סוחרי הסמים במקסיקו: “מקווים שתבוטל הלגליזציה – זה פוגע בעסקים”

בעקבות חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו חדלו סוחרי הסמים במקסיקו מלגדל מריחואנה ועברו לגידולי פרג להפקת אופיום. “מקווים שממשלת ארה”ב תבטל את הלגליזציה,” הם אומרים.

סוחרי הסמים המקסיקנים, שנהנו במשך עשרות שנים מהאיסור על שימוש בקנאביס שסיפק להם פרנסה מכובדת, עצרו בחודשים האחרונים את גידולי המריחואנה ועברו לגידולי פרג להפקת אופיום – זאת בעקבות חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו וחוקי הדה-קרימינליזציה (אי הפללה) בכ-20 מדינות אחרות בארה”ב.

החקלאים ב”משולש הזהב” במקסיקו, אזור אשר היה מוכר כעשיר בגידולי מריחואנה בלתי חוקיים וממנו הם סיפקו את תוצרתם לסוחרים, סיפרו כי בכוונתם להפסיק את הגידולים, לאחר שבמהלך חמש השנים האחרונות צנח מחיר המריחואנה מ-100 דולר לק”ג לפחות מ-25 דולר לק”ג.

“זה לא משתלם יותר,” אמר רודריגו סילה, 50, המגדל מריחואנה כל חייו. “אני לא זוכר מתי היתה הפעם האחרונה שהמשפחות באזור הפסיקו לגדל גראס. אני מקווה שהאמריקנים יפסיקו עם הלגליזציה הזאת.”

סוחרי סמים מריחואנה מקסיקו ארצות הברית
הפסיקו לגדל מריחואנה, עברו לגידול אופיום

על פי הדיווח ב’וושינגטון פוסט‘, בעקבות הקשחת האכיפה בארה”ב כנגד הסחר במשככי כאבים נפוצים כגון אוקסיקונטין, שהובילה לעלייה במחירים, מתרחב כעת השימוש בהרואין בכל רחבי המדינה ומחירו עולה אף הוא בהתאם – דבר שהוביל את החקלאים המקסיקנים לשתול שדות פרג במקומות בהם מעולם לא גדלו קודם לכן.

עוד דווח כי במהלך השנה האחרונה נתפסו בגבול מקסיקו-ארה”ב 2,162 קילוגרם הרואין, מספר שיא, לעומת 367 קילוגרם בלבד בשנת 2007, וכי משתמשים חדשים בחומר השחור, שמעדיפים לרכוש מנת הרואין ב-4$ במקום כדור אוקסיקונטין ב-80$, החלו בעת האחרונה להסניף את ההרואין במקום להזריק אותו – מה שגורם להשפעה חזקה יותר ובכך הם גם נפטרים מהצורך בשימוש במזרקים.

שלא כמו המריחואנה, אותה נהגו להבריח סוחרים על גבם, ההרואין קשה יותר לאיתור ומוברח בתוך רכבים ובמשלוחים גדולים דרך הים. כשההרואין מגיע לצפון ארה”ב, מחירו כבר נוסק לכ-60,000$, עוד בטרם הוא מעורבב עם חומרים זולים ומופץ ברחובות.

“כשיש לך מוצר שמאבד מערכו, אתה משנה כיוון, וזה נכון לכל חקלאי,” סיכם דייויד שירק, חוקר באוניברסיטת קליפורניה. “גל גידולי הפרג במקסיקו מונע לפחות בחלקו מהשינויים שאנו עושים בחוקי המריחואנה.”

ראו עוד: כך נראה ביתו של סוחר סמים מקסיקני
ראו עוד: ירידה באחוזי הפשיעה בקולורדו מאז אושרה לגליזציה
ראו עוד: תושבי קולורדו מרוצים: “הלגליזציה עשתה טוב”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר