משרד הבריאות הדיח רופא קנאביס: “אתה כבר לא מומחה”

עוד סיפור נקמנות מצד מנהל יק”ר? פסיכיאטר מומחה שבמשך שנים המלצותיו לטיפול בקנאביס רפואי נתקבלו במשרד הבריאות, נדחה מלהמליץ עוד על טיפול זה בעקבות מכתב ששלח לוועדת הכנסת. “מי שנפגע זה החולים,” הוא אומר, “גרמו להם לחשוב שאני מתחזה”.

בשבועות האחרונים מדווח שוב ושוב על מקרים בהם מסתמנת התנהלות החשודה כ”נקמנות” מצד גורמים שונים במשרד הבריאות כנגד מטופלים. בשבוע שעבר דווח על מקרה של מטופל שהעיז לדבר בקול רם כנגד העוולות שלטענתו גורם לו משרד הבריאות, ונאלץ לאבד את רשיון הקנאביס ללא הסבר מספק את הדעת – לטענתו עקב נקמנות אישית של ד”ר מיקי דור, ממנהלי יק”ר.

על אף שד”ר דור הכחיש בכל תוקף כל התנהלות נקמנית שהיא, בפועל פירסם החולה מסמך בו נראה כי ד”ר דור מתנה את החזרת הרשיון לחולה בהתנצלות שיקבל ממשפחתו של המטופל המחכה לתרופה שלו – יצחק, בן 65, חולה סיעודי המוגדר בנכות של 175% וסובל כבר 6 שנים מאירוע מוחי והתקף לב שעבר.

נקמנות נגד רופאים?

אך כעת נראה כי לא מדובר רק על נקמנות לכאורה כנגד חולים המטופלים בקנאביס רפואי, אלא גם נגד רופאים! היום טוען לראשונה רופא מומחה – ד”ר אלן פלשמן – כי משרד הבריאות מתנכל לו ללא סיבה הגיונית ופוסל אותו מלהמליץ על טיפול בקנאביס רפואי, זאת לאחר 5 שנים במהלכן אושרו בקשותיו ללא כל בעיה.

אלן אהרון פלשמן
ד”ר אלן פלשמן: “משרד הבריאות גרם למטופלים שלי לחשוב שאני מתחזה”

לטענתו של הרופא הסירוב לקבל את המלצותיו נובע מנקמנות אישית – שוב של ד”ר מיקי דור – ששלח לו מכתב רשמי ובו הודיע לו כי הוא אינו מומחה מספיק וכי הוא אינו עומד בקריטריונים שקבע משרד הבריאות.

המכתב שנשלח אל ד”ר פלשמן הגיע בעקבות מכתב ששלח פלשמן עצמו ליק”ר במהלך אחד הדיונים שנערכו בשבועות האחרונים בועדת הכנסת. “שלחתי ליק”ר מכתב בו ציינתי כי מאחר ושמענו את השר ליצמן אומר שיש להפסיק למנוע קנאביס ולהרחיב את הטיפול על ידי רופאים, עלינו ליישם זאת עכשיו מיד – אין שום סיבה שימשיכו להפריע לרופאים.”

“אתה כבר לא מומחה”

“כתבתי להם את המכתב ב-28.7. כעבור פחות משבוע, ב-3.8, ד”ר דור כתב לי חזרה שאני לא מורשה יותר להמליץ על קנאביס כי אני כבר לא מומחה. ושמעיון בבקשות קודמות שהגשתי ישנן בעיות. זה מאוד מוזר. קודם כל אני כבר 5 שנים מעביר המלצות והן מאושרות עשרות חולים קיבלו טיפול. מה קרה פתאום?”

“אני לא אומר נקמנות, אבל עובדה שהוא קיבל אותי כמומחה וכעת במכתב שכותרתו ‘המכתב שלך’ מפרט ד”ר דור שפתאום ‘אני כבר לא מומחה’. הוא ציין במפורש שהחלטה זו התקבלה כתגובה לבקשה שלי שהיק”ר תפסיק להתערב בהמלצות של מומחים לפי המדיניות החדשה של ליצמן. התגובה שנתנו לי: אתה מעכשיו לא מומחה.”

מה שבאמת הרתיח את ד”ר פלשמן הוא העובדה שאותו מכתב ששלח ד”ר דור, נשלח אליו בדואר רגיל והגיע כעבור שבועיים, כך שבמשך שבועיים שלמים טיפל ד”ר פלשמן בחולים, שלח אותם עם המלצות למשרד הבריאות, אך לא ידע כלל כי רשיונו למעשה כבר נשלל ממנו.

פוגעים בעיקר בחולים

“שמעתי שלא מקבלים את הרשיונות שלי רק מהחולים שלי שבאו ואמרו שהבקשות שלהם לא אושרו,” הוא מספר. “רק שבועיים אחרי כן קיבלתי מעטפה בדואר ואני מגלה שאני עובד כבר שבועיים ולא מקבלים את ההמלצות שלי.”

“מדובר בפגיעה קשה בחולים ובי,” הוא זועם. “הם קיבלו מכתבים שהרופא שלהם הוא לא מה שהם חושבים. יש לי מטופלים שפשוט ‘נדפקו’ – שילמו על שירות וקיבלו סירוב רק בגלל שזה אני. ביקשתי מהמשרד שיאשרו לפחות את אלו שטיפלתי בהם במהלך אותם שבועיים עד שהמכתב הגיע. לפחות כדי שלא ייפגעו החולים. לא קיבלתי תשובה עד היום.”

“לרופאים אסור ככה לפגוע בחולים, זה לא הגיוני, זה לא שעשיתי עוולות. הם יכולים לסרב, אבל לפגוע בחולים שלי ללא ידיעתי, זה פשוט לא הוגן,” סיכם.”אני עוסק בנושא הסמים כבר 40 שנה ואפילו ייעצתי לרשות למלחמה בסמים בנושא. פניתי וביקשתי שנעשה בירור, כמו קולגות. כמו רופאים, לא כמו פקידים. זה מה שראוי וזו ההצעה שהעברתי, אבל אני לא מקבל תשובה. אני כותב ומתחנן והחולים לא יודעים מה לעשות, ואין תשובה. חלק מהחולים כועסים עליי ואני מבין אותם, אבל זו התנהגות לא ראויה של מנהלי יק”ר.

משרד הבריאות סירב להגיב לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר