מיומנו של מסומם בחסות המדינה / עמית ברקוביץ’

נרקומן זו לא מילה גסה, זה כבר הופך לתופעה.

גם לי זה קרה – עברתי תאונת עבודה, ומאז כואב לי הגב והכאב לא מרפה בכל מצב.

“ההההההההה אדון רופא”, אני מתאונן, “תעזור לי, תרפא”, “זה לא בעיה בכלל” עונה אדון רופא, “קח כדור Atropen 400”.

אני לוקח ולוקח, אבל זה לא עוזר, הכאבים עדיין שם, תופסים בכוח, לא מרפים או נרפאים.

אדון רופא מחמיץ פנים, “נו זה בסדר אני ארשום לך טיפות Tramadex 100 oral, לך הביתה ותרגיש טוב”. טיפה ועוד טיפה, חצי בקבוק אזל ועדיין הכאבים לא עוזבים אותי בכלל.

רופא מביט בי ומגחך “כמובן, זה חלש מידיי, נירשום לך Naxyn 500 ולכאב די”.

עוברים יומיים ושלושה, אני חוזר בהליכה שפופה, “זה עדיין כואב לי! מה אתם לא מבינים??

רופא מביט בי ומחליף צבעים… “נו כמובן שיהיה כואב, אתה פרצת דיסק, אני אדאג לעזור לך עם כדורי Xefo 8, הם פיקס! אבל תיקח אותם ביחד עם טיפות Optalgin 500 , זה ישחרר וירגיע את הכאבים והלחצים”.

נו מה אתם יודעים, עבר לו שבוע ימים של חוסר שינה ופיתולים, זה מאוד מאוד לא נעים, יש שם משהו עמוק בפנים, שמשגע לי את העצבים.

אני חוזר לאדון רופא מותש ואדום פנים “שמע אדוני הרופא אני מתחרפן מכאבים, באמת אני על סף שיגעון… תעשה איזה קסם תמצא פתרון”. אדון רופא מגלגל עיניים ומדליק את האור “נו כמובן מי נותן כאלו דברים לפריצות דיסק, אני ממליץ לך CelCox 200 זה יעזור, לך הביתה, אתה לא תחזור” .

TRAMADEX 50 - שיהיה לבריאות
TRAMADEX 50 – שיהיה לבריאות

ניחשתם נכון זה לא עזר בשיט, נשבר לי והחלפתי רופא, באחד שיחליט.

“אדון רופא חדש תשמע, אני כבר מתחיל להיות עצבני מהכאבים, זו לא בדיחה, לא יכול להיות דבר כזה, נגמרים לי החיים”. הרופא מהנהן בכובד ראש “טוב אני רואה שזה גם לא עזר, אז עכשיו נעביר אותך לכדורי Arcoxia 90 יעשה לך, פלאים”.

עברה עלי תקופה של ייסורים, חזרתי מטושטש עם עיגולים שחורים “שמע זה כבר די נמאס לי’ ומהכדור החדש שלך יש לי בחילות, צרבות ועוד צרות מצרות צרורות…”

הרופא בוחן את הדף, הופך ומתקרב, “כן אני רואה שזה גם לא טוב לך, אבל OxyContin 5 ניסית?”

אז ניסיתי וניסיתי ולא עזר, ומיהרתי להחליף רופא לפני שיהיה מאוחר.

ראו עוד: קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות

חסין כמו פיל

“טוב שמע, אני רוצה הפניה למרפאת כאב, זה לא יכול להימשך כך לנצח, עדיין כואב לי וכואב לי רצח!

הכאב מקרין עד הרגליים ומהכדור אני מקיא מעל שבועיים, יש לי חוסר התמצאות במרחב וסחרחורות, לפעמים כבר פשוט בא לי לבכות”

“מממממ… אני לא רואה צורך במרפאת כאב בינתיים,” אומר אדון רופא חדש ומוריד ת’משקפיים, “אני מעביר אותך לכדורי Percocet 5 עם זריקות ALBITREN , אם זה לא יעשה את העבודה אני עובר לנקות כבישים”.

וכך עברו להם שבועיים מחרידים. בינתיים, אני חוזר על הבירכיים, “שמע ושמע היטב, הזריקות לא משפיעות ולא מעלימות שום כאב, זכיתי רק במנה גדושה של בחילות והקאות, יובש מר בפה וכל מיני תחלואות”, לא סיימתי את דברי וקיא פרץ לו במשרד, הוא הביט באדישות, מזיז יומן ושם סמרטוט. “כן, כן אני רואה שזה לא עושה לך טוב, אבל עדיין לא רואה שום צורך במרפאת כאב, אתה צריך לקבל כדורי Tramadex OD, להעלמת הכאב וכדורי Pramin להעלמת הבחילות והשילשולים”.

קנאביס סם מסוכן, הנה קח קצת תרופות
קנאביס סם מסוכן, הנה קח קצת תרופות

חלף חודש די מגעיל, בזמן הזה הלכתי לרופא מומחה, הסברתי לו את המצב ושאי אפשר לחיות כך בכזה סבל רב. הוא התבונן וגם בדק ולהחלטה מכרעת ניגש ופסק, ” אני ממליץ בחור צעיר, שאת הבריאות יש להחזיר, הנה המלצתי החמה: בדיקות EMG ו-MRI לא ביצעת מספיק בעיניי, CT זו בדיקה פשוטה מדי, עוד אוסף להמלצה, כדורי Lyrica 75 ולשקול מיידית מעבר לקנאביס רפואי, אל תתבייש”. אני עם ההמלצה ניגש לרופא בקופ”ח עם האבחון החדש.

אני יושב מולו מרצין ואומר ללא משוא פנים “כן אדוני הרופא”, אני מביט בו בעניים מזוגגות, “האם אמשיך עוד הרבה זמן להיות שפן הניסיונות? לא עוזר לי שום דבר מהחרא הסינטטי שדחפתם לי, פשוט כלום, ואני כבר אדוני על סף חירפון, קיבינימט תן לי הפנייה, למרפאת כאב, בבקשה.”

“בחור צעיר הקשב לי נא, לא צריך מרפאת כאב, אל דאגה, אני רושם לך Lyrica 75, הוא חדש והוא יעיל הוא יעשה אותך חסין לכאב, כמו פיל”.

לקחתי, נו יש ברירה, אני אעשה הכל בשביל שעה אחת שפויה….

ראו עוד: מחקר – צרכני מריחואנה משתמשים פחות בתרופות מרשם

תיקח שבוע – מה יכול להיות?

“אדון רופא תשמע, ואני לא צוחק הפעם, זו ממש בושה, הכדור שלך שמתאים לפילים, גרם לי להשפריץ מהתחת ומהפה זרמים על גבי זרמים, עשה אותי עפיפון כבד ומעוך, אני מתנהג כמו נרקומן, ומחפש כדורים נגד המצב הלא יאומן, על מה ולמה מגיע לי כל הקשקושים וכל בזבוז הזמן?”

מבטו של הרופא מתכדר ומרצין, “טוב תישמע, אם זה גם לא יעזור לך, תחזור אלי וניראה מה אפשר לעשות, אני רושם לך Katadolon PR 400 , תיקח שבוע , מה יכול להיות”.

תופעות הלוואי היו כל כך חמורות, שלא עברו יומיים ושוב החלפתי רופא, שיפסיק את השטויות. אני מביט ברופא החדש שיושב מולי בידיים שלובות, “שמע אדון רופא, הייתי אצל רופא מומחה והוא אמר דחוף ביצוע EMG ו-MRI ושים לב מה בנוסף הוא ממליץ, זה די מביך אבל נחיץ, ובנוסף אני מבקש הפנייה מיידית למרפאת כאב, עבור טיפול ארוך טווח שלא יאכזב…”

הרופא נשען קדימה ואומר לי כך: “לא אני לא רואה צורך ב-MRI, זה בהחלט לא יועיל ולא כדאי, אבל EMG תלך לעשות, מה כבר יכול להיות… ובקשר לשימוש בצמח הרפואי זו לא אפשרות וזה לא מענייני” .

“תשמע” אני אומר לו בנימה לא סובלנית “בלי ההפניות של ה-EMG וה-MRI אני יוצא מהחדר רק לכיוון טיפול נמרץ, תזמין לי בבקשה מונית”,

“טוב בסדר, לא צריך להיות עצבני” עונה הרופא בנימה לגלגנית, ” קח הפניות ובגלל שאני רואה שאתה עצבני וזה בטוח מהכאבים, אז קח גם OxyContin 20 זה יטשטש את העצבים”.

אוקסיקונטין - בחילות והקאות, סחרחורת וטשטוש...
אוקסיקונטין – בחילות והקאות, סחרחורת וטשטוש…

לא עובר יום אני נכנס שוב למשרד, מתמוטט על הכיסא, פותח זוג עניים אדומות, והשד בפנים כמעט יוצא, “תקשיב לי טוב יא רופא בשקל ושווה לתחת, גם השומר יקבל איתך מכות, מה עשית לי יא מנוול, בגלל הכדורים האלה הגעתי למיון ועם הבחנה לא נכונה של עוד רופא חסר כיוון – קח את הדף של המיון ותראה מה רשמו לך שם: “מרפאת כאב דחוף ” ללא עיכובים, ואני מסרב לקבל עוד כדורים. ואם תנסה להציע לי, אני מציע לך לחשוב אחרת, ואת ההפניה הזאת אתה יכול לדחוף לתחת, כי אני כבר הולך באופן פרטי, לא צריך עזרה ממכם ולא קדחת…”

היום המיוחל הגיע, אני נוסע אל מרפאת הכאב , מלא תקווה, קצת מפחד כולי מזיע ורועד. “אוי אוי מסכן, מה עשו לך” אומרת בקול מלא חמלה, רופאה מומחית וענוגה, “כמה נרקוטיקה דחפו לך, אתה עוד תיהיה נרקומן מזה, אבל אל דאגה,” אם הייתי יכולה – כבר עכשיו עם רישיון לרפואי היית יוצא במהרה, אך צר לי איש צעיר, ידיי כבולות בחוקים והגבלות”,

ראו עוד: קנאביס רפואי – כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול

היא קמה מכיסאה מחייכת ומרגיעה “נטפל בך טוב מעכשיו ועד השנה הבאה, זה החוק החדש של משרד הבריאות, אחרי שנה של טיפולים, רק אז יכנסו עוד שיקולים, בוא נתחיל בזריקה הראשונה לכאבים”, היא אומרת ומפנה את ידה אל מיטת הטיפולים , “זו זריקה תוך עצבית ואמורה לעזור למשך 3 שבועות (למען הפרוטוקול תדעו שלא עזרה אפילו לשניה), זה כאב ולא יותר, והכאב בגב לא וויתר.

והיא בשלה ממשיכה לדבר “ותדביק מדבקות כאב Butrans 5”

ממש תודה, באמת איזה קסם, אני כבר מסטול כמעט שבוע, עם כאבים ולא רגוע, והרופאה ממשיכה “וקח לפני השינה כדורי Gabapentin 300, כן, אה, וזה עלול לגרום לבעיות באון – שלא יהיו לך הפתעות פתאום”, היא מחייכת במבוכה ולרשימה היא מוסיפה ואומרת כמעט בלחישה “אז שיהיה לידך לכל מקרה CIALIS אם תחליט את העיניין להזיז…. אם וכל זה לא יעזור, אנחנו לזריקות אפידורל נעבור, זה קצת מכאיב, כי זו זריקה קשה, נכנסת הישר לתוך עמוד השידרה”.

אני מחוויר ומחייך במבוכה, “מה שצריך גב’ רופאה נכבדה, הכול רק לא הכאב , שיעלם לו בשימחה”. היא מביטה בצג המחשב וממלמלת בחזרה “ונחפש לך כדורים אחרים שיעזרו, הפעם מבלי להגזים שאולי גם יעבדו”.

מעניין מה יהיה בפעם הבאה שאני אגיע למרפאת כאב, על איזה סוג נרקוטיקה חדשה יחשבו, כי אני כבר מכין עצמי נפשית, למזרק האפידורל, אם זה לא יעבוד אוי כמה חבל, כמה שאהיה אומלל…

ובנימה זו אני מאשים את כלל הרופאים במדינתנו הקטנה, חוץ מלגרום לך להיות מכור לסמים הכי כבדים והכי מסוכנים שבמרקחות מסתובבים, הם יעזרו לך בכיף על הדרך, לגמור את הכבד שלך עד שלא יהיה בו ערך, כדי שבחיים לא יהיה סיכוי להיפטר מהם ומהכדורים שלהם והטיפולים החדשניים, מכרטיס בטוח להשתלה ולשולחן הניתוחים, שתמשיך להוציא כספים, שעות וטירטורים, כדי שהבוסים של חברות התרופות ימשיכו לקבל בונוסים ולרופאים כמובן אחוזים וכל זאת אפילו מבלי לשלם מיסים !

תגידו לי אתם ידידי, מה לעזאזל עושים?

ראו עוד: קנאביס לטיפול בבעיות שינה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר