אזרח ארה”ב התאבד לאחר שנתפס מגדל קנאביס בטאיוואן

אזרח אמריקני שהתגורר בטאיוואן והואשם בעבירות של גידול קנאביס והברחת זרעי פרג, הורשע ונידון ל-4 שנות מאסר. מיד לאחר מתן גזר הדין הכבד הוא התאבד בתוך אולם בית המשפט בעזרת מספריים שהצליח להבריח פנימה.

טיירל מרהנקה (Tyrel Marhanka), אזרח ארה”ב בן 41 שהתגורר בטאיוואן ונתפס מגדל קנאביס בביתו, התאבד בתוך בית המשפט מיד לאחר שהורשע, כך על פי הדיווח בתקשורת המקומית.

האירוע התרחש אמש (ה’) לאחר שמרהנקה הגיע לאולם בית המשפט כדי לקבל את גזר דינו, בגין עבירה של גידול כמה עשרות צמחי קנאביס והברחת מספר זרעי פרג בודדים לתוך המדינה.

טייריל מרהנקה - אזר"ח ארה"ב שהתאבד בטיוואן לאחר שהורשע בגידול קנאביס והברחת זרעי פרג

טאיוואן היא אחת מהמדינות בעלות חוקי הקנאביס הנוקשים בעולם, ובגין עבירות אלו העונש שניתן לו בגזר הדין עמד על 4 שנות מאסר, עם אפשרות לערעור ובקשת משפט חוזר.

בזמן כניסתו לאולם הוא הצליח ככל הנראה להבריח איתו 2 חפצים חדים ממתכת, שלדברי השוטרים ועדים שהיו במקום הסתברו למעשה כמספריים שפורקו ל-2 חלקים.

מיד לאחר שהשופט נתן את גזר הדין בסיום המשפט, נשמע מרהנקה צועק שהוא “אינו מעוניין יותר לחיות” ומיד לאחר מכן הוא דקר את עצמו בצוואר בעזרת המספריים והחל לדמם למוות.

טייריל מרהנקה - אזר"ח ארה"ב שהתאבד בטיוואן לאחר שהורשע בגידול קנאביס והברחת זרעי פרג
טייריל מרהנקה – אזר”ח ארה”ב שהתאבד בטיוואן לאחר שהורשע בגידול קנאביס והברחת זרעי פרג

לפי הפרטים שפורסמו בתקשורת הצרפתית, לאחר שדקר את עצמו פונה מרהנקה לבית החולים ואף הספיק להגיע אליו בחיים, אך הוא נפטר במהלך הטיפול הרפואי שהוענק לו.

“אנו מאד מצטערים שטיירל מרהנקה לקח את חייו בזמן מתן הדין,” מסר דובר בית המשפט בתגובה לפרסום הידיעה, “הוא שיתף פעולה במהלך החקירה והמשפט, היה רגוע לחלוטין ומעולם לא הראה סימן שמשהו כזה עלול להתרחש.”

פקידים בבית המשפט מסרו כי בעקבות האירוע יפעילו תוכנית לשדרוג מערכת האבטחה במקום והוספת מכונת שיקוף חדשנית.

אירוע זה ממחיש פעם נוספת עד כמה המלחמה בסמים ומדיניות הענישה כושלות בתפקידן לטפל בצרכני הסמים, ועד כמה הן למעשה אלו שפוגעות בהם בצורה החמורה ביותר.

ראו עוד:
המלחמה בקנאביס: 10 נזקים שפוגעים בכולנו
מדוע קנאביס פוגע בבני נוער: 5 הסיבות האמיתיות
ארגוני הבריאות הגדולים בבריטניה קוראים לאי הפללה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר