סקר: 80% מקוראי מגזין קנאביס יצביעו ‘עלה ירוק’

פעילותם של חברי הכנסת זנדברג ופייגלין למען לגליזציה לא הצליחה לסחוף את תומכי הקנאביס להצביע עבורם. סקר של מגזין קנאביס מצא שכ-80% מהגולשים באתר יצביעו בעד ‘עלה ירוק’.

אחד הטיעונים הבולטים מטעם ‘עלה ירוק’ בבחירות האחרונות היה ששאר המפלגות, גם אם הביעו תמיכה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס, לא עשו דבר בפועל לקידום הנושא.

לאחר הבחירות, משהסתבר ש’עלה ירוק’ לא עברו את אחוז החסימה ובלחץ פעילי הלגליזציה, החלו חברי הכנסת הטריים משה פייגלין מהליכוד ותמר זנדברג ממרצ, לדבר בקול רם על לגליזציה של קנאביס ואי-הפללת הצרכנים.

גם זנדברג וגם פייגלין לקחו לתשומת לבם את הערות הציבור, השתתפו בהפגנות לגליזציה שנערכו מאז ואף הגישו מספר הצעות חוק הנוגעות להקלה הן על צרכני הפנאי והן על המטופלים בקנאביס רפואי.

תמר זנדברג משה פייגלין
תמר זנדברג ומשה פייגלין

עם זאת נראה כי למעט הצעות החוק וההשתתפות בהפגנות לא נרשמה פעילות משמעותית לקידום הנושא בפועל, או לכל הפחות כזו שהצליחה להרשים את תומכי הקנאביס. סקר שערכנו כאן במגזין קנאביס בקרב תומכי הלגליזציה נראה כי רוב מוחלט שלהם צפוי להתעלם מפעילותם של חברי הכנסת ולתת את קולם למפלגת ‘עלה ירוק’.

על פי תוצאות הסקר זוכה ‘עלה ירוק’ ב-77.4% מקולות תומכי הקנאביס, בעוד ‘מרצ’ של זנדברג ו’הליכוד’ של פייגלין זוכות ב-8.2% ו-5.1% בלבד. 3.6% מתומכי הקנאביס יצביעו ‘הבית היהודי’ ו-1.9% בעד מפלגה בראשות משה כחלון. 1.3% יצביעו בעד מפלגת העבודה ו-0.9% בעד ‘יש עתיד’. הסקר נערך בקרב 527 נשאלים גולשי ‘מגזין קנאביס’.

סקר בחירות קנאביס

כזכור, לקראת מערכת הבחירות האחרונה התאחדה מפלגת ‘עלה ירוק’ עם נציגי ‘הרשימה הליברלית’, כאשר בראש המפלגה המאוחדת עמד ירון לרמן, נציג הרשימה. השבוע הודיע לרמן כי הוא מצטרף למפלגת ‘הליכוד’ ובכך החזיר לעת עתה את המפלגה לידיו של היו”ר הקודם גיל קופטש.

פנינו למנכ”ל המפלגה, בועז וכטל, בכדי לברר כיצד מתקדמות ההכנות לבחירות הצפויות: “נכון לעכשיו גיל קופטש הוא יו”ר המפלגה,” מסר. “ברגע שיודיעו על בחירות, תתכנס הנהלת המפלגה בכדי לדון בעניין ולפרסם הודעה בנושא.”

לפני שבועיים זכתה מפלגת ‘עלה ירוק’ – לראשונה בהיסטוריה – לעבור את אחוז החסימה בסקר ‘גיאוקרטוגרפיה’ ולהיכנס לכנסת עם לא פחות מ-5 מנדטים (פרטים כאן).

לצפייה בקמפיין הבחירות האחרון של עלה ירוק לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר