו השנה ה-11 בה מתקיים פסטיבל ה-Canna Fest. האירוע מציג מצד אחד לו”ז מלא ומקיף של דוברים רבים (ביניהם לא מעט דוברים שהם רופאים ומומחים בתחום מישראל), ומנגד יריד קנאביס וצמחי מרפא שהוא הגדול מסוגו בעולם (20,000 מ״ר). המבקרים במקום ימצאו כל דבר הנוגע לקנאביס, לרבות ציוד למגדלים, אביזרי עישון, קוסמטיקה, אופנה ועוד. בשנה שעברה ביקרו בכנס 30,000 מבקרים, והצפי השנה לתערוכה גדולה יותר בהתחשב בדעיכת הקורונה.

לפרטים נוספים: https://www.cannafest.com/en

מרי ג’יין ברלין – Mary Jane Berlin

מתי: 15.7–17.7

איפה: ברלין

מחיר: טרם החלה מכירת הכרטיסים (שנה שעברה כרטיסים נמכרו בעלות של 50 אירו לשלושת הימים).

גרמניה היא אחת המדינות הידידותיות לצמח (מיישמת מדיניות אי הפללה אמיתית), ומטבע הדברים, הפסטיבל המתקיים בכל שנה במזרח ברלין הוא שמח במיוחד. האירוע הוא אמנם תערוכה עסקית במהותה, אך משלב גם פסטיבל תרבותי עם יותר מ-30,000 מבקרים, יותר מ-35,000 מוצרי קנאביס הנמכרים במקום, אוכל, מסיבות ומה לא.

לפרטים נוספים: https://maryjane-berlin.com/en/

האנף פארייד – Hanfparade

מתי: 13.8

איפה: ברלין.

מחיר: חינם.

אנחנו נשארים בברלין עם צעדה מסורתית להבאת הלגליזציה להמפ וקנאביס בגרמניה, אשר צפויה להתקיים זו השנה ה-26 ברציפות. המארגנים נלחמים להפחתת הדעות הקדומות שעדיין קיימות כנגד צרכני קנאביס, וכן על מנת לעודד את הגילוי מחדש של השימושים הרבים של קנאביס והמפ בתחום הרפואה, טיפול, תעשייה ועוד. בשנה שעברה היו בערך 3,000 משתתפים בלבד, אולם מדובר היה בשנת קורונה, ולכן סביר שהשנה מספר המשתתפים יהיה גדול בהרבה. מדובר בחגיגה ליברלית של חופש בברלין, אז אין צורך להכביר במילים: אם אתם באזור, יותר משווה להגיע לשם.

לפרטים נוספים: https://www.hanfparade.de/en/

קנאפייר – Canna Fair

מתי: סתיו 2022

איפה: קייב, אוקראינה (בתקווה)

מחיר: עקרונית, בעבר כרטיס עלה 125 UAH (קצת פחות מ-5$).

בגדול, כידוע, לאוקראינה יש צרות גדולות יותר בימים אלו. נכון לשעה זו, על האירוע המתוכנן הזה ניצבת כוכבית ענקית ביחס לסיכויים שלו להתקיים. אם בכל זאת האירוע יתקיים כמתוכנן, מדובר באירוע המשלב מודעות, צרכנות, תרבות ותעשייה בנושאי קנאביס, כאשר מטרתם המוצהרת של המארגנים היא להגביר את הפתיחות באוקראינה ביחס לשימוש בקנאביס. מי ייתן והם יזכו לעשות זאת. 

לפרטים נוספים: https://cannafair.info/en/

אמ ג’יי ביז קון – MJBizCon

מתי: 15.11–18.11

איפה: לאס וגאס.

מחיר: החל מ-149$ לגישה מקוונת בלבד, ועד ל-899$ לגישה מלאה לכל האירועים בוועידה.

מדובר כנראה באירוע הגדול ביותר בתעשיית הקנאביס העולמית; האירוע יתקיים במרכז הכנסים בלאס וגאס, מקום ענק (שטחו הוא למעלה מ-23,000 מ״ר), יארח כ-140 דוברים מובילים בתעשיית הקנאביס העולמית אשר ינאמו בכנסים שונים, ובעיקר יציגו שם את מרכולתם כי המי ומי בתעשיית הקנאביס: מגדלים, קמעונאים, יזמים, מפתחים, חוקרים, משקיעים ועוד. רשימת האירועים המפורטת אינה גלויה עדיין (למעשה אתם עדיין יכולים להירשם כדי להציג באירוע אם זה רלוונטי), אולם ברור שגם השנה יהיה מדובר באירוע בקנה מידה ענק. ניתן לראות את הטריילר לאירוע של השנה שעברה כדי לקבל מעט מושג.

לפרטים נוספים (מכירת כרטיסים תחל רק במאי לקהל הרחב): https://mjbizconference.com/

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר