“עשית תנועה עם היד”: כך שוטר ללא מדים מטריד אזרח

“עשית תנועה עם היד – המצלמה שלך לא עושה עליי רושם” – כך מחליט שוטר ללא מדים להטריד צעיר שהיה בדרכו לעבודה, כל זאת על בסיס טענה לחשד סביר שלא היה. בחיפוש על גופו לא נמצא דבר והוא נאלץ לבסוף לאחר ליום עבודתו.

דניאל סמירנוב, צעיר תושב בית שמש, היה בדרכו ליום עבודה רגיל לגמרי כשלפתע עצר רכב לבן מסוג ‘טויוטה’ בסמוך לחנת האוטובוס בה עמד וממנו יצאו 4 בחורים לבושים אזרחי, שלאחר מכן התברר כי הם שוטרים.

מפקד החבורה, שוטר בשם גלב גיסר קובי שגם הוא היה ללא מדים, החל לערוך חיפוש על גופו של דניאל – וזאת לדבריו עקב “חשד סביר” להימצאות סמים על גופו.

“עשית תנועה עם היד”

כשביקש לדעת דניאל מהו אותו “חשד סביר” שעל בסיסו החליטו השוטרים לערוך חיפוש על גופו, הסביר השוטר כי ‘ראיתי אותך עושה תנועה עם היד’.

למרות שלא מצאו דבר בחיפוש, לא על גופו של דניאל וללא משהו שנזרק בסביבתו, החלו השוטרים לתחקר את הצעיר ברחוב למול עיניהם של העוברים ושבים.

גם זה בטח יעניין אותך

בשלב זה הפעיל דניאל את המצלמה והחל מצלם את התחקור, במהלכו ביקש השוטר מדניאל להגיד לו האם יש לו משהו לא חוקי בביתו הפרטי.

“בזמן שאני ממתין להסעה לעבודה עם עוד שני אנשים מהעבודה, לפתע עצר לידנו רכב לבן ויצאו ממנו 4 אנשים לבושים אזרחי,” אומר דניאל בשיחה עם המגזין. “הם שלפו תעודות שוטר ולאחר מכן התעקשו שאוציא דברים מהכיסים.”

דניאל - הוטרד על ידי שוטר ללא סיבה
דניאל – הוטרד על ידי שוטר ללא סיבה

“למרות שלא היתה להם כל זכות לעשות זאת, כאשר התחלתי לצלם את השוטר הוא אמר לי שהחשד הסביר שלו זה שהוא ראה אותי עושה תנועה עם היד. זה תירוץ טוב אבל עובדה שלא נמצא כלום לידי או עליי – מכיוון שלא עשיתי כלום,” הוא אומר.

“זה לא עניין את המשטרה, הם היו מרוכזים בלעכב אותי מספיק זמן עד שההסעה שלי נסעה ועזבה אותי בתחנה. באופן ישיר גרמו לי לאחר לעבודה,” הוא מסכם.

דניאל הודיע שיגיש תלונה למח”ש בעקבות המקרה.

ממשטרת ישראל נמסר כי “הפעילות בוצעה כדין במסגרת פעילות משטרתית. כל טענה אחרת ראוי שתיבדק ע”י הגורמים המוסמכים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר