משרד הבריאות ישלם 4,000 ש”ח למטופל שנאלץ לקנות קנאביס לא חוקי

פיצוי בסך 4,000 ש' נפסק לטובת מטופל קנאביס רפואי שנאלץ לרכוש קנאביס באופן לא חוקי לאחר שמשרד הבריאות התעכב בחידוש רישיונו.

בית המשפט לתביעות קטנות בעכו פסק כי על משרד הבריאות לפצות את אילן שכטר, מטופל קנאביס רפואי, בסך 4,000 ש”ח, לאחר שהיחידה לקנאביס רפואי התעכבה בחידוש רישיון הקנאביס שלו.

בכתב התביעה טען שכטר, נכה צה”ל, כי התנהלות משרד הבריאות הובילה לעיכוב בחידוש הרישיון – מה שאילץ אותו לרכוש קנאביס בשוק השחור.

שכטר תבע ממשרד הבריאות 8,000 ש”ח גם בגין סירוב משרד הבריאות להגדיל את מינון הקנאביס החודשי שלו מ-50 גרם ל-90 גרם לחודש.

לצד הפיצוי הכספי דרש המטופל כי במידה ולא יוגדל המינון תינתן לו האפשרות לגדל קנאביס בעצמו, בביתו, לשימושו האישי.

“התנהלות המשרד פגעה באיכות החיים המועטה שנשארה לי,” כתב. “נגרם לי נזק כספי בסך 8,000 ש”ח עקב העיכוב באישור הרישיון”.

לטענתו משרד הבריאות סירב לבקשותיו למרות שקיבל המלצות מפורשות מרופאיו וכן איחר לאשר את הבקשה שהגיש ב-24.12.17 לחידוש רישיונו שפג תוקף ב5.3.18. את החידוש הוא קיבל רק ב-9.5.18, באיחור של חודשיים.

עוד הוא הלין כי הדבר מנוגד להצהרת אמנת השירות הרשמית של משרד הבריאות. “תרמתי את חיי ובריאותי למען המדינה, אבקש התייחסות עניינית למצבי הבריאותי, למעט זמן האיכות שנותר לי,” כתב.

בתגובה הציע בא כוח משרד הבריאות פשרה במסגרתה יוותר שכטר על הדרישה לגדל קנאביס וכן על הדרישה להגדלת מינון, ובתמורה הוא יפוצה במחצית מסכום התביעה.

“הגענו להסכמה, בכפוף לכך שהנתבעת אינה מכירה בזכותו של התובע לתבוע סעדים שעניינם הגדלת מינון הקנאביס ו/או מתן היתר גידול עצמי, לפיה תשלם הנתבעת סך של 4,000 ש”ח לסילוק סופי ומלא של טענתו בעניין הנזק הממוני שנגרם לו בעכבות עיכוב חידוש הרישיון”.

שכטר הסכים להצעת הפשרה והרשמת הבכירה עינת דינרמן אישרה את הההסכם כפסק דין.

פסק דין פיצוי משרד הבריאות קנאביס רפואי עיכוב בחידוש רישיון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר