קולורדו: 22 מיליון דולר ממיסוי מריחואנה – בתוך 3 חודשים

ממשלת קולורדו הרוויחה כבר 22 מיליון דולר ממיסוי מכירות מריחואנה חוקית במדינה – בתוך שלושה חודשים בלבד.

אחרי שבחודש הראשון ללגליזציה הרוויחה ממשלת קולורדו 3.5 מיליון דולר ממיסים על מכירות מריחואנה חוקיות, כעת, כעבור שלושה חודשים, מציגה מחלקת האוצר במדינה רווחים של 22 מיליון דולר ממיסוי, הנפקת רשיונות עסק ועמלות שונות.

ג'ון היקנלופר
ג'ון היקנלופר, מושל קולורדו

הערכות קודמות ציפו לרווחים של 100 מיליון דולר בשנה, אך בקצב הנוכחי נראה שהסכום האמיתי יהיה גבוה אף יותר. ג'ון היקנלופר, מושל קולורדו, אמר לפני מספר חודשים כי להערכתו תימכר עד סוף השנה מריחואנה בקרוב ל-1 מיליארד דולר, מהם תרוויח הממשלה כ-134 מיליון.

על פי הדיווח, בחודש מרץ נמכרה בקולורדו מריחואנה בקרוב ל-19 מיליון דולר בסה"כ ובחודש פברואר נמכרה מריחואנה ב-14 מיליון דולר.

על אף חוק הלגליזציה ההיסטורי בקולורדו, מריחואנה רפואית – שהינה חוקית במדינה מזה שנים – היא זו שמביאה את מרבית הלקוחות והמכירות. בחודש מרץ לבדו נמכרה מריחואנה רפואית בכ-34 מיליון דולר.

הרווחים ממיסוי מגיעים מ-12.9% אחוז מס מכירה ישיר ו-15% אחוז מס בלו עקיף, אשר יחד עם עלויות הרישוי מגיעים לכ-29% אחוז מס סה"כ – גבוה אף יותר מהתכנית המקורית שנקבעה בחוק, אשר קבעה גבול של 25% אחוז מס.

חנויות לממכר קנאביס חוקי ממשיכות להיפתח בכל רחבי קולורדו ונכון ל-1 במאי ישנן כ-200 חנויות מורשות.

בסקר שפורסם לפני כשבועיים נמצא כי 52% מתושבי קולורדו מרוצים מהלגליזציה וחושבים שהיא עשתה טוב למדינה. על פי דו"ח שפורסם בחודש שעבר, צנחו אחוזי הפשיעה במדינה מאז אושרה הלגליזציה (ירידה של 67% במקרי הרצח, ירידה של 7% במקרי השוד וסה"כ ירידה של 15%).

מחקר שנערך על ידי מכון ירושלים לחקר שווקים מצא כי לגליזציה של קנאביס בישראל תכניס לאוצר המדינה מאות מיליוני שקלים בכל שנה וכן תחסוך מאות מיליונים נוספים בכוחות אכיפה, שיטור ומשפט.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט