מכה לסצינת הטראנס: המשטרה סגרה את פסטיבל “דוף” אחרי 15 שנות פעילות

פסטיבל הטראנס המפורסם בישראל היה אמור להיפתח בעוד כשעה, אך ביהמ"ש העליון קיבל את טענות המשטרה על חשד לסחר בסמים וקבע כי האירוע לא יתקיים. "קיימנו כל דרישה של המשטרה," אומרים המארגנים. בעקבות ההחלטה מתוכננת הערב מסיבת מחאה בכיכר רבין.

ביהמ”ש העליון דחה לפני שעה קלה את הערעור שהגישו מנהלי חברת “דוף” וקיבל את טענות המשטרה שהודיעה כי לא תאפשר את קיומו נוכח חשד למכירת סמים.

לפיכך פסטיבל הטראנס המפורסם שהיה אמור להיפתח בעוד כשעה בפעם ה-16 ולהימשך לאורך הסופ”ש, לא יערך השנה, זאת אחרי 15 שנות פעילות רצופות.

בעקבות החלטת ביהמ”ש מגיעים בשעה זו המונים לכיכר רבין בתל אביב למחאת ריקודי טראנס בכיכר. פרטים נוספים כאן.

אל ביהמ”ש העליון הגיעו מנהלי “דוף” לאחר שביהמ”ש המחוזי דחה את טענותיהם וקיבל את טענות המשטרה על חשד לסחר צפוי בסמים בשטח האירוע.

בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי השופטת טענה כי הוצג בפניה חומר מודיעיני שעל בסיסו החליטה המשטרה שלא לאשר את האירוע.

“לאחר עיון בחומר זה ושמיעת טענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות,” קבעה.

טענות המארגנים על כך שזו לא אחריותם למנוע סחר בסמים, כמו גם על כך ששילמו כחצי מיליון ש”ח למשטרה לצורך אבטחת האירוע ועל כך שהמקום מאובטח היטב והמשתתפים בו נבדקים עם כניסתם לאירוע, עלו בתוהו.

“קיימנו באדיקות כל דרישה מצד המשטרה לקיום הארוע ואף העברנו קרוב לחצי מיליון שקלים עבור שוטרים בשכר,” טוענים שחר זירקין ויובל אבנשטיין, הבעלים והמפיקים של פסטיבל דוף.

לדבריהם “מדובר בפסטיבל שמתקיים כבר 15 שנים והוא מייצג לא רק את תרבות הטראנס אלא דור שלם ואת האופן שבו הוא מבלה ולא נראה הגיוני בשום צורה שמשטרת ישראל לא מסוגלת להשתלט על איום שכזה”.

לפני מספר דקות עם קבלת פסק הדין של השופט יצחק עמית הודיעה החברה באופן רשמי וסופי כי למרות שהשטח עומד מוכן ועל אף שנרכשו כבר אלפי כרטיסים והוזמנו אמנים מכל העולם להופיע, האירוע יבוטל.

הנהלת הפסטיבל התחייבה בפני רוכשי הכרטיסים כי כספיהם יושבו להם, למרות הנזק הכלכלי שנגרם לחברה.

פרסום ההודעה על ביטול האירוע זכה לאלפי תגובות ושיתופים תוך זמן קצר מאוד, כולל הערות חריפות נגד המשטרה ובית המשפט.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי “לצערנו, בבדיקות במשטרה שנערכו עלה כי קיומו של האירוע עלול לייצר סכנה מוחשית וממשית לשלום הציבור ומניסיון העבר מאירועים בהם קופחו חייהם של מבלים, הוחלט לדחות את הבקשה לקיום הארוע ולא לקחת סיכון מיותר, כי שלום הציבור ובטחונו חשובים מכל דבר אחר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר