משט מחאה עם 450 ק”ג עשבי מרפא בדרך לישראל

המאבק לאי הפללה מחריף: 450 קילוגרם עשבי מרפא צפויים להגיע ביום ו’ הקרוב לחופי ישראל. המטרה: לשבור את מצור המריחואנה על המדינה. פעילים הנמצאים בשעות אלו בנמל באגן הים התיכון, יצאו למשט מחאה, ‘ארדלנה’ שמו, במטרה להביא אספקת קנאביס לחולים. הם מזמינים את הציבור להגיע לקבל את פניהם.

צעד משמעותי במאבק להקלה על חוקי הקנאביס בישראל עתיד להתרחש ביום שישי הקרוב, כשלחוף גורדון בתל אביב יגיע בשעות הצהריים משט מחאה ועליו כ-450 ק”ג עשבי מרפא, כך מדיווח בלעדי שהגיע לכתב מגזין קנאביס.

לדברי הפעילים שיזמו את המשט, את הקנאביס הם מייעדים לחלוקה עבור חולים נזקקים שלא מצליחים לקבל רשיון מהמדינה. ייתכן שכלי השיט כבר עושה את דרכו לישראל.

משט קנאביס ארדלנה
“משט הקנאביס – מגיעים לחוף גורדון – שישי בצהריים”

על הכלי, “ארדלנה” שמו (ככל הנראה שילוב של ‘אלטלנה’ עם שמו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן) הועמסו במהלך הלילה האחרון שקים שעתידים להיפתח בישראל.

“ביום שישי בצהריים יתרחש ארוע היסטורי: מצור הקנאביס על ישראל יסתיים,” הסכים לומר אחד הפעילים לכתב המגזין, אך סירב בשלב זה להסגיר פרטים נוספים.

“לא ייתכן שאדם אחד, גלעד ארדן, יעמוד כחסם בפני רצון הציבור,” הוסיף. “ארדן הוא נבחר ציבור והוא צריך לעשות מה שהציבור דורש.”

גם זה בטח יעניין אותך
משט קנאביס ארדלנה
אחד הפעילים עם שק קנאביס ושלט: “משט הקנאביס – מגיעים לחוף גורדון – שישי בצהריים”

לשאלה האם הם לא חוששים מהשתלטות של כוחות המשטרה על המשט, השיב הפעיל כי “המשטרה לא תעשה כלום, אנחנו נשוט בשקט עד מרחק מאה מטר מחוף גורדון, נפרוק את השקים לגלשנים ונדאג שהם יגיעו למי שבאמת צריך.”

“אם השוטרים ירצו לעצור אותנו לעיני עשרות מצלמות של אזרחים, אז שיהיה להם לבריאות. אנחנו בטוחים שזה לא יקרה,” הוסיף.

משט קנאביס ארדלנה
450 ק”ג קנאביס בדרך לישראל?

הפעילים מנסים “לקבוע עובדות בשטח” לדבריהם. “המטרה שלנו היא להראות שבעצם יש כבר לגליזציה בפועל בישראל ושאף אחד לא יספר אחרת,” אמר הפעיל עימו שוחחנו. “אנחנו מגיעים בכוונה למקום מוגדר כי אנחנו מאמינים שהציבור יגיע להפגין בנו תמיכה.”

הפעיל סירב להתייחס לשאלה שהפננו לו מי עומד מאחורי מימון המשט והאם יש אינטרסים של חברה מסחרית גדולה כלשהי.

מלבד התמונות שנשלחו למערכת המגזין, בידינו גם מספר סרטוני וידאו של מארגני המשט, שיפורסמו בהמשך.

משט קנאביס ארדלנה
הפעילים עם שקי הקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר