עלה ירוק: “עד הבחירות הבאות – הקנאביס יהיה חוקי”

אמש פורסמו המועמדים לכנסת מטעם המפלגה במהלך כנס בחירות חגיגי ואופטימי במיוחד. ההפתעה: עדי לוסטיג, זוכת פרס בית הנשיא על מאבקה לשימור החופים בישראל, הצטרפה לרשימת המפלגה לכנסת. הערב פורסם גם הוידאו הרשמי של האירוע.

כמאתיים פעילים ותומכים הגיעו אמש לכנס השקת קמפיין הבחירות 2015 של מפלגת עלה ירוק החדשה. על אף ריחות הקנאביס שעלו מכל פינה במועדון “האזור” בתל אביב – הפעם נראה שמדובר בקמפיין רציני שלא עונה על הסטיגמה המוכרת ממערכות בחירות קודמות.

כלי תקשורת רבים הגיעו לסקר את האירוע וערכו ראיונות עם מועמדי המפלגה, ביניהם אורן ליבוביץ’, יו”ר המפלגה, ד”ר ברקת שיף, רופאה מומחית לכאב ומטפלת בקנאביס רפואי ועדי לוסטינג, פעילת הגנת הסביבה וזוכת פרס בית הנשיא להגנת הסביבה על מאבקה למען הצלת חוף פלמחים.

רשימת המועמדים

עם פתיחת הכנס הוכרזה רשימת מועמדי המפלגה לכנסת, על פיה נראה כי המפלגה בחרה לייצג נושאים נוספים פרט לקנאביס, כגון שמירה על איכות הסביבה, טיפול בקנאביס רפואי וכן ייצוג לקהילת הלהט”ב.

השקת הקמפיין של עלה ירוק: "עד הבחירות הבאות הקנאביס יהיה חוקי"
השקת הקמפיין של עלה ירוק: “עד הבחירות הבאות הקנאביס יהיה חוקי”

הרשימה נקבעה בסדר הבא: אורן ליבוביץ’ יו”ר המפלגה, ד”ר ברקת שיף-קרן רופאה מומחית לטיפול בכאב, עדי לוסטיג זוכת פרס בית הנשיא על מאבקה להצלת חוף פלמחים, עומרי חיון איש התקשורת ויוזם מחאות רשת זכורות עבור לגליזציה ועבור קהילת הלהט”ב, סרן אלעד דאודי כלכלן בכיר בצה”ל, צחי קליין מחוקרי הקנאביס המובילים בעולם ובעל תואר שני בהגנת הסביבה, קרנית ידיד נציגת המטופלים בקנאביס רפואי, ישראל רוזלי מפיק מוזיקלי המוביל את מאבק הסובלים מפוסט טראומה לטיפול בקנאביס רפואי, סופיה טרוטוש ארגמן אשת אופנה וממובילות המאבק להסדרת שוק הקנאביס בחוק וגדעון רודן מאמן אישי ומטפל בקנאביס רפואי.

“נשרוף את אחוז החסימה”

במהלך הערב נאמו מועמדי המפלגה וזכו לתשואות ומחיאות כפיים סוערות מהקהל הנלהב. במהלך נאומו של יו”ר המפלגה, גזר ליבוביץ’ בלונים עליהם הופיעו שמותיהם של מנהיגי המפלגות הגדולות לצד הבטחותיהם על סיפוח שטחים, חיסול החמאס, הורדת יוקר המחיה וכו’ – זאת כסמל להפרחת הבלונים והסיסמאות של ראשי המפלגות הגדולות: “ההבטחות הגדולות לא יתממשו עד הבחירות הבאות, אבל אנחנו יכולים להבטיח שלפחות את ההבטחה שלנו נקיים – עד הבחירות הבאות הקנאביס יהיה חוקי,” אמר ליבוביץ’ לקול תשואות הקהל. כשנשאל האם אינו נרתע מאחוז החסימה אמר כי “אם כל התומכים בהפסקת הפללה ישימו ‘קנ’ בקלפי, נהיה עם 6 מנדטים לפחות. נשרוף את אחוז החסימה”.

גם זה בטח יעניין אותך

בניגוד לעבר – הפעם הקפידו להציג בעלה ירוק החדשה רשימה רצינית: במפלגה מופיעים כאמור דוקטור, פעילה סביבתית, חוקר קנאביס מאוניברסיטת תל אביב ופעילי לגליזציה וקנאביס רפואי, אשר הוכיחו את שירותם לנושא הקנאביס במהלך השנים האחרונות. כמו כן נראה שמלבד נושא הלגליזציה מתכוונים להתייחס במפלגה גם לנושא הקנאביס הרפואי, איכות הסביבה והקהילה הגאה בישראל.

הוידאו הרשמי של האירוע:

ראיונות המועמדים לערוץ הכנסת:

‎‎פרסום‎ by ‎עלה ירוק‎.‎
כנס עלה ירוק
כלי תקשורת רבים הגיעו לאירוע
כנס עלה ירוק
כמאתיים תומכים הגיעו לאירוע
כנס עלה ירוק
עדי לוסטיג: “סביבה נקייה ואנרגיה ירוקה הם העתיד – ואנחנו נביא אותו”
כנס עלה ירוק
עומרי חיון: “לא ייתכן שאנשים יתביישו בצריכת קנאביס. יש לשמור על זכויות צרכני הקנאביס וכן על זכויות הקהילה הגאה.”
כנס עלה ירוק
צחי קליין: “הטיפול בקנאביס יביא לחסכון רב של כספים”
כנס עלה ירוק
ד”ר ברקת שיף-קרן: “אני רוצה להיות שרת הבריאות הבאה של ישראל”
כנס עלה ירוק
מפריחים בלונים

ראו עוד:
עלה ירוק שוברת שיאים: גייסה 70,000 ש”ח ב-24 שעות
‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר