מטופל קנאביס רפואי? כך תרוויח פיצוי כספי ממשרד הבריאות ב-5 דקות

אלפי מטופלי קנאביס רפואי נותרו ללא אספקה בגלל מחדלי משרד הבריאות. להלן טיוטת כתב תביעה באמצעותו ניתן לקבל פיצוי ממשרד הבריאות, כפי שכבר קרה בעבר וללא צורך בעו"ד או בתשלום גבוה.

פסק דין שניתן לפני כחודש וחצי קבע כי על משרד הבריאות לפצות ב-4,000 ש”ח מטופל קנאביס רפואי שלא קיבל אספקת קנאביס במועד.

בגלל עיכובים בהגעת הקנאביס הרפואי נאלץ המטופל לרכוש קנאביס בשוק השחור ולכן תבע את משרד הבריאות על כך ולבסוף הגיע עמם לפשרה במסגרתה יקבל את הפיצוי.

לצורך קבלת הפיצוי הגיש המטופל תביעה קטנה, ללא ייצוג עורך דין, והוא אף לא נדרש להוכיח כי אכן רכש קנאביס בשוק השחור.

על בסיס פסק דין זה יכולים כעת אלפי מטופלים להגיש תביעה דומה, זאת בעקבות המחדל המתמשך במשרד הבריאות שגרם לכך שלפחות 1,800 חולים נותרו ללא אספקה.

לצורך סיוע למטופלים הכין עו”ד דקל חץ-דוד עוזר מסמך טיוטה של כתב תביעה קטנה בעניין זה, אותו ניתן למלא בהתאם לפרטים האישיים והמקרה הנקודתי של המטופל.

כאמור אין חובה להוכיח כי אכן נרכש קנאביס בשוק השחור, אך על מנת לחזק את התביעה ניתן כהוכחה לצרף לתביעה ראיה למשיכת כספים במזומן מהבנק.

את כתב התביעה ניתן להגיש ישירות בבית המשפט עצמו, לאחר הדפסה ב-3 עותקים. אפשרות שניה היא להגיש את התביעה באמצעות אתר ‘נט המשפט’ – לצורך כך יש לעבור באתר תהליך הזדהות ממשלתית.

נכון להיום ניתן להגיש תביעה קטנה על סך 33,900 ש”ח לכל היותר, בעמלה של 1% מסך התביעה. למשל אם הגשתם תביעה בסך 15,000 ש”ח תתבקשו לשלם 150 ש”ח עמלה.

  • לטיוטת כתב תביעה קטנה לדוגמה מוכן למילוי לחצו כאן
  • למדריך מפורט על תהליך הגשת תביעה קטנה אונליין לחצו כאן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר