מכת פשיטות: 1,600 שתילי מריחואנה נתפסו ברעננה ובכפר קאסם

המשטרה מכה בכל הכח: אחרי תפיסה של 14 שתילי מריחואנה הבוקר במושב ‘עוצם’ בדרום, מדווח כעת על 35 שתילי מריחואנה שנתפסו באשדוד, 600 שתילים שנתפסו ברעננה בבית הצמוד לגן ילדים וכ-1,000 שתילים שנתפסו בכפר קאסם.

חודש מאי 2014 שובר את כל השיאים ונראה שהמשטרה מגבירה את מאמציה בסיכול חדרי גידול מריחואנה בלתי חוקיים. אחרי 6 תפיסות במהלך החודש, היום, 22.5, נרשמו 4 תפיסות משמעותיות נוספות: אחת במושב ‘עוצם’ כפי שדיווחנו בבוקר, ושלוש נוספות ברעננה, באשדוד ובכפר קאסם.

ברעננה פשטו שוטרים ולוחמי מג”ב על בית גידול מריחואנה שפעל בבית צמוד לגן ילדים בעיר ובו נמצאו כ-600 שתילי קנאביס בשלבי גידול שונים לצד ציוד תאורה מתקדם, חומרי דישון, מערכת מיזוג אוויר מתקדמת ותעלות אוורור. שוויו של בית הגידול, כך על פי דיווח המשטרה, מוערך בכ-7 עד 8 מיליון ש”ח.

בית הגידול נוהל בווילה גדולה בת ארבעה מפלסים במרכז רעננה, כאשר בקומה הראשונה פועל גן ילדים ולו כניסה נפרדת. בבדיקה של כלל הבית נמצא כי צריכת החשמל לא נרשמה בשעון השייך לחברת החשמל ושוויי הצריכה נעמד בסכום של 250,000 ש”ח.

בית גידול מריחואנה רעננה

בית גידול מריחואנה רעננה

מדוברות המשטרה נמסר כי “בעקבות מידע שהתקבל בתחנת המשטרה בנתניה בדבר קיומה של מעבדת הידרו ענקית הפועלת באחד הבתים ברעננה הגיעו היום לוחמי יחידה 101 של מגב מרכז ובלשים מהיחידה ללוחמה בפשיעה מתחנת המשטרה בנתניה ופשטו על הבית. בזמן שהשוטרים הסמויים נכנסו לחצר הבית הבחינו כי במקום פועל גן ילדים לפעוטות כבני שנה עד שנתיים שהיו עסוקים במשחקיהם מבלי לדעת על הדרמה שמתרחשת מטרים ספורים מהם.”

בעל הדירה, תושב השרון בשנות ה-50 לחייו שמשכיר אותה לאחר אותר על ידי השוטרים ונעצר לחקירה. הוא יובא מחר בבוקר לדיון בעניינו בבית משפט השלום בפתח תקווה. מפעיל המקום טרם נתפס ובמשטרה פועלים לאיתורו.

בית גידול מריחואנה רעננה

בית גידול מריחואנה רעננה

במקביל דיווחה המשטרה כי בכפר קאסם נתפס בית גידול ובו כ-1,000 שתילי מריחואנה. “לאחר עבודה מודיעינית ארוכה ומאומצת, פשטו הלילה (בין רביעי לחמישי) שוטרי היחידה המרחבית של מחוז חוף, בפיקודו של נצ”מ אלי אסייג, על מעבדת הידרו לגידול סמים בכפר קאסם,” מסר דובר המשטרה.

נצ”מ אסייג סיפר כי מדובר בתפיסה משמעותית ובהישג גדול מאוד ליחידה: “זו ללא ספק המעבדה הגדולה שמצאנו מאז הוקמה היחידה. מדובר בסמים שההיקף הכלכלי שלהם נאמד במיליוני שקלים, וזאת הערכה ראשונית”.

במקום נעצרו שלושה בני אדם בשנות ה-30 לחייהם בחשד להפעלת הגידול, אחד מהם תושב בוסתן הגליל, השני תושב טבריה והשלישי תושב כפר קאסם. “הפעילות שלנו מאוד לוחצת באזור, ולכן העבריינים מנסים בכל דרך להסתיר מאיתנו את המעבדות. כאן קיבלנו מידע מודיעיני שנבדק במשך תקופה. מדובר במעבדה שפעלה במקום נידח בפאתי הכפר, אבל גם זה לא סייע להם,” אמר אסייג.

“אין לנו כוונה לוותר בנושא” סיכם נצ״מ אסייג. “אנחנו נמשיך בפעילות מאומצת בתחום למרות כל ניסיונות הטשטוש שאני רואים מצד העבריינים.”

בית גידול מריחואנה כפר קאסם

באשדוד נתפסו הבוקר גם כן 35 שתילי מריחואנה וציוד רב המשמש לגידול השתילים כגון מאווררים, אדמה, תאורת חימום, מד טמפרטורה, משקל, דשן וחומרי גידול.

מהמשטרה נמסר כי “בפעילות משרד הבילוש והמודיעין של משטרת אשדוד בסיוע לוחמי יס”מ לכיש וכלבן המחוז הדרומי נערך חיפוש על פי צו בית המשפט במרכז שיקום וסיעוד הפועל בעיר אשדוד במהלכו נתפסו 35 שתילי סם מסוג מריחואנה. שניים מעובדי המרכז וגבר נוסף נעצרו בחשד לגידול והחזקת הסמים.”

תפיסות אלו מצטרפות לרבות נוספות שנערכו בחודש מאי, המסתמן כאחד החודשים הפעילים ביותר של המשטרה בשנים האחרונות, ובמהלכו תפסה המשטרה 7 שתילים במושב שקף, 14 גידולים בישובי חבל לכיש, 1,000 שתילים בראש העין, שדה עם מאות שתילים בנגב ומאות שתילים נוספים בחנות צעצועים בחולון ו-33 שתילים בשדה קטן בחצרו של תושב בית שאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר