משרד הבריאות שוקל לאפשר לנשים לעשן קנאביס בהריון

אחרי סיפורים מצמררים על נשים שהופסק להן הטיפול בקנאביס רפואי בגלל שנכנסו להריון, צפוי משרד הבריאות לאשר שאותן נשים תוכלנה להמשיך בטיפול הטבעי – גם אם נכנסו להריון. כזכור לפני כמה חודשים דווח על אשה שאיבדה את הרשיון בגלל שנכנסה להריון.

ענת אבישר קורן, בת ה-34 המטופלת בקנאביס רפואי, התפרסמה לפני ארבעה חודשים לאחר שמשרד הבריאות החליט לגזול ממנה את הרשיון בו החזיקה לשימוש בקנאביס רפואי. ענת, שנכנסה להריון וציפתה לשמחה וחגיגיות, נאלצה להתמודד עם הפקידים שקבעו שלא יינתן לנשים בהריון להמשיך את הטיפול – כזה שלעתים הוא היחיד שעוזר לחולה.

היום (ה') התכנסה ועדת ההתוויות של משרד הבריאות ולצד אישור ראשון מסוגו לטיפול בקנאביס רפואי בילדים אוטיסטים, שוקלת הועדה לאשר גם שנשים בהריון תוכלנה להמשיך לקבל את הקנאביס כרגיל.

ההגיון מאחורי ההחלטה, כך על פי הדיווח של יואב אבן בחדשות 2, הוא למנוע מאותן נשים שמפסיקות את הטיפול בקנאביס לעבור לצרוך תרופות המכילות חומרים מסוכנים הרבה יותר.

נושא צריכת הקנאביס בהריון הוא די שנוי במחלוקת, וזאות למרות מחקרים שהדבר לא גורם לנזק. עישון באופן כללי אינו מומלץ לנשים בהריון, אך קנאביס כלשעצמו, אם נלקח למשל בשמן או במיצוי אחר, אינו גורם לנזקים לעובר, לפחות על פי מחקרים לא רבים שנערכו בתחום זה. מחקר חדש יותר שפורסם בשנה שעברה מצא שעוברים לנשים צרכניות קנאביס יש ראייה טובה יותר.

ראו גם:
נשים מעשנות קנאביס בהריון – ומדברות על זה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט