קשיש? תקבל רק שמן קנאביס

קשיש בן 87 שקיבל אישור לקנאביס רפואי נתקל בחומת משרד הבריאות שמסרבת לאפשר לו שימוש בפרחי קנאביס ומכריחה אותו לצרוך שמן שגורם לו לתופעות לוואי. ח”כ משה פייגלין מביא את הסיפור.

לפני מספר חודשים דיווחנו על הנחייתו החדשה של משרד הבריאות על פיה מטופלים טריים בקנאביס רפואי יקבלו שמן קנאביס במקום פרחים כפי שהיה נהוג עד כה. הדיווח לא תפס כותרות בעיתונים, אך מאז ועד היום התקבלו דיווחים רבים על חולים המלינים על שמן באיכות נמוכה שגורם לתופעות לוואי ואיננו יעיל כמו הפרחים.

אמש פירסם ח”כ משה פייגלין את סיפורו של מ’, בן 87, חולה סוכרת לאחר התקף לב, אשר קיבל המלצה מהרופא לטיפול בקנאביס רפואי (בפרחים) ואכן קיבל אישור ממשרד הבריאות. עם זאת, להפתעתו, הוא קיבל אישור לשימוש בשמן קנאביס בלבד.

מ’ פנה לרופאתו שבתורה שלחה פנייה נוספת למשרד הבריאות ובו הדגישה את אי יעילותו של השמן וביקשה לספק לחולה את הקנאביס בצורתו הטבעית.

אף על פי הפנייה החוזרת, ד”ר מלכה לזר, אחת הפקידות הבודדות במשרד הבריאות המורשית לאשר שימוש בקנאביס רפואי, סירבה לבקשת הרופאה וסיפקה תשובה לקונית ומרגיזה במיוחד: “מסיוננו, הקשישים מרוויחים יותר מטיפול בשמן וזה בשונה מצעירים,” כתבה לזר בתשובה.

המלצת הרופאה ותשובתה של מלכה לזר
המלצת הרופאה (למעלה) ותשובתה של מלכה לזר (לחצו להגדלה)

תשובה זו, שאינה מגובה במחקרים או בממצאים כלשהם וללא פירוט נוסף, הצליחה להרגיז גם את ח”כ משה פייגלין כאשר זה שמע על הסיפור. בדף הפייסבוק שלו פירסם אמש פייגלין את נוסח מכתב התשובה שקיבל מ’ מד”ר מלכה לזר לצד התייחסות למקרה.

“אני חושב על אדם בן 87 שמקבל תשובה כזו כאשר הוא כבר ניסה ובדק את השמן,” כתב פייגלין. “רק מהמכתב אפשר לקבל עוד התקף. זו רק דוגמא ממקרים רבים שלא נותנים לי מנוח, ומחייבים אותי להמשיך במאבק עד שנוציא את הקנביס הרפואי מידם של הפקידים לטובת החולים.”

כזכור, בשבוע שעבר דווח על מחקר בינלאומי שאישר את טענות המטופלים בישראל ומצא כי קנאביס בצורתו המקורית (פרחים) יעיל הרבה יותר מבכל צורת מיצוי אחרת.

אמש דיווחנו כי מחלת הגלאוקומה, שנכנסה לפני חודש לרשימת ההתוויות, הוסרה שוב בהוראת משרד הבריאות.

ראו גם: כמה ישראלים (באמת) מטופלים בקנאביס רפואי?
ראו גם: מי באמת מקבל קנאביס רפואי בישראל?
ראו גם: “חשיש לקשיש” – ראיון עם סילביה שינבוים

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר