סרי לנקה תייצא קנאביס רפואי לחו”ל

ממשלת סרי לנקה אישרה הקמת חוות קנאביס ממשלתית ראשונה במדינה, שתתפרש על שטח של 400 דונם ועתידה לייצא לעולם 25 טון קנאביס מדי שנה. את החווה יאבטח כח צבאי

מדינת סרי לנקה, השוכנת על אי קטן מדרום להודו, תחל בקרוב בייצוא קנאביס רפואי מחוות הקנאביס הראשונה במדינה, כך הודיע אמש (ד’) שר הבריאות רג’יתה סנרתנה (Rajitha Senaratne).

החווה תתפרש על שטח של 400 דונם ועתידה לייצא את התוצרת בין השאר גם לארה”ב, כך לפי הדיווח של סוכנויות הידיעות.

על פי הדיווח תייצר החווה – שתוקם בעיר הממוקמת 60 ק”מ מדרום-מזרח לבירה קולומבו – מעל 25 טון קנאביס מדי שנה והיא תאובטח על ידי כוחות צבא.

“רופאים רבים מתלוננים שאינם מצליחים להשיג קנאביס איכותי לטיפול,” הסביר סנרתנה. “קנאביס טוב הוא מרכיב חיוני ביותר בהפקת תרופות מסורתיות.”

עוד הסביר שר הבריאות כי כיום מתבססת תעשיית הקנאביס על תפיסות של גידולי קנאביס בלתי חוקיים על ידי המשטרה, המועברות כאספקה לחולים.

“עד שהרופאים מקבלים את הקנאביס הזה הוא כבר בן 5 עד 6 שנים ואיבד את האפקטיביות שלו,” הסביר שר הבריאות.

“נאמר לי שישנה דרישה עצומה [לקנאביס רפואי] בארה”ב ובמדינות נוספות,” הוסיף. “קנאביס נמצא בשימוש בתעשיית הפארמה להפקת תרופות לשיכוך כאבים”.

תכנית זו לגידול וייצוא קנאביס רפואי מסרי לנקה פורסמה לראשונה כבר בשנת 2008, אך רק עתה יוצאת באופן רשמי לפועל.

בישראל נמצאת בימים אלו שאלת ייצוא הקנאביס לחו”ל בדיונים. משרדי הממשלה תומכים במהלך שעשוי לפי הערכות להכניס מיליארדי שקלים לתעשייה המקומית, אך במשרד לבטחון פנים מתנגדים מחשש לזליגה של הקנאביס לשוק הפנאי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר