קנאביס חוקי – מהיום גם באלסקה

חוקי הקנאביס החדשים של אלסקה נכנסו הבוקר לתוקפם, בכך היא תהפוך באופן רשמי למדינה השלישית בארה”ב בה הקנאביס חוקי לשימוש חופשי מעל גיל 21.

עישון, גידול והחזקה של קנאביס יהפכו החל מהבוקר לחוקי לגמרי במדינה הצפונית ביותר בארה”ב, זאת לאחר שתושבי המדינה הצביעו בעד הצעת החוק ללגליזציה במהלך משאל עם שנערך בחודש נובמבר האחרון.

החוק החדש מאפשר לכל תושב אלסקה שמלאו לו 21 שנים להחזיק כמות של עד 28 גרם תפרחת יבשה, ולגדל כמות של שישה צמחים בביתו. צריכת קנאביס תהיה חוקית בשטח פרטי בלבד, והיא עדיין נותרה אסורה במרחב הציבורי באלסקה.

למרות שהחוק עצמו כאמור נכנס לתוקפו החל מהבוקר, נראה כי ישנם עדיין מספר סוגיות פתוחות בנושא שהמחוקקים באלסקה יצטרכו לתת עליהם את הדעת: מאכלי קנאביס, שינוע המריחואנה ושימוש של קטינים הם רק רק חלק מהנושאים שעדיין לא הגדירו באופן מלא בניסוח החוק החדש.

למעשה זהו רק החלק הראשון מתוך שני החלקים של תכנית הלגליזציה באלסקה, כאשר החלק השני של התכנית אמור להתרחש רק בקיץ של 2016 ובמהלכו צפויות להיפתח חברות גידול ונקודות מכירה של קנאביס ברחבי המדינה.

לגליזציה אלסקה
לגליזציה באלסקה: קנאביס לשימוש חופשי מגיל 21 ומעלה
ד”ר טים האנטברגר וברוס שולט, מה-“קואליציה לחוקי קנאביס אחראיים”, מברכים על החוק החדש אך מבקשים להזהיר מפני התנהגות בלתי ראויה של חלק מהאזרחים: “בדיוק כמו האלכוהול, יש תמיד את הזמן הנכון והמיקום הנכון כדי לצרוך מריחואנה,” הם מתריעים “אז בבקשה, התנהגו בכבוד עם השכנים שלכם, אל תעלו על ההגה תחת ההשפעה ואל תעשו שום דבר שעלול לגרום לסובבים אתכם להרגיש בחוסר נוחות מהחוק החדש”.

החוק החדש באלסקה מעלה כאמור את מאזן המדינות בארה”ב בהן הקנאביס חוקי לשימוש חופשי לשלוש: אחרי שוושינגטון וקולורדו כבר החלו בפועל להסדיר את שוק הקנאביס המקומי עוד בשנה שעברה.

כזכור, במהלך השנה הקרובה צפויות מדינת אורגון ומחוז קולומביה (עם וושינגטון הבירה) להכניס גם הם לתוקף את חוקי הלגליזציה שכבר עברו במשאלי עם בשנה שעברה.

ראו גם:
התעשייה המתפתחת ביותר בארה”ב – קנאביס חוקי
לגליזציה באורוגוואי: הנשיא מוחיקה חתם ואישר את החוק סופית
ג’מייקה: אושרה בקריאה ראשונה הצעת חוק ללגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר